Trwa ładowanie...

Napój grejpfrutowy

Avatar placeholder
17.03.2017 12:31
Napój grejpfrutowy
Napój grejpfrutowy

Napój grejpfrutowy to ożywczy płyn, który ma w swoim składzie agar. Agar to substancja żelująca uznawana jako bezpieczny dodatek do żywności. Często zastępuje się nią żelatynę, głównie ze względu na jej właściwości bezsmakowe i bezpieczniejszy skład chemiczny.

Drink grejpfrutowy
Drink grejpfrutowy

Grejpfrut pochodzi z Barbados i jest źródłem wszelkiego bogactwa – w 90% składa się z wody, poza tym

zobacz galerię

Składniki:

  • 1 kg świeżych grejpfrutów,
  • 2 g substancji żelującej agar,
  • 1 łyżka cukru.
Zobacz film: "Naukowcy: najzdrowsza dieta to dieta wiktoriańska"

Przygotowanie:

Obierz grejpfruty ze skóry, pokrój na kawałki i wrzuć do blendera. Przerób je na świeży sok z drobinkami owoców. Następnie oddziel 1/4 całego powstałego soku owocowego i nalej do garnka. Podgrzej i dodaj cukier i agar. Teraz doprowadź wszystko do wrzenia, od czasu do czasu mieszając. Przygotuj duże naczynie i wlej tam pozostały sok. Powoli, cały czas mieszając, wlewaj podgrzaną mieszankę z garnka. Przykryj naczynie i wstaw do lodówki na noc. Podawaj mocno schłodzone.

Komentarz:

Agar często wykorzystuje się w produkcji ptasiego mleczka, dżemów czy galaretek. Jednak ten owocowy koktajl opiera się oczywiście na grejpfrucie. Ten tropikalny owoc pochodzi z Barbados i jest źródłem wszelkiego bogactwa – w 90% składa się z wody, poza tym posiada witaminy C, E, P i wszystkie z grupy B. Jest jednym z najzdrowszych owoców tropikalnych.

Wartość odżywcza 1 porcji (150 g):
Kalorie66,96 kcal
Białka0,9 g
Węglowodany16,9 g
Tłuszcze0,29 g
Błonnik2,82 g
Następny artykuł: Napój izotoniczny dla dorosłych i dzieci
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze