Trwa ładowanie...

Partnerzy

Poniżej przedstawiamy listę firm i organizacji, z którymi mieliśmy okazję współpracować przy różnych okazjach bądź cały czas współpracujemy, a także których działalność wspieramy i polecamy Państwa uwadze.

Island Dolphin Care
(IDC) jest ośrodkiem, który prowadzi delfinoterapię. To miejsce powołane do tego, aby pomagać dzieciom ze specyficznymi potrzebami. W programie biorą udział rodzice (także rodzeństwo) niepełnosprawnych dzieci, którzy na co dzień zmagają się z rozwojowym, psychicznym i/lub fizycznym kalectwem swoich dzieci. Island Dolphin Care wierzy, że dzieci ze specyficznymi potrzebami mogą, a nawet powinny odnajdować pełną przyjemność w codziennych aktywnościach. Każde dziecko zasługuje na to, aby sie bawić, śmiać i mieć z tego jak najwięcej radości. IDC jest organizacją non-profit.
Wydawnictwo Zielona Sowa istnieje od 18 lat i należy do Grupy Kapitałowej WSIP S.A. Specjalizuje się w literaturze oraz książkach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. W swojej ofercie posiada ponad tysiąc publikacji, są to opowiadania, bajki, wiersze, poradniki, arcydzieła literatury polskiej wydawane w formatach książki, audiobooka, e-booka, a także aplikacji multimedialnych.
Łobuziaki
Klub Myszki Norki

Klub Myszki Norki istnieje w ramach Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Głównym założeniem Klubu jest integracja dzieci niepełnosprawnych z dziećmi zdrowymi, a także propagowanie wśród najmłodszych wiedzy i budowanie postaw otwartości wobec ludzi chorych. Upowszechniamy kulturę wśród wszystkich dzieci, także dotkniętych niepełnosprawnością, biedą oraz ze środowisk patologicznych. Wierzymy, że każde z nich ma prawo do radosnego dzieciństwa i wyniesienia z niego pozytywnych doświadczeń na całe życie.

Świat Zabawek

Internetowy sklep z zabawkami.

EkoMaluch.pl

 Ubranka dla dzieci

Pan Krokodyl

Sieć gabinetów dentystycznych

Harmonia.pl

W trosce o harmonijny rozwój dzieci…

NaturalnaMama.pl

Dla wszystkich zainteresowanych noszeniem w chuście

MiniMiniPlus.pl

Telewizja dla najmłodszych

TeleToon+

Telewizja dla dzieci

Sieciaki
Poznaj bezpieczny internet
Zdrowa Mama
Zdrowa Mama
Alergia.med.pl
Przyjazny sklep antyalergiczny
SuperKid
Serwis edukacyjny dla dzieci w wieku 4-12 lat
Ekodzieciak.pl
Naturalne produkty dla dzieci i do domu
BabyStyle.pl
Wszystko ze Stylem dla Twojego Dziecka
PracująceMamy
Porady dla pracujących mam
Żyrafa Sophie
Najlepsze zabawki dla niemowląt

Najka Photography
Najka Photography oferuje fotografię pełną emocji od pierwszych dni życia dziecka. Ich dewizą jest uchwycenie ulotnych i niezapomnianych chwil, pierwszych uśmiechów i całego piękna Waszego dziecka. Do fotografii podchodzą z pasją, w zdjęcia wkładają całe swoje zaangażowanie i pomysły, które są odzwierciedleniem tego jak postrzegają Waszą pociechę.

Najka Photography

KREDKA – kawiarnia, księgarnia, klub malucha
Księgarnia i klubokawiarnia Kredka znajduje się w centrum Warszawy, przy Placu Zbawiciela. Jest to miejsce spotkań całych rodzin – na najmłodszych czekają dwie sale zabaw, atrakcyjne zabawki i różnego rodzaju warsztaty oraz spotkania z pisarzami. Z kolei dorośli mogą zrelaksować się w miłej atmosferze, napić się pysznej kawy, zjeść obiad ze znajomymi i uczestniczyć w ciekawych zajęciach. Lokal posiada podjazd dla wózków, a w toalecie znajduje się przewijak dla małych dzieci.

Kredka Cafe

hitydladzieci
Strona prezentująca teledyski dla dzieci, oryginalne bajki w języku
angielskim oraz gry edukacyjne.

HityDlaDzieci

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
GWP od ponad 20 lat może poszczycić się bogatą ofertą poradników, książek naukowych i popularnonaukowych. Pozycje wydawnicze dostarczają rzetelnej wiedzy i służą rozwojowi osobistemu. GWP prowadzi liczne warsztaty, szkolenia oraz kampanie społeczne. Wydawnictwo stale współpracuje z wybitnymi naukowcami, autorytetami oraz praktykami.

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Wydawnictwo Czarna Owca
Wydawnictwo Czarna Owca istnieje od 1991 roku (wcześniej funkcjonowało pod nazwą Jacek Santorski & Co). W jego ofercie znajdują się: literatura faktu, literatura polska i obca, literatura dla dzieci oraz młodzieży, seria „Bez tabu”, przewodniki duchowe, teksty antropologiczne, socjologiczne i filozoficzne, poradniki psychologiczne oraz bestellerowe kryminały z „Czarnej Serii”.

Oficyna Wydawnicza Impuls
Krakowskie wydawnictwo oraz księgarnia internetowa. W ofercie wydawnictwa znajdują się pozycje z zakresu nauk społecznych, pedagogiki, socjologii, psychologii, edukacji akademickiej (tzw. dziedziny alternatywne: edukacja międzykulturowa, dogoterapia, biblioterapia, arteterapia), a także poradniki dla nauczycieli i rodziców. Oprócz tradycyjnych książek dostępne są publikacje w formie popularnych obecnie e-booków.

Kakadu.pl
Serwis internetowy największej w Polsce sieci sklepów zoologicznych.Celem jego istnienia jest nie tylko wsparcie sprzedaży, ale przede wszystkim propagowanie wiedzy z zakresu hodowli i pielęgnacji psów, kotów, gryzoni, ptaków, gadów, ryb oraz innych zwierząt hodowanych w domach. Na stronie znajdują się wszystkie aktualności dotyczące akcji marketingowych, promocji i innych działań sieci Kakadu. Można też znaleźć adres i kontakt do każdego z 37 sklepów znajdujących się w centrach handlowych różnych miast.

WOOL STAR
Dzięki olbrzymiej pasji wszystkich pracowników już od 12 lat rozwijany jest WOOL STAR. Produkty marki WOOL STAR od zawsze tworzone są z myślą o Klientach. Ideą ich tworzenia jest, aby cieszyły oko, dawały radość, lepsze samopoczucie. Źródłem inspiracji jest naturalna wełna z Australii, którą specjaliści z Włoch tkają w najlepsze na świecie dzianiny. Efekty tej współpracy towarzyszą nam każdej nocy. Czasem dają odpoczynek, innym razem zdrowie a bywa, że romantyczne uniesienie. Jesteśmy dumni, że tak wiele osób powierzyło WOOL STAR najważniejsze sfery swojego życia. Sen to marzenie. Dlatego czasem, nazywamy się specjalistami od marzeń!

Wydawnictwo Święty Wojciech
Wydawnictwo Święty Wojciech  istnieje od 1895 roku. W swoim bogatym dorobku posiada wiele interesujących tytułów dla dzieci i młodzieży.

Bobi Bobi
W serwisie BobiBobi znajdziemy tylko dobre, bezpieczne i sprawdzone zabawy i gry dla dzieci. Najmłodsi użytkownicy internetu znajdą tu świetną rozrywkę skierowaną właśnie do nich. Serwis oferuje ubieranki dla dziewczynek, malowanki, zabawy edukacyjne, bajki dla dzieci oraz teledyski i karaoke dla dzieci, tematyczne gry takie jak: gry Wielkanocne, na świąteczne, gry na Walentynki, gry Halloweenowe, gry przygodowe, gry w kuchni jak: zabawa w pieczenie, gotowanie, obsługa i opieka i wiele innych... O tym jak bardzo strona i jej bohater BobiBobi podoba się dzieciom świadczy fakt iż została już wielokrotnie doceniona przez najmłodszych, a także przez rodziców, którzy często wyrażają swoje opinie na temat serwisu za pośrednictwem wielu e-maili i wpisów w specjalnej księdze gości na stronie BobiBobi. Rodzice bez obaw mogą zostawić swoje pociechy na tej stronie ponieważ nad dobrym imieniem serwisu od lat czuwa sam BobiBobi - przyjaciel dzieci.

Przedszkola.edu.pl
Serwis przedszkola.edu.pl skierowany jest do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Jego celem jest ułatwienie znalezienia najlepszego przedszkola, żłobka lub klubu maluszka. W portalu rodzice znajdą odpowiedzi na pytania dotyczące wychowania dzieci, a nauczyciele wiele porad i scenariuszy lekcji.

Lulek TV
Lulek.tv - gry dla dzieci małych i dużych w królestwie Lulka oraz Rózi. Jest tu nauka godzin na zegarze, poznawanie liter oraz liczb, język angielski, zabawy muzyczne, gotowanie, ubieranki, kolorowanki, liczenie, piosenki. Czas gry online pilnuje zegar Bimbam. Zabawy w baśniowej krainie rozbudzają ciekawość świata, wyobraźnię, a także ćwiczą pamięć i logiczne myślenie. Można tu ogolić tatę, jeździć traktorem, bawię się windą z krasnalami. Lulandia to miejsce pełne humoru i ciepła dla całej rodziny!

Lulla Love
Lulla Love jest producentem SuperZabawki MR B, dzięki której kolka u dzieci przestanie być problemem. Zawiera ona ogrzewający wkład, który działa na zasadzie termoforu. Produkt może posłużyć również jako przytulanka.
JuraPark Bałtów
Bałtowski Kompleks Turystyczny - największy ośrodek turystyczny w kraju. Zajmuje powierzchnię ponad 60ha. W skład atrakcji wchodzą: JuraPark (park dinozaurów), Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec Bałtowski, Ośrodek Jeździecki „Kraina Koni”, Park Rozrywki, Kino Emocji Cinema 5D, Rollercoaster, Sabathówka – Wioska Czarownic. Atrakcje zimowe - Wioska Świętego Mikołaja i stacja narciarska „Szwajcaria Bałtowska”.

Wydawnictwo Debit mieści się w Bielsku-Białej, a zostało założone w 1991 roku. Zajmuje się przede wszystkim literaturą dziecięcą, jednak swoje miejsce mają tu też tytuły popularnonaukowe lub specjalistyczne albumy.

Fabryka Gier Historycznych FGH jest wydawnictwem, które zajmuje się tworzeniem gier planszowych. Łączą one w sobie historię i zabawę, co pozwala im pełnić swego rodzaju funkcję edukacyjną. Wydawnictwo jest rozwinięciem projektu, który był realizowany w Instytucie Historii UMCS od 2010 roku.

Wydawnictwo Skrzat to krakowskie wydawnictwo działające od 1994 roku. Specjalizuje się głównie w literaturze dziecięcej i młodzieżowej. W swojej ofercie ma zarówno klasykę polskiej i światowej poezji oraz prozy dla dzieci, jak i książki autorów współczesnych. Dla najmłodszych oferuje książki edukacyjne.

MayLily to dotyk miłości – z tą myślą powstają najdelikatniejsze produkty, które otulają dzieci i ich mamy. MayLily łączy absolutnie wyjątkową miękkość tkanin z nieszablonowym designem, by dzieciństwo było piękne i pełne radosnej magii. Wszystkie produkty są projektowane i tworzone w Polsce.

Wydawnictwo Pentliczek specjalizuje się w tworzeniu materiałów edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wszystkie pozycje wydawnictwa zostały zaprojektowane z myślą o stymulacji rozwoju małego dziecka. Wydawnictwo prowadzi również działalność edukacyjną skierowaną do rodziców i pedagogów, a celem jej jest uświadomienie rodzicom, że poprzez odpowiednią zabawę i ćwiczenia można w małym człowieku rozwinąć uzdolnienia w każdej dziedzinie.

Baby in clouds "Otulone jakością" to dewiza naszej firmy. Kocyki i poduszki szyte ręcznie z materiałów najwyższej jakości. Zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół.

Fundacja Siepomaga.pl to Internetowa Platforma Pomagania. Działamy na trzech poziomach: zbiórki dla Potrzebujących – apele widoczne na serwisie zgłaszane są przez fundacje reprezentujące Podopiecznych. Fundacja reprezentuje osobę Potrzebującą, co oznacza, że ma obowiązek weryfikacji potrzeb oraz rozliczenia wydatkowanych środków; zbiórki dla organizacji pozarządowych – każdą zarejestrowaną na serwisie organizację można wesprzeć darowizną. Środki te organizacja przekazuje na swoje potrzeby oraz realizację celów statutowych; skarbonka Pomagacza – jeśli masz smykałkę do pomagania i chcesz widzieć ile środków zostało zebranych dzięki Twoim działaniom załóż swoją własną wirtualna puszkę. Środki zebrane przez Ciebie i Twoich przyjaciół widoczne są zarówno w wirtualnej skarbonce, jak i w ogólnej kwocie zebranej na dany cel. Wierzymy w ludzi, dla których “dziękuję” i satysfakcja z niesienia pomocy, jest wystarczającym powodem, by działać. Jesteśmy po to, by razem z Tobą stworzyć miejsce, w którym potrzeba pomocy przestanie być utożsamiana z bezsilnością. To właśnie dzięki świadomemu, aktywnemu działaniu codziennie budzimy się w lepszym świecie..

Fundacja Przyszłość dla Dzieci od 13 lat daje szansę na rozwój najbardziej potrzebującym chorym dzieciom na Warmii i Mazurach. Specjalistyczne leczenie czy skomplikowane zabiegi operacyjne wiążą się z kosztami, które przekraczają finansowe możliwości rodziców. Grono podopiecznych fundacji stale się powiększa- pomagamy już blisko 300 chorym dzieciom. Możemy przeciwdziałać ograniczeniom w funkcjonowaniu chorych dzieci i robimy to. Martynce, Tomkowi, Zuzi czy Bartkowi dzięki sfinansowaniu leczenia i rehabilitacji odmieniliśmy życie i spełniliśmy kilka dziecięcych marzeń. Tomek usłyszał głos swoich rodziców i otaczającego go świata, a Martynka może już chodzić do szkoły. Zuzia pnie się na wyżyny sztuki szermierskiej, trenując na wózku, a Bartek właśnie zaczął chodzić. To wszystko było możliwe dzięki ludziom, którzy wspierając nas dali im szansę na cieszenie się dzieciństwem.

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” powstała w roku 1996 z inicjatywy rodziców dzieci cierpiących na choroby nowotworowe. Posiada Status Organizacji Pożytku Publicznego (KRS nr 0000165702). Od 20 lat wspiera małych pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe oraz ich rodziny. W tym czasie otoczyła opieką ok. 5000 chorych i ich bliskich, refundując koszty związane z leczeniem i rehabilitacją, a także niosąc pomoc socjalną, pedagogiczną i psychologiczną. Jako jedyna fundacja w Polsce „Krwinka” organizuje turnusy wypoczynkowo-rehabilitacyjne dla dzieci w trakcie intensywnego leczenia onkologicznego. Ma podopiecznych w różnych częściach kraju, ale najsilniej związana jest z Ośrodkiem Pediatrycznym im. Marii Konopnickiej Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie systematycznie poprawia warunki leczenia małych pacjentów przebywających na oddziałach onkohematologii. W ostatnich latach Fundacja sfinansowała m.in.: projekt i przebudowę istniejących oddziałów, projekt budowlany nowego obiektu szpitala, niezbędną aparaturę medyczną oraz specjalistyczny ambulans – „Krwinko-transporter”. Wszystko po to, by dzieci onkologicznie chore - w odpowiednich warunkach i otoczone wszechstronną opieką - jak najszybciej powracały do zdrowia.
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ”Kawałek Nieba” powstała, aby nieść pomoc w leczeniu – ratować życie i zdrowie dzieci chorych i niepełnosprawnych oraz pomóc maluszkom cierpiącym z powodu niedożywienia, biedy, trudnej sytuacji życiowej. Pomagamy dzieciom – kupujemy leki, finansujemy leczenie i operacje medyczne ratujące życie i zdrowie, rehabilitacje oraz sprzęt medyczny. Dożywiamy ubogie dzieci w szkołach. Pomagamy także najmłodszym, którzy stracili rodzica oraz tym, których rodzice są ciężko chorzy, a także bardzo często dzieciom pokrzywdzonym przez przemoc w rodzinie - prowadzimy akcję „Pogotowie Dziecięce”. Udało się pomóc w leczeniu i trudnej sytuacji życiowej już ponad 4000 dzieci i osób, a dla dzieci niedożywionych sfinansowaliśmy ponad 30.000 posiłków w szkołach. Poprzez specjalistyczne leczenie już wiele razy Fundacja uratowała życie dzieci i osób chorych walczących z nowotworami i innymi chorobami np. przez znalezienie drogi oraz sfinansowanie kosztownego leczenia w Polsce lub zagranicą m.in. otworzyliśmy drogę do protonoterapii poprzez zakwalifikowanie dzieci do klinik i dzięki temu pierwsze dzieci z Polski odbyły leczenie nowotworów i obecnie ich guzy mózgu są w remisji. Ratujemy też życie osób cierpiących na nowotwory tkanek miękkich np. trzustki, wątroby, nerek i innych narządów poprzez nierefundowane zabiegi NanoKnife. Zakupiliśmy również laser do leczenia nowotworów u dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Dzięki temu urządzeniu leczone są też wcześniaki, które rodzą się niewidome – przywraca się im wzrok. Fundacja nie zatrudnia osób, działała w oparciu o pracę wolontariacką, koszty administracyjne są pokrywane przez Założycielkę, dlatego każde podarowane wsparcie jest przeznaczane na pomoc potrzebującym.
Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od 2004 roku wspiera osoby z niepełnosprawnością, które chcą żyć normalnie, realizować marzenia i cieszyć się każdym dniem. Kontynuujemy idee śp. Doktora Piotra Janaszka, który od lat 70-tych walczył o prawa osób niepełnosprawnych do pełnego życia. Z regularnych zajęć sportowych, szkoleniowych i terapeutycznych organizowanych przez Fundację korzysta blisko 100 osób z Konina i okolic. W Akademii Życia do 2018 roku 50. osób z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski nauczy się samodzielności w różnych sferach życia i przygotuje do podjęcia pracy. To miejsce dla osób, które chcą dokonać zmian w swoim życiu i chcą zdobyć niezależność. Fundacja PODAJ DALEJ udowadnia, że niepełnosprawny może spełniać marzenia, nawet te najbardziej nieosiągalne… Kilkadziesiąt osób z niepełnosprawnością ruchową wzbija się w powietrze na paralotniach i szybowcu w ramach projektu Rozwiń Skrzydła. Osoby, dla których niewysoki krawężnik może być przeszkodą trudną do pokonania, korzystają z dostępnego nieba! Tutaj barier nie ma.
"Kochanie, ratujmy nasze dzieci" to jeden z pierwszych wspólnych projektów BBC Worldwide i Telewizji Polskiej, który powstanie na mocy podpisanego przez obydwu nadawców porozumienia o współpracy handlowej. Masz dziecko? Uważnie mu się przyjrzyj. A teraz zamknij oczy i spróbuj sobie wyobrazić, jakie będzie za 10, 15, 20 lat… Czy będzie zdrowe? Sprawne? Będzie odnosić sukcesy? Aktywnie żyć? A może przeciwnie… Będzie borykać się z chorobami, otyłością, nieakceptacją otoczenia? Jaka przyszłość czeka Twoje dziecko? Pomyśl o tym i zacznij działać już dziś!
Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową została powołana z inicjatywy rodziców dzieci chorych na nowotwór, przy wsparciu lekarzy onkologów. Działa nieprzerwanie od 1991 roku. W 2006 roku Fundacja otrzymała status organizacji pożytku publicznego. Otaczamy wszechstronną opieką dzieci chore na nowotwór i ich rodziny z terenu całego kraju. Każdego roku z naszej pomocy korzysta kilkaset osób. Towarzyszymy małemu pacjentowi na każdym etapie pokonywania choroby. Dbamy, aby choroba nie odebrała mu wszystkich atrybutów dzieciństwa – beztroski, radości, marzeń, aby pomimo cierpienia i nieprzyjemnych doznań związanych z leczeniem, potrafiło się uśmiechać.
Instytut Matki i Dziecka jest jednostką naukowo-badawczą. Posiada 60-letnią tradycję i znaczący dorobek znany w kraju i na forum międzynarodowym. Został powołany uchwałą Rady Ministrów w 1951 r. i od tego czasu nieprzerwanie uczestniczy w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych i społecznych matek, dzieci i młodzieży.
Fundacja Instytutu Matki i Dziecka stawia sobie za cel działanie na rzecz ochrony zdrowia pacjentów i promocję profilaktyki zdrowotnej dzieci, młodzieży oraz kobiet w ciąży. Naszą rolą jest przede wszystkim niesienie pomocy osobom chorym i ich rodzinom. Fundacja związana jest z Instytutem Matki i Dziecka, bezpośrednio go wspierając. By spełniać swoje cele Fundacja współpracuje ze środowiskami naukowymi, organizując szkolenia i wykłady, czy szeroko pojętą działalność na rzecz protekcji zdrowia Polaków. Zadaniem jakie stawiamy przed sobą jest również pozyskiwanie środków na konserwację sprzętu medycznego, czy rozwój placówek medycznych i naukowych, a tym samym próba zapewnienia jak najlepszej jakości usług.
Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia powstało w 2002 roku, aby krzewić edukację prozdrowotną wśród społeczeństwa poprzez podnoszenie świadomości i wiedzy dziennikarzy. Obecnie stanowi największe stowarzyszenie skupiające dziennikarzy o specjalizacji medycznej w Polsce, a być może nawet jest najliczniejszą aktywną organizacją dziennikarską. Aktywną, czyli taką, która kilka razy w roku realizuje przedsięwzięcia w skali ogólnopolskiej, angażując za każdym razem większość swoich członków. Do SDDZ należy 107 członków rzeczywistych reprezentujących prasę, radio, telewizję oraz portale internetowe w całej Polsce. Jest to szczególnie ważne, gdyż nie reprezentuje wyłącznie prasy centralnej skoncentrowanej w Warszawie. "Dziennikarze dla Zdrowia" pracują od Świnoujścia po Przemyśl, od Suwałk po Jelenią Górę. Działają nieustannie, a ich akcje edukacyjno-informacyjne są widoczne w kraju oraz za granicą. Pozostają organizacją otwartą zarówno na ludzi, jak i na inicjatywy.
Kampania społeczna „Co trzecia” - Celem Kampanii „Co trzecia” jest zwrócenie uwagi na rolę mięśni dna miednicy w życiu kobiet, edukowanie, promowanie profilaktyki również w innych obszarach zdrowia, a także najnowocześniejszych rozwiązań telemedycznych. Zatem edukacyjny cel kampanii będzie realizowany głównie wśród grupy docelowej kobiet młodych i aktywnych, pracujących, wychowujących dzieci, przygotowujących się do roli matki. Są to kobiety nowoczesne, które uprawiają sport: bieganie, pływanie, które są świadome swojego ciała i roli nawyków żywieniowych oraz są otwarte na nowoczesne rozwiązania służące profilaktyce.
Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia Stowarzyszenie to ogólnopolska organizacja zrzeszająca dziennikarzy i publicystów zajmujących się problemami ochrony zdrowia i medycyny. Chce inicjować i organizować imprezy, które będą podnosiły świadomość zdrowotną społeczeństwa, a także informowały dziennikarzy i osoby zainteresowane ochroną zdrowia o znaczących zjawiskach i wydarzeniach wpływających na zdrowie Polaków. Stowarzyszenie organizuje konferencje i warsztaty szkoleniowe dla dziennikarzy poświęcone najnowszym osiągnięciom medycyny i farmacji, a także ważnym problemom zdrowotnym naszego społeczeństwa. Członkami stowarzyszenia mogą zostać dziennikarze i publicyści zajmujący się promocją zdrowia i medycyny. O przyjęciu w poczet członków decyduje zarząd.
Fundacja DKMS Polska zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku, jako niezależna organizacja typu non-profit. Oficjalne rozpoczęcie działalności datujemy na 25 lutego 2009 roku. DKMS Polska otrzymuje wsparcie oraz bazuje na doświadczeniu DKMS Niemcy. W ciągu 2 lat DKMS Polska stała się w największą w Polsce bazę dawców komórek macierzystych - 145 879.
Fundacja „Serce Dziecka” jest organizacją pożytku publicznego powstałą z inicjatywy rodziców dzieci z wadami serca. Fundacja od 2006 roku prowadzi działania na rzecz dzieci z wadami i chorobami serca, wspierając rodziców w codziennej walce o zdrowie i życie dzieci. Dotychczas bezpośrednia pomoc trafiła do ponad 4,5 tys. dzieci. Fundacja wspiera podopiecznych finansowo i emocjonalnie, organizuje turnusy rehabilitacyjne, warsztaty i konferencje. Misją Fundacji jest propagowanie wiedzy o wadach serca, ich diagnozowaniu i leczeniu, wsparcie dla rodzin dzieci z wadami serca, współpraca z ośrodkami medycznymi i innymi organizacjami działającymi na rzecz rozwoju kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej.
Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia funkcjonuje od 1997 roku. Jest jedynym w Polsce południowo-wschodniej domowym hospicjum dla dzieci. Zostało powołane, aby objąć domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Hospicjum w ramach promocji filozofii i postawy opieki paliatywnej, prowadzi szkolenia oraz badania w dziedzinie opieki paliatywnej w pediatrii, a także działalność wydawniczą.
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest organizacją pożytku publicznego, działającą od 1998 roku. Inicjatorem Programu „Zdążyć z Pomocą” był prof. Zbigniew Religa, który pozostaje Patronem programu. Fundacja ma ponad 29 000 podopiecznych – są to dzieci z porażeniem mózgowym, wadami serca, autyzmem, zespołem Downa, dystrofią mięśniową, epilepsją, chorobami nowotworowymi. Organizacja przekazuje fundusze na ich leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych i inne specjalne potrzeby. Przewodnią ideą Programu ,,Zdążyć z Pomocą” jest ratowanie zagrożonego życia dzieci, przywracanie im zdrowia, wspieranie ich edukacji, niesienie pomocy w trudnych warunkach materialnych.
Fundacja „Słoneczko” powstała 9 stycznia 2004 roku. Głównym celem fundacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym w pozyskiwaniu środków potrzebnych na rehabilitację, leczenie oraz sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny.
Fundacja na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową "Wyspy Szczęśliwe" - w 1986 r. powstało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Chorobą Nowotworową "Wyspy Szczęśliwe", które z czasem przeobraziło się w Fundację na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową "Wyspy Szczęśliwe". W 2005 r. Fundacja otrzymała statut organizacji pożytku publicznego. Fundusze zbierane przez fundację są przeznaczane na: zakup leków, zakup sprzętu medycznego, pompy infuzyjne, mikroskopy, kardiomonitory, pulsoksymetry, dofinansowanie kolonii zdrowotnych dla dzieci i hotelu dla rodziców, wyposażenie pracowni planowania Zakładu Radioterapii, remont i modernizacje oraz sukcesywne wyposażenie Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dlatego też podejmowane są wszechstronne starania, aby zapewnić dostęp do najbardziej efektywnej terapii wszystkim dzieciom chorym na nowotwory, leczonym w krakowskiej Klinice. Przeprowadzenie optymalnego sposobu leczenia nie byłoby możliwe bez wsparcia ludzi dobrego serca.
Fundacja Spełnionych Marzeń powstała w sierpniu 2002 r. z potrzeby niesienia pomocy i osobistych przeżyć Założycieli Fundacji, którzy stracili 11-letniego synka po długiej walce z chorobą nowotworową. Głównym celem "Fundacji Spełnionych Marzeń" jest prowadzenie wielokierunkowych działań mających za zadanie łagodzenie psychicznych i psychologicznych skutków leczenia onkologicznego u dzieci i ich rodzin. Fundamentalną zasadą naszego działania jest otoczenie stałą opieką chorych dzieci i ich rodzin, od momentu zdiagnozowania choroby poprzez cały proces leczenia, dając im siłę do walki i wiarę w pokonanie choroby.
Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej została zarejestrowana 24 sierpnia 2004 roku. Powstanie Fundacji jest konsekwencją pierwszych podjętych przez krośniankę Bogusławę Nykiel-Ostrowską starań o stworzenie w Krośnie organizacji niosącej pomoc osobom dotkniętym chorobą nowotworową, z którą to przez ostatnie lata swojego życia sama się zmagała. Kiedy 24 czerwca 2004 roku odeszła, grupa przyjaciół Bogusi postanowiła zarejestrować Fundację Otwartych Serc, nadając jej imię inicjatorki i pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia. Fundacja, oprócz niesienia pomocy ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, postanowiła kontynuować wszystkie przedsięwzięcia swojej patronki, które służą tak promocji Krosna i Podkarpacia, jak i integracji środowisk lotniczych.
Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci od 2008 roku obejmuje opieką nieuleczalnie chore dzieci z terenu województwa pomorskiego w ich własnych domach, gdy rodzice i lekarze podejmują decyzję o zakończeniu leczenia w szpitalu. Celem opieki jest zmniejszenie cierpienia i poprawa jakości życia zarówno chorego dziecka, jak i jego rodziny. Wysoko wykwalifikowany zespół hospicjum dysponujący specjalistycznym sprzętem jest w stanie zapewnić choremu dziecku i jego rodzinie bezpieczny pobyt w domu. Oznacza to, że gdy dziecko umiera, otaczają go najbliżsi w jego własnym domu. Fundacja wychodzi z założenia, że żaden najpiękniejszy, najlepiej wyposażony szpital czy hospicjum stacjonarne nie jest w stanie zastąpić domu i jego rodzinnego ciepła.
Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci - celami Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci jest nieodpłatne wspieranie i świadczenie opieki paliatywnej nad dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi ze schorzeniami ograniczającymi życie i ich rodzinami. Opieka paliatywna jest aktywnym i całościowym podejściem obejmującym fizyczne, emocjonalne, społeczne i duchowe elementy. Skupia się na podniesieniu jakości życia dziecka i wspieraniu rodziny. Obejmuje leczenie nieprzyjemnych objawów, niesienie ulgi i wytchnienia rodzinie oraz opieki w czasie umierania i w okresie żałoby. Celem opieki paliatywnej nie jest przedłużanie ani skracanie życia, ale poprawa jego jakości. W przypadkach prenatalnej diagnozy ciężkiego, nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, opieka paliatywna nad rodziną rozpoczyna się przed urodzeniem dziecka.
Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Dzięki wsparciu wielu osób, 14 czerwca w Urzędzie Miasta w Krakowie odbyła się uroczystość podpisania aktu notarialnego powołania do życia Fundacji i jej organów. Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność chce dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.
Anioły Farmacji i Anioły Medycyny - Fundacja Anioły Farmacji i Anioły Medycyny została powołana w celu realizacji idei nagradzania lekarzy i farmaceutów przez pacjentów, którzy dostrzegli w ich działaniu walor wyjątkowości, opieki i troski o zdrowie ludzi, którzy im zaufali. Było to pierwszym impulsem do utworzenia organizacji, która będzie wyrazicielem wdzięczności i szacunku dla niezwykłych ludzi. Postanowiono również wspierać młodych lekarzy i farmaceutów stawiających swoje pierwsze kroki na ścieżce kariery zawodowej, tak aby dewiza przysięgi Hipokratesa była ich głównym wskazaniem działania. Tego typu działalność w naturalny sposób rodzi chęć i potrzebę organizowania akcji edukacyjnych wśród społeczeństwa, jak i możliwości kontaktu z najnowszymi osiągnięciami naukowymi w dziedzinie farmacji i medycyny dla profesjonalistów.
Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości Fundacja Kwiat Kobiecości jest inicjatywą Idy Karpińskiej i kobiet, które tak jak ona walczyły i wygrały walkę z rakiem szyjki macicy. Postanowiły powołać ją do życia, ponieważ statystyki zachorowań na RSM w Polsce były i są przerażające. Na własnej skórze odczuły, czego potrzebuje kobieta, która dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy. Stworzyły organizację, która towarzyszy kobietom w tych trudnych chwilach, która wspiera i pomaga – dodaje otuchy. Kwiat Kobiecości jest organizatorem kampanii społecznych, takich jak: Piękna bo zdrowa czy też Diagnostyka Jajnika.
Bieg po Nowe Życie to projekt społeczny na rzecz promocji działań prozdrowotnych, edukacji w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacji społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. Od pięciu lat w Wiśle i Warszawie goszczą gwiazdy ekranu, dziennikarze i sportowcy oraz osoby po transplantacji, którzy, startując w marszu nordic walking, wspierają tę inicjatywę sportowo-edukacyjną. Ambasadorem wydarzenia jest Przemysław Saleta.
„Zadbaj o swoje serce” jest ogólnopolską kampanią edukacyjno-profilaktyczno-społeczną organizowaną w formie bezpłatnych badań przesiewowych przez spółkę Telemedycyna Polska S.A. nieprzerwanie od 2006 roku. Celem Kampanii jest wzrost świadomości w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii, które zbierają w Polsce wysokie żniwo. Kampania ma za zadanie edukować w temacie, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa profilaktyka, zdrowy styl życia oraz odpowiednia dieta.
Helpers' Generation to projekt studencki, inicjatywa zapoczątkowana w kwietniu 2013 roku, której celem jest zaangażowanie społeczności akademickiej w walkę z nowotworami krwi poprzez edukację oraz inicjowanie akcji rejestracji. Nieustannie dąży do tego, aby wskutek ciągłego powiększania bazy Dawców oraz jakości ich typizacji, każdy chory na nowotwór krwi, jak najszybciej znalazł swojego bliźniaka genetycznego i mógł dostać szansę na powrót do zdrowia. Jest to możliwe m.in. dzięki ogromnemu zaangażowaniu studentów, którzy bezinteresownie włączają się w akcje charytatywne i mają świadomość, jak ważna jest ich rola w krzewieniu idei dawstwa. Projekt ma charakter międzynarodowy. Obecnie jest realizowany także w Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA. Dzięki tej inicjatywie rejestrujemy młode, zdrowe osoby, które przez wiele lat pozostaną w bazie dawców szpiku i będą mieć możliwość uratowania komuś życia.
Program świadomości Rak Jelita Polska został opracowany i jest prowadzony we współpracy ze światowymi autorytetami z dziedziny profilaktyki i leczenia raka jelita. Na bazie wieloletnich badań i doświadczeń powstał unikalny w Polsce projekt podnoszenia świadomości społecznej i zrozumienia nowotworu, jakim jest rak jelita. Głównym założeniem programu jest pokazanie znaczenia profilaktyki, w tym kluczowego badania kolonoskopowego, w skutecznym leczeniu choroby. Naszym celem jest uświadomienie społeczeństwu, że badania przesiewowe nie są problemem, a koniecznością. Pamiętajmy - rak jelita wykryty we wczesnym stadium jest w większości przypadków w pełni wyleczalny. Świadomość stanowi podstawę wiedzy, postaw i zachowań, które mogą pomóc chronić ludzi przed tą zbyt powszechną chorobą.
Alkohol. Zawsze odpowiedzialnie - Dzięki prowadzonym od lat kampaniom edukacyjnym dotyczącym alkoholu większość Polaków jest już świadoma zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze, czy w trakcie ciąży. Jednak odpowiedzialne podejście do alkoholu nie ogranicza się jedynie do wybranych grup czy szczególnych okoliczności – dotyczy niemalże każdego z nas. W powszechnym przekonaniu napoje alkoholowe dzielą się na bardziej i mniej zdrowe, na groźniejsze i takie nieszkodliwe. Celem kampanii „Alkohol. Zawsze odpowiedzialnie” jest uświadomienie odbiorcom, że alkohol etylowy, niezależnie od tego, w jakim napoju się znajduje, zawsze działa na organizm tak samo. Dlatego nie ma wyjątków od ograniczeń i zakazów w jego spożywaniu czy specjalnej taryfy ulgowej. Każdy napój zawierający alkohol trzeba traktować odpowiedzialnie.
„Jem drugie śniadanie” to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, która jednocześnie wspiera program dożywiania dzieci Pajacyk. Celem kampanii jest wyrobienie w Polakach, zwłaszcza tych najmłodszych, dobrego nawyku jedzenia drugiego śniadania. Dzięki jego spożywaniu zapobiegamy występowaniu chorób metabolicznych, chorób układu krwionośnego oraz zaburzeniom gospodarki hormonalnej w ich życiu dorosłym. Misją akcji jest propagowanie idei noszenia ze sobą pudełka ze zdrowym drugim śniadaniem. Namawiając do regularnych, zbilansowanych posiłków, nie zapominamy o tych, którzy pozwolić sobie na nie nie mogą. Poprzez kampanię wspieramy program dożywiania dzieci Pajacyk, który stał się partnerem akcji.
Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej to jedyne w Polsce wydarzenie obejmujące kompleksowo wszystkie obszary tematu alergii i nietolerancji pokarmowej. To szansa na uzyskanie informacji, jak skutecznie zapobiegać i leczyć, okazja, by skonsultować się ze specjalistą, wykonać bezpłatny test i zapoznać się z bogatą ofertą naszych wystawców.
Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy. Jest zrzeszeniem apolitycznym, samorządnym i trwałym, o celach niezarobkowych. W ramach swej działalności należy do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny – IFMSA (International Federation of Medical Students Associations). Misją Stowarzyszenia jest budowanie potencjału i wzrost kwalifikacji studentów kierunków medycznych z równoczesną realizacją działań na rzecz społeczności w zakresie zdrowia publicznego, edukacji medycznej, humanitaryzmu oraz podnoszenie tych spraw w dyskusji publicznej i ich podejmowanie we współpracy międzynarodowej.
Nagroda Prix Galien przyznawana jest jako dowód uznania dla innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie produktów leczniczych oferowanych przez firmy farmaceutyczne, wyrobów medycznych, a także stanowi wyróżnienie dla przełomowych dokonań i odkryć naukowców oraz kampanii zdrowotnych, których innowacyjność może mieć przełomowy wpływ na diagnostykę, leczenie i/lub zapobieganie chorobom u ludzi, zmianę stylu życia znaczącej grupy społecznej w kierunku większej świadomości i dbałości o zdrowie. Na straży najwyższego poziomu merytorycznego stoi niezależna kapituła, gromadząca 14 wybitnych postaci środowiska farmaceutycznego i medycznego pod przewodnictwem prof. Cezarego Szczylika, wyśmienitego onkologa i hematologa.
Nagroda Kampania "Zaszczep się wiedzą" - Laureat Nagrody Nobla – Albert Camus – powiedział, że przyczyną zła niemal zawsze jest niewiedza. Przeciwstawiamy się jej rozpoczynając akcję informacyjną „Zaszczep się wiedzą”, dotyczącą szczepień – wymagających wiedzy i odpowiedzialności decydujących o zdrowiu i życiu.
Akademia Aquafresh jest obecna w polskich przedszkolach już od 2011 roku. W trosce o zdrowy uśmiech dzieci przeprowadzono już 6 edycji programu, w zajęciach edukacyjnych programu wzięło udział 1 075 000 przedszkolaków, a bezpłatne badania kontrolne jamy ustnej zostały wykonane u ponad 80 000 dzieci. Wszystkie przedszkola, które zakwalifikowały się do programu Akademii Aquafresh, otrzymają bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych opracowane przez zespół ekspertów. Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej, jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych.
Mega Misja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko to w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja.
Charlotta Challenge to seria wydarzeń sportowych w Dolinie Charlotty, które odbywają się z udziałem znakomitych gwiazd m.in. Roberta Korzeniowskiego. To wyjątkowa okazja na wzięcie udział w unikalnych, jedynych w Polsce zawodach odbywających się nie tylko w przyrodniczej scenerii, ale i na terenie ZOO.
Stacja Rodzic - Jesteś rodzicem, a więc pierwszym nauczycielem swojego dziecka. Stacja Rodzic to internetowa szkoła dobrych rodziców. Kampania jest wspierana przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.
„Możesz pomóc – reaguj, zgłoś! Od Ciebie też zależy bezpieczeństwo dzieci w Internecie” - dyzurnet.pl - Dyżurnet.pl to zespół ekspertów Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, działający jako punkt kontaktowy do zgłaszania nielegalnych treści w internecie. Pomaga w zwalczaniu naruszeń, prowadzi również działania informacyjne i edukacyjne kierowane do różnych grup użytkowników. Misją Zespołu Dyżurnet.pl jest podejmowanie działań na rzecz tworzenia bezpiecznego Internetu. Jest ona realizowana również poprzez popularyzację wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Realizuje kampanie i programy społeczne, promujące dobre praktyki i informujące o możliwych zagrożeniach w Internecie – w tym projekt Safer Internet, Kursor, Plik i Folder, konkurs plakatowy Tworzymy bezpieczny Internet. Wspólnie z ekspertami Akademii NASK prowadzi szkolenia, konferencje, seminaria i zajęcia dla uczniów, nauczycieli, policji i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.
Międzynarodowe Targi Kosmetyczne Beauty Days - Na targi Beauty Days zapraszani są zarówno profesjonaliści, którzy przyjeżdżają, by zapoznać się z najnowszą ofertą w zakresie kosmetyki, fryzjerstwa i nowych trendów, jak również pasjonatki urody – blogerki i vlogerki urodowe, znakomite osobowości związane z branżą beauty, a także wszystkie kobiety. Międzynarodowe Targi Kosmetyczne Beauty Days to wydarzenie o charakterze biznesowym i edukacyjnym skierowane do profesjonalistów branży kosmetycznej i fryzjerskiej. W nowoczesnym centrum Ptak Warsaw Expo wiodące na rynku firmy kosmetyczne zaprezentują swoje najnowsze trendy, produkty i zabiegi. To okazja na poszerzenie kontaktów biznesowych oraz możliwość zdobycia wiedzy z zakresu nowych trendów. To również miejsce spotkań profesjonalistów, którzy przyjeżdżają, aby zapoznać się z najnowszą ofertą w zakresie kosmetyki, fryzjerstwa i branży beauty.
"Dziecięca Scena Teatralna" w Kinie Praha - Repertuar Kina Praha to zarówno głośne premiery, jak i filmy artystyczne i nagradzane na festiwalach filmowych w Cannes, Berlinie czy Wenecji. Pokazy przedpremierowe, cykliczne projekcje klasyki kina światowego oraz weekendowy program dla dzieci to tylko niektóre z punktów nowego programu kina. Przeglądy, spotkania i festiwale filmowe to wydarzenia, które stale towarzyszą regularnemu repertuarowi kina.
Konkurs "Wyróżnienie Białej Wstążki" jest częścią międzynarodowej kampanii "16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet". Od 25 listopada (Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy wobec Kobiet) do 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka) na całym świecie mają miejsce konferencje, wykłady, konkursy, działania artystyczne, akcje uliczne kampanie nagłaśniające problem przemocy wobec kobiet. Organizacji Konkursu "Wyróżnienie Białej Wstążki" podjęły się w 2010 roku Fundacja Centrum Praw Kobiet oraz Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie Bez Barier". Przedmiotem konkursu jest wybór mężczyzny, który w szczególny sposób zasłużył się, pomagając kobietom, reagując na różne formy przemocy i dyskryminacji wobec nich. Kandydatów mogą zgłaszać pokrzywdzone kobiety, pracownicy instytucji i organizacji pozarządowych oraz inne osoby, które wskażą zasługi danego kandydata. "Białą Wstążką" nagrodzeni zostają mężczyźni zatrudnieni w instytucjach pomocowych (fundacjach, stowarzyszeniach, ośrodkach pomocy społecznej i innych placówkach pomocowych), pracownicy służb mundurowych oraz mężczyźni angażujący się w niesienie pomocy krzywdzonym kobietom całkiem prywatnie. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są w następujących kategoriach: 1.Wymiar sprawiedliwości; 2. Organy ścigania; 3. Instytucje i organizacje pomocowe; 4. Osoby publiczne; 5. Instytucja publiczna; 6. Pracodawca-sponsor; 7. Osoba prywatna; 8. Media. Laureatów wybiera Kapituła Konkursowa w osobach: Jolanta Kwaśniewska, Urszula Nowakowska, Krystyna Kofta, Nina Kowalewska-Motlik, Elżbieta Pomaska, Irena Santor, Bożena Toeplitz, Kazimierz Walijewski, Tomasz Pietrzak.
Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie Bez Barier" działa od 1997 roku. Od 2004 roku ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Jest pomysłodawcą i realizatorem różnorodnych i wyjątkowo udanych kampanii prozdrowotnych. Współorganizuje konkurs "Wyróżnienie Białej Wstążki", w ramach którego nagradza mężczyzn, wspierających kobiety dotknięte przemocą. Przy Fundacji działa także "Fundusz Pomocy Młodym Talentom" Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich służący wsparciem stypendialnym zdolnym uczniom. W 2013 roku Fundacja zaangażowała się w prowadzenie autorskiego, ogólnopolskiego programu „Oswajanie starości”.
Centrum Praw Kobiet powstało w 1994 roku i jest organizacją pożytku publicznego, której misją jest działanie na rzecz przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu publicznym oraz w rodzinie. Realizując misję Fundacji łączymy monitorowanie ustawodawstwa i instytucji stosujących prawo z działalnością edukacyjną z udzielaniem pomocy i wsparcia indywidualnym kobietom. Ważnym elementem działalności Fundacji są również działania na rzecz zmian legislacyjnych i instytucjonalnych związanych z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet i przemocy domowej oraz prowadzenie kampanii mających na celu uwrażliwianie różnych grup społecznych na temat problematyki przemocy wobec kobiet i dyskryminacji ze względu na płeć.
Fundacja Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego, której misją jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Działa na terenie całego kraju, a jej siedziba znajduje się w Warszawie. Fantazja spełnia marzenia dzieci w wieku od 3 do 18 lat cierpiących na ciężkie choroby genetyczne, choroby nowotworowe i inne schorzenia stanowiące zagrożenie życia. Fundacja Dziecięca Fantazja w 2004 roku otrzymała status OPP – można na nią przekazywać 1% podatku.
Medexpress.pl to pierwszy codzienny serwis informacyjny w ochronie zdrowia. Nowoczesne medium elektroniczne poświęcone tematyce zdrowotnej, łączące codzienną działalność redakcyjną z aktywnościami społecznościowymi i wzmożoną interakcją wśród użytkowników. Celem stworzenia MedExpress.pl było zdynamizowanie debaty zdrowotnej oraz znaczące rozszerzenie jej zasięgu. Na stałe z MedExpressem współpracuje grono bloggerów, a wśród nich znani politycy, eksperci, liderzy opinii, osoby reprezentujące organizacje pacjenckie, branżowe, pozarządowe, a także znani dziennikarze. MedExpress zapewnia atrakcyjną formę relacji (video-debaty) i publikacji (sondaże, rankingi, opinie, artykuły), wokół których na bieżąco moderowana jest dyskusja wśród użytkowników i ekspertów. Grupę docelową serwisu stanowią interesariusze systemu, osoby mające wpływ na jego kształt, funkcjonowanie i ewolucję – decydenci, urzędnicy zdrowotni, politycy, menadżerowie (dyrektorzy i kierownicy publicznych i prywatnych placówek), konsultanci krajowi i wojewódzcy, medyczni liderzy opinii, przedstawiciele towarzystw naukowych, związków zawodowych, organizacji branżowych i środowiskowych, eksperci zdrowotni, władze i wykładowcy uczelni medycznych, lekarze, przed- stawiciele przemysłu, świadomi pacjenci, NGO’s, dziennikarze mediów ogólnych i branżowych, dostawcy usług dla sektora.
Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” od 14 lat pomaga osobom po ciężkich urazach mózgu, przebywającym w śpiączce. Zainicjowaliśmy i wypracowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia Program leczenia dzieci w śpiączce, który od 3 lat funkcjonuje w systemie publicznej służby zdrowia. Wybudowaliśmy Klinikę „Budzik” – wzorcowy ośrodek neurorehabilitacyjny dla dzieci w śpiączce. „Budzik” działa od lipca 2013 roku, w tym czasie wybudziło się tu 30 pacjentów. Od kwietnia 2015 roku prowadzimy wraz z prof. Wojciechem Maksymowiczem i Ministerstwem Zdrowia prace nad wdrożeniem programu dla osób dorosłych. Taki program - na wzór programu dziecięcego - jest pilnie potrzebny. Program i pierwszy oddział wybudzeniowy dla osób dorosłych w śpiączce prawdopodobnie ruszą od stycznia 2017 roku.
Laboratorium Ekolabos specjalizuje się w badaniach fizykochemicznych oraz mikrobiologicznych wody, żywności oraz kosmetyków i suplementów diety. Wykonujemy badania wody na potrzeby kontroli jakości w ramach systemu HACCP a także na potrzeby Klientów prywatnych np. na potrzeby doboru systemów uzdatniania wody. W ofercie badań wykonywanych w naszym laboraotorium znajdują się m.in. oznaczenia zawartości metali ciężkich, żelaza, manganu, bakterii coli, enterokoków, pałeczek ropy błękitnej czy też zgorzeli gazowej a także wiele innych. Oferujemy także badania korozyjności wody. Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie badań laboratoryjnych a także doświadczony Personel gwarantują najwyższą jakość świadczonych usług. Świadczymy usługi badań laboratoryjnych na terenie całej Polski.
Fundacja „Dr Clown” - Organizacja Pożytku Publicznego, której celem jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych dzieci oraz seniorów, a misją przekonanie, że smutek można leczyć. Fundacja „Dr Clown” od 1999 roku realizuje program „Terapia śmiechem” w szpitalach oraz placówkach specjalnych. Wolontariusze Fundacji, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami, za pomocą interaktywnych zabaw, klaunady i rozmów likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją podopiecznych. Efektem jest minimalizowanie negatywnych konsekwencji choroby i hospitalizacji, wzmacnianie motywacji do zdrowienia oraz wspieranie medycyny konwencjonalnej. „Doktorzy clowni” regularnie odwiedzają 170 szpitali i placówek w 80 polskich miastach. Rocznie docierają do prawie 60 tysięcy podopiecznych.
Ogólnopolska Kampania Społeczna “Mam czas” przeniesiona w 2016 roku na polskie podwórko przez Fundację PEGAZ.la oraz Klub Rodzica spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, a jej działania objęły 12 województw. Ideą wydarzenia jest propagowanie rozmaitych form rozrywki innej niż cyfrowa, która zdominowała życie zbyt wielu dzieci. Długofalowe skutki działań Kampanii “Mam czas” to pozytywne i trwałe relacje międzyludzkie: rodzinne i przyjacielskie!
Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny, poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej wraz z chemioterapią i diagnostyki. Pracownicy placówki dokładają wszelkich starań, aby powrót do zdrowia przebiegał w przyjaznej atmosferze, z zapewnieniem intymności, godności i poszanowania praw Pacjentek, ich dzieci i rodzin. W 2007r. placówka wyróżniona została tytułem "Szpital Przyjazny Dziecku", a w 2009 roku została finalistą rankingu „Bezpieczny Szpital.” Wysoką klasę usług świadczonych przez Szpital potwierdza uzyskany w 2008 roku certyfikat jakości ISO, dostosowany do znowelizowanej normy PN EN ISO 9001:2009 oraz Certyfikat Akredytacyjny nadany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia, potwierdzający spełnianie standardów jakości w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych na najwyższym poziomie.
Spacer po zdrowie 7 maja 2017 w okolicach Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się II edycja „Spaceru po zdrowie – zaproś swojego lekarza!”. To unikatowe wydarzenie sportowe organizowane przez Fundację Zaskoczeni Wiekiem działającej w ramach Exercise is Medicine w Polsce. Spacer integruje ludzi w każdym wieku, a pokazujące jednocześnie, że aktywność fizyczna jest dla wszystkich bez wyjątku.
„Oh!Mamo – jestem kobietą” to spotkanie z wyjątkowymi ludźmi, którzy podzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. A mamy dla Was naprawdę wyjątkowych prelegentów, których będziemy Wam przedstawiać. Zrób sobie prezent na Dzień Matki! Bo każda z nas zasługuje na to, co najlepsze! Podczas „Oh!Mamo – jestem kobietą” (27 maja 2017 roku) skupimy się na kobietach – na ich potrzebach, pragnieniach i wątpliwościach. Weźmiemy pod lupę potencjał, który w nich drzemie i pokażemy, jak czerpać radość z życia, jak nie tylko dawać, ale też, jak brać więcej, jak dbać o siebie, swoją kobiecość, seksualność. Wierzymy, że podczas tego spotkania odnajdziemy w spokój, spojrzymy na siebie, swoje życie i możliwości z innej perspektywy i wyjdziemy mocniejsze, pewniejsze siebie i szczęśliwe!

Patronaty medialne:
Redakcja WP parenting chętnie obejmie patronatem medialnym: wydarzenia, konferencje, akcje społeczne, publikacje książek, premiery filmowe, materiały edukacyjne, koncerty, imprezy związane z tematyką dziecięcą i rodzinną oraz inne ciekawe wydarzenia.

Wystarczy, że zgłosisz się z propozycją patronatu do:

Anna Szuszkiewicz

Manager ds. Promocji, Wirtualna Polska Media S.A.

anna.szuszkiewicz@grupawp.pl

W ramach patronatu medialnego oferujemy:

  • Recenzje publikacji, książek, filmów.
  • Artykuł oraz relacja video lub foto z wydarzenia.
  • Wsparcie kampanią bannerową.
  • Zamieszczenie rozbudowanej informacji na temat przedsięwzięcia.
  • Zamieszczenie informacji o organizatorze wraz z logotypem.
  • Konkurs tematyczny z wejściówkami do wygrania (lub innymi nagrodami).