Trwa ładowanie...

Ważny Temat - Jak żywić dziecko podczas choroby i gorączki?

Ważny Temat - Jak żywić dziecko podczas choroby i gorączki?

W czasie choroby i gorączki dziecko może nie mieć apetytu. Czasami wręcz mogą u niego wystąpić problemy z przełykaniem – przede wszystkim, jeśli cierpi na dolegliwością związane z gardłem. Nasz maluch zaczyna chudnąć, a my jako rodzice nie wiemy, co robić, by temu zapobiec.

Co gorsza, wokół tematu żywienia chorego dziecka narosło wiele mitów, które dodatkowo utrudniają rodzicom podjęcie odpowiednich kroków. Głodówka i zmniejszanie ilości białka w codziennej diecie wcale nie pomogą dziecku wyzdrowieć, a mogą mu jeszcze zaszkodzić. Właśnie dlatego tak ważna jest świadomość rodziców względem żywienia dzieci w chorobie i w czasie gorączki.

Zdrowe dziecko często bardzo trudno jest zachęcić do jedzenia – szczególnie do spożywania warzyw i owoców. Nic więc dziwnego, że nakarmienie malucha z gorączką jest jeszcze bardziej skomplikowane. Warto jednak zapoznać się ze sposobami na niejadka oraz metodami postepowania żywieniowego w okresie antybiotykoterapii i po jej zakończeniu.

Choroba jest szczególnie trudnym okresem nie tylko dla dziecka, ale również dla rodzica. Zupełnie nieświadomie mama, tata czy inni opiekunowie dziecka mogą popełniać mnóstwo błędów z powodu swojej niewiedzy. Ważny Temat „ Jak żywić dziecko podczas choroby i gorączki?” ma za zadanie przybliżyć zagadnienia związane z pielęgnacją dziecka w trudnym okresie infekcji. Zapraszamy do zapoznania się z treściami na ten temat.