Trwa ładowanie...

Blisko z Tobą chcę być

Blisko z Tobą chcę być

Atopowe Zapalenie Skóry najczęściej pojawia się już w wieku niemowlęcym. Niestety, dolegliwości związane z tą chorobą można tylko łagodzić. Nie da się jej całkowicie wyleczyć.

Objawy AZS pojawiają się z różnorodną intensywnością. W czasie lata z reguły przechodzą w okres remisji, z kolei zimą zaostrzają się. U niemowląt symptomy związane z Atopowym Zapaleniem Skóry widoczne są najbardziej na skórze twarzy oraz owłosionej skórze głowy.

Uciążliwy świąd i pieczenie skóry to podstawowe wyróżniki dla tej choroby. Drapanie się z kolei może wywołać infekcje oraz zapalenie.

Bardzo często pojawienie się AZS wiąże się z alergią, a dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców cierpi na tę chorobą, są znacznie bardziej narażone na jej wystąpienie. Czynników zaostrzających objawy choroby jest wiele. Należą do nich m.in. zanieczyszczenie powietrza, ubrania, styl życia czy nawet stres.

Odpowiednie nawilżanie suchej i podrażnionej skóry to najważniejsza sprawa. Właśnie dlatego do kąpieli i pielęgnacji powinno się stosować specjalne dermokosmetyki przeznaczone do skóry atopowej oraz emolienty. Dla dziecka z Atopowym Zapaleniem Skóry bardzo ważny jest dotyk rodzica, dlatego warto zapoznać się z prawidłowymi technikami masażu niemowlęcia.

Dowiedz się więcej na temat Atopowego Zapalenia Skóry, rozpoznawania i leczenia choroby, zapoznając się z treściami zgromadzonymi w sekcji „Blisko z Tobą chcę być”.