Trwa ładowanie...

Planowanie ciąży

Planowanie ciąży

Coraz częściej świadoma decyzja, a nie przypadek, jest początkiem drogi ku rodzicielstwu. Przyszli rodzice długo analizują swój wiek, możliwości finansowe, warunki lokalowe, swoje chęci i potrzeby. Starają się przygotować do jednej z najważniejszych ról swego życia.


Coraz bardziej świadomi, zdają sobie sprawę z tego, że już podejmując odpowiednie przygotowania do ciąży, mają szansę uprawdopodobnić spokojny przebieg dziewięciu miesięcy oczekiwań, a później urodzenie zdrowego malucha.

Gdy partnerzy z rozmysłem podejmują decyzję o poczęciu dziecka, mają czas na wprowadzenie wielu korzystnych zmian w swoim życiu jeszcze przed zajściem w ciążę. Mogą zadbać o zdrową, dobrze zbilansowaną dietę, aktywność fizyczną, zmniejszyć stres i wyeliminować szkodliwe używki.

Współczesne kobiety wiedzą, jak istotną rolę w planowanym macierzyństwie odgrywa stan ich zdrowia. Dlatego też, nie zapominają o przeprowadzeniu niezbędnych badań przed ciążą. Planując poczęcie z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, mają szansę na wykonaniu koniecznych szczepień przed ciążą, o niemałym znaczeniu dla zdrowia ich przyszłego dziecka.

Gdy partnerzy są już pewni swej decyzji, przychodzi czas na realizację. Niektórzy od tego momentu, zdają się na naturę. Inni starają się jak najbardziej uprawdopodobnić poczęcie. Do tego przydaje się umiejętność wyznaczania dni płodnych. Niektórzy chcą również wpłynąć na płeć swego potomka,uciekając się do przeróżnych, mniej lub bardziej „naukowych” metod planowania płci.

Niestety, dla niektórych par okres pewnej beztroski i spontaniczności w staraniach o dziecko, kończy się na etapie planowania ciąży. Gdy dotyka ich problem niepłodności rozpoczyna się, często długa i żmudna droga do urzeczywistnienia marzeń. Jednak dzięki nowoczesnej medycynie, coraz częściej na jej końcu są łzy radości na widok własnego, wyczekanego dziecka.