Trwa ładowanie...

Zakupy w ciąży

Zakupy w ciąży

Zakupy to bezdyskusyjnie domena kobiet. Tylko one potrafią bez pamięci buszować po sklepach, zapominając o całym świecie. Mężczyźni patrzą wówczas na nie, jak na istoty pozaziemskie i kompletnie nie rozumieją, co nimi wówczas kieruje. Jest jednak taki czas w życiu par, kiedy partnerzy są skłonni dotrzymywać towarzystwa swoim drugim połówkom na zakupach. Ten czas, to nic innego jak ciąża. Oboje mają wówczas jeden cel: perfekcyjnie przygotować się na czas ciąży i przyjście potomka.


Możliwości zakupów jest wiele. Ubrania ciążowe, część wyprawki dla dziecka kupujemy w sklepach internetowych, na aukcjach. Po większe zakupy zwykle wybieramy się do lokalnych sklepów. Godzinami wybieramy odpowiednie łóżeczko dla dziecka, materac, wózek czy fotelik samochodowy. Chcemy, by nasze dziecko miało wygodnie i było bezpieczne.

Najważniejszą zasadą wszystkich zakupów dotyczących czasu ciąży, czy to będzie wyprawka dla nas, wyposażenie torby do szpitala czy wyprawka dla noworodka, jest przemyślana decyzja. Często pod wpływem emocji kupujemy rzeczy, które potem leżą w kącie kompletnie nieprzydatne. Chociaż miniaturowe dżinsowe spodenki albo tiulowa spódniczka w rozmiarze 56 wyglądają ślicznie, to najprawdopodobniej nigdy nie ubierzemy w nie swojego maluszka. Ubranka powinny być wygodne, wykonane z naturalnych materiałów, nie powinny drażnić wrażliwej skóry dziecka. Warto również kierować się zasadą, że mniej, ale rozsądniej. Kobieta z syndromem wicia gniazda potrafi czasem zaskoczyć tym, co właśnie przyniosła w koszyku zakupowym.