Trwa ładowanie...

Kaszel i choroby układu oddechowego dziecka

Kaszel i choroby układu oddechowego dziecka

Najczęstszymi chorobami, nie tylko u dorosłych, ale również u dzieci, są choroby układu oddechowego. Katar, kaszel czy gorączka to objawy pojawiające się czasami nawet kilka razy w ciągu roku. Zaniedbane mogą wpłynąć na rozwój poważniejszych chorób. Dlatego też warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić szybko i skutecznie.

Oczywiście najlepiej jest zapobiegać, a nie leczyć. Niestety jednak nie zawsze udaje nam się profilaktyka chorób układu oddechowego. Czasami jeden mały błąd może sprawić, że dziecko kolejny tydzień spędzi w domu, walcząc z dolegliwościami.

W takiej sytuacji konieczne jest podjęcie odpowiedniego leczenia. Najskuteczniejsze na kaszel u dziecka są przede wszystkim syropy. Dlaczego? Z reguły są one słodkie, więc maluch z chęcią je przyjmuje, nie grymasząc i nie wypluwając płynu. Możemy też stosować domowe mikstury przeciwkaszlowe. Największą popularnością cieszy się oczywiście syrop z cebuli znany i stosowany już przez nasze mamy i babcie.

Bardzo ważne jest głównie systematyczne przyjmowanie leków dopasowanych do infekcji, która dotknęła nasze dziecko. Zarówno przedawkowanie, jak i pomijanie dawek nie pomoże mu w szybkim odzyskaniu zdrowia. Dziecko nie jest w stanie samodzielnie zadbać o swoje leczenie, dlatego tak ważna jest rola jego opiekuna.

Wszystkiego, co najistotniejsze w kaszlu i chorobach układu oddechowego dowiedz się z treści na ten temat zgromadzonych w Ważnym Temacie.