Trwa ładowanie...

Ważny Temat - Aktywny rozwój od pierwszych dni życia

Ważny Temat - Aktywny rozwój od pierwszych dni życia

Od pierwszych dni życia ważna jest aktywność. Tylko dzięki niej dziecko będzie mogło się prawidłowo rozwijać. Ważne jest, by rodzic umiał również wybrać zabawki aktywizujące pasujące do wieku malucha. Świetnie sprawdzą się tutaj maty edukacyjne, które „rosną” razem z dzieckiem. Idealnie pasują zarówno do leżącego jeszcze niemowlęcia, jak i do siedzącego lub raczkującego już szkraba. Efekty dźwiękowe, świetlne i dotykowe sprawiają, że najmłodsi uwielbiają zabawy na tego rodzaju matach, rozwijając swoje umiejętności manualne oraz koordynację dźwiękowo-ruchowo-przestrzenną.

W pierwszym roku życia dziecko rozwija się bardzo szybko. Warto pomóc mu w tych trudnych chwilach, kiedy pokonuje kolejne kamienie milowe swego rozwoju. Dla takiego maluszka każdy dzień jest ogromnym wyzwaniem, w którego podjęciu i pokonaniu potrzebuje naszego wsparcia i zaangażowania.

Umysł maluszka jest niesamowity i z dużą łatwością chłonie wiedzę, dlatego okazuje się, że już niemowlęta możemy uczyć, np. czytania. Oczywiście nic na siłę, a wszystko poprzez wykorzystanie elementów zabawy. Śpiewanie, podrzucanie, leżenie na brzuszku – to wszystko ma olbrzymie znaczenie, a wcale nie wymaga od nas nadludzkich wysiłków. Najważniejsze jest przecież wspólne spędzanie czasu.

Więcej na temat prawidłowego rozwoju niemowlęcia dowiesz się z Ważnego Tematu – Aktywny rozwój od pierwszych dni życia.