Trwa ładowanie...

Ważny temat - Pobudź zmysły dziecka i pomóż mu się rozwijać

Ważny temat - Pobudź zmysły dziecka i pomóż mu się rozwijać

Rozwój niemowlęcia jest bardzo dynamiczny – szczególnie w pierwszych miesiącach jego życia. Już w tym czasie musimy pamiętać, że noworodek i niemowlę nie tylko je i śpi. Ono również uczy się. I to w zastraszającym tempie. Rozwija się pod względem fizycznym, emocjonalnym, społecznym. Dzięki temu w przyszłości nie będzie miało problemu z zawieraniem znajomości, z asertywnością, z podejmowaniem wyzwań, z funkcjonowaniem w społeczeństwie.

W tej nauce pomóc mu powinien przede wszystkim rodzic lub opiekun. W jaki sposób? Wspólnym spędzaniem czasu i zabawą. Malutkie dzieci uwielbiają np. zabawę w „a ku ku” lub „łaskotki”. Jako dorośli nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne są te proste dziecięce harce dla organizmu maluszka. Dzięki nim niemowlę może prawidłowo się rozwijać.

Poprzez pobudzanie jego zmysłów, pomagamy mu pokonywać codzienne trudności oraz kolejne kamienie milowe. Obecność rodzica w tym czasie jest szczególnie istotna. Pozytywny wpływ na rozwój dziecka mają również zabawki interaktywne, muzyka, masaże, proste zabawy, które pomogą dziecku w nauce raczkowania czy siadania. Właśnie dlatego warto się zaopatrzyć w odpowiednie akcesoria wspomagające wspólną naukę i zabawę.

„Pobudź zmysły dziecka i pomóż mu się rozwijać” to Ważny Temat, który gromadzi treści związane ze wspieraniem rozwoju maluszka. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami na ten temat.