Trwa ładowanie...

Ciąża, poród, zdrowie i wychowanie dzieci

Pytania do lekarzy

Mgr  Joanna Wasiluk (Dudziec) Dietetyk, Warszawa umów wizytę

Zaburzenia odżywiania u 28-latki

Dzień dobry,
niestety ale widać zaburzenia odżywiania. To początki ale może przerodzić się w anoreksję lub bulimię czy kompulsywne objadanie. Jedząc zdrowo, regularnie i wprowadzając aktywność fizyczną z pewnością Pani schudnie. Nie należy się tym stresować ponieważ stres zaburza proces zdrowej utraty wagi.
Ponadto zastosowanie zbyt drastycznej i rygorystycznej diety skutkuje właśnie wzmożonym apetytem na słodycze czy żywność typu fast food. Wygłodzony i zmęczony organizm zaczyna domagać się energii a Pani będzie sięgać po jej najprostsze i najszybsze źródła. Stosując zaś zdrową i pełnowartościową dietę pokryje Pani zapotrzebowanie organizmu, będzie Pani pełna energii i odchudzanie stanie się przyjemne.
Proszę jak najszybciej zmienić sposób odżywiania. Im szybciej tym lepiej. Jeżeli jest Pani zainteresowana to układam diety przez internet.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk
Blogi:
wp fitness
https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/
Kafeteria.pl
https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:
https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl
ABC zdrowie
https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668

Mgr  Hanna Markiewicz Psycholog, Żelechów umów wizytę

Co mogę zrobić, żeby zmniejszyć nasilenie nerwicy?

Witam Pana,
Podstawową i często wystarczającą formą leczenia zaburzeń
lękowych i ataków paniki jest psychoterapia.
Jeżeli zachodzi konieczność wzmocnienia osłabionego układu nerwowego
lub odczuwane objawy są szczególnie uciążliwe, wtedy doraźnie stosuje się
środki farmakologiczne.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,
czasem antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą
zaburzeń nerwicowych.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ataki paniki,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii online.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy zaburzeń lękowych,
ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób
ich wyleczenia.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pan
spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/

Redakcja abcZdrowie Warszawa umów wizytę

Czy mam dziś zacząć nowe opakowanie?

Witam,
pojawiające się krwawienie w ostatnim tygodniu zażywania pigułek, to jest w czasie siedmiodniowej przerwy, to zjawisko pożądane, które powinno występować cyklicznie, czyli każdego kolejnego miesiąca zażywania pigułek.
Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-antykoncepcja-hormonalna.
Jest to tzw. krwawienie z odstawienia, a nie menstruacja. Nie oznacza to zatem, że każdego miesiąca powinna Pani rozpoczynać nowy blister wraz z pierwszym dniem krwawienia – to dotyczy tylko i wyłącznie rozpoczynania stosowania antykoncepcji hormonalnej – czyli pierwszego blistra tabletek. Każde kolejne opakowanie należy rozpoczynać po wybraniu wszystkich pigułek z poprzedniego blistra, czyli (w przypadku tabletek Atywia Daily) po zażyciu wszystkich pigułek białych i wszystkich pigułek zielonych (placebo) z opakowania.
O tym, jak prawidłowo przyjmować pigułki antykoncepcyjne przeczyta Pani pod tym adresem, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie Warszawa umów wizytę

Co może powodować opóźnienie w krwawieniu z odstawienia?

Witam,
faktycznie zażywanie pigułek antykoncepcyjnych sprawia, że cykl ulega unormowaniu, a to dlatego, że w tradycyjnym rozumieniu tego słowa miesiączka nie występuje w ogóle. W jej miejsce pojawia się tzw. krwawienie z odstawienia, które jest sztucznie wywołaną reakcją na spadek hormonów we krwi.
Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dzialaja-pigulki-antykoncepcyjne.
Chodzi oczywiście o hormony zażywane codziennie w postaci pigułek antykoncepcyjnych – hamują one owulację, by nie doszło do zapłodnienia. Po okresie zażywania pigułek aktywnych pacjentka robi przerwę lub zażywa pigułki niezawierające hormonów, tzw. placebo. Ten właśnie okres jest czasem spadku hormonów we krwi, wskutek czego pojawia się krwawienie. Zazwyczaj pojawia się w tym samym momencie cyklu, jednak zdarzają się pewne odstępstwa od reguły i nie świadczy to o niczym niepokojącym.
W niektórych cyklach krwawienie z odstawienia może nawet nie pojawić się wcale z uwagi na brak materiału do złuszczenia w postaci krwawienia. Ponieważ jednak u Pani krwawienie wystąpiło, to nie musi się Pani obawiać – ani o ciążę, ani o nieprawidłowe działanie doustnej antykoncepcji hormonalnej.
Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-ciaza.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie Warszawa umów wizytę

Czy ciąża jest już wykluczona po 5 testach?

Witam,
brak okresu przez tak długi czas na pewno jest niepokojący i wymaga konsultacji ginekologicznych, niemniej w Pani przypadku ciąża nie jest powodem braku krwawienia i nie musi Pani się jej obawiać. Potwierdzają to wskazania wykonanych przez Panią testów ciążowych.
Na pewno zaczerwienienie i jakikolwiek dyskomfort związany z okolicą pochwy wskazuje zawsze na infekcję intymną – może to być infekcja grzybicza bądź bakteryjna, ale żadna z nich nie powinna spowodować opóźnienia miesiączki, zwłaszcza tak znacznego.
Więcej na temat infekcji intymnych pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-pochwy-przyczyny-i-objawy-leczenie.
Ponieważ wspomina Pani o niewielkim krwawieniu w ostatnim czasie, to można wysnuć hipotezę, że to zaburzenia hormonalne powodują brak krwawienia menstruacyjnego, niemniej pewność może dać tylko badanie ginekologiczne. Wśród często wywołujących zaburzenia hormonalne chorób można wymienić m.in. choroby tarczycy, cukrzycę czy niewydolność ciałka żółtego.
Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/brak-miesiaczki.
Również schorzenia narządu rodnego mogą manifestować się brakiem, rzadkimi lub skąpymi krwawieniami miesiączkowymi. Wśród nich nie sposób nie wspomnieć choćby o PCOS, czyli o zespole policystycznych jajników.
Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-policystycznych-jajnikow-pcos.
Proszę cierpliwie czekać na wizytę u ginekologa, badanie z pewnością rozwieje Pani wątpliwości.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie Warszawa umów wizytę

Czym może być brązowe plamienie?

Witam,
nie, to nie powinno oznaczać ciąży, niemniej warto wykonać test ciążowy – na wszelki wypadek.
Co do brązowych plamień to mogą być niegroźnym skutkiem zaburzeń hormonalnych – stosowanie antykoncepcji hormonalnej może nieść za sobą skutki uboczne w postaci plamień czy krwawień śródcyklicznych, również krwawienie z odstawienia w danym cyklu może pojawić się wcześniej lub później. Najczęściej takie zaburzenia mają miejsce na początku stosowania antykoncepcji hormonalnej lub po wielu latach zażywania tych samych pigułek.
Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych.
W tym pierwszym przypadku należy to przeczekać – po kilku miesiącach zaburzenia powinny ustąpić, natomiast u kobiet, które od lat stosują pigułki, pojawienie się acyklicznych krwawień może być wskazaniem do zmiany preparatu na inny.
Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-ciaza.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

POPULARNE PREPARATY

Znajdź preparat według kategorii

partnerzy