Trwa ładowanie...

Ważny Temat - Najlepszy start dla maluszka

Ważny Temat - Najlepszy start dla maluszka

Niemowlę rozwija się bardzo szybko. Codziennie zauważamy, że się zmienia zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Coraz więcej potrafi, przechodzi swoje kamienie milowe, kryzysy, wzloty i upadki. My, jako rodzice, musimy naszego maluszka mocno wspierać każdego dnia. Nie tylko pokazujemy mu, w jaki sposób pokonywać codzienne trudności, ale również bawimy się z nim.

Poprzez zabawę każde dziecko szybciej się uczy (dorośli z resztą tak samo), niemowlę również. Bawiąc się, zaczyna dostrzegać zależności przyczynowo-skutkowe, uczy się logicznego myślenia, rozwija swoją kreatywność, a także umiejętności społeczne czy manualne.

Małe dzieci uwielbiają czas, jaki spędzają z mamą czy tatą. Wspólne ćwiczenia, taniec, pokazywanie zabawek – to wszystko pomaga im w pokonywaniu kolejnych kroków milowych. Od samego początku powinniśmy zachęcać malucha do ruchu, który jest niezwykle ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka. Siadanie, raczkowanie a w końcu też chodzenie – każde osiągniecie malucha jest ogromnym wydarzeniem dla całej rodziny.

Zabawa z dzieckiem jest więc inwestycją w jego lepszy start w przyszłość. Dzięki dopasowanym do wieku zabawom wspomagamy rozwój malucha na każdej płaszczyźnie. Roczne dziecko potrzebuje dodatkowo zachęty do podejmowania kolejnych wyzwań. Nie wszystko od razu mu się udaje, więc nie powinno się poddawać. Musimy je więc odpowiednio mobilizować do działania. Dobrze jest np. wprowadzić system nagradzania oraz wspierać malucha odpowiednimi zabawkami edukacyjnymi.