Trwa ładowanie...

Ważny Temat - Troskliwa pielęgnacja przede wszystkim

Ważny Temat - Troskliwa pielęgnacja przede wszystkim

W Ważnym Temacie – Troskliwa pielęgnacja przede wszystkim – dowiecie się, w jaki sposób na co dzień prawidłowo dbać o swoje dziecko – zarówno od strony intelektualnej, jak i fizycznej.

Skóra noworodka i niemowlaka jest wyjątkowo wrażliwa i delikatna, dlatego potrzebuje szczególnej ochrony. Pieluszkowe zapalenie skóry, atopia czy odparzenia to tylko niektóre z powtarzających się dolegliwości, które mogą pojawić się u maluszka. Niezwykle istotny jest więc wybór odpowiednich kosmetyków, ale też akcesoriów potrzebnych do pielęgnowania malucha. Równie ważna jest wiedza na temat przewijania chłopca oraz dziewczynki.

Wiele mówi się o masowaniu niemowlęcia i o bardzo korzystnym wpływie dotyku na dziecko i jego rozwój. Jednocześnie nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że prawidłowy masaż też trzeba umieć wykonać. W Ważnym Temacie pokażemy więc, jak poprzez odpowiedni sposób masowania, pielęgnować maluszka oraz wzmocnić więzi, jakie was z nim łączą.

Przybliżymy również temat kąpieli, wskazując na to, jak się do niej przygotować, o czym nie zapomnieć oraz jakie kosmetyki do mycia wybrać. Równie ważny jest spacer, w czasie którego spędzamy czas wspólnie z maluszkiem i pomagamy mu poznawać świat, troszcząc się o niego i bawiąc się z nim.

Zapraszamy do zapoznania się z treściami zgromadzonymi w Ważnym Temacie – Troskliwa pielęgnacja przede wszystkim.