Trwa ładowanie...

Ważny Temat - Karmienie piersią najważniejsze dla Ciebie i Twojego dziecka

Ważny Temat - Karmienie piersią najważniejsze dla Ciebie i Twojego dziecka

Karmienie piersią jest najlepszym i najbardziej polecanym sposobem karmienia dziecka. Specjaliści zalecają podawanie tylko i wyłącznie piersi do szóstego miesiąca życia dziecka, a co najmniej do roku mleko matki powinno być podstawą posiłków niemowlaka.

Oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Czasami kobieta nie jest w stanie karmić piersią, np. z powodu choroby. Wtedy konieczne jest dokarmianie dziecka lub całkowite przejście na mleko modyfikowane.

Karmienie piersią jest jednak wyjątkowym przeżyciem zarówno dla dziecka, jak i dla matki. W ten sposób rozwija się i wzmacnia więź między nimi. Maluszek czuje się bezpiecznie, a matka ma zawsze pod ręką gotowy pokarm o odpowiedniej temperaturze oraz najlepszym składzie. Jest to więc również bardzo wygodne rozwiązanie.

Dodatkowo naturalne karmienie niesie ze sobą ogromne korzyści dla matki. Dzięki temu szybciej wraca do formy po porodzie, a nawet ostatnie badania wskazały, że jest ona mniej narażona w przyszłości na zachorowanie m.in. na raka piersi.

W jaki sposób pobudzać laktację, by dłużej cieszyć się karmieniem piersią? Jak prawidłowo przystawiać dziecko? Jakie pozycje są najwygodniejsze do karmienia? Jak radzić sobie z problemami pojawiającymi się w tym wyjątkowym czasie? Na te i na wiele innych pytań odpowiemy w Ważnym Temacie - Karmienie piersią najważniejsze dla Ciebie i Twojego dziecka.