Trwa ładowanie...

Ważny Temat - Stop wypadaniu włosów po ciąży!

Ważny Temat - Stop wypadaniu włosów po ciąży!

Ciąża to bardzo piękny, ale jednocześnie trudny okres dla każdej kobiety. Szczególnie wymagający jest dla jej ciała, które zmienia się nie tylko na zewnątrz, ale też wewnątrz. Zmiany hormonalne sprawiają, że w czasie ciąży najczęściej włosy, skóra i paznokcie stają się bardziej wytrzymałe, lśniące i wręcz nieskazitelne. Niestety, po porodzie nie jest już tak kolorowo.

Wycieńczony ciążą i porodem organizm kobiety staje się mniej wytrzymały. Karmienie piersią pomoże szybko wrócić do formy, jednak nie wpłynie korzystnie na wygląd. Zmęczenie i zarwane noce wcale nie ułatwiają pielęgnacji. Włosy stają się cienkie, rozdwajają się i tracą blask, paznokcie zaczynają się łamać, a skóra jest podatna na podrażnienia.

Każda młoda mama powinna jednak znaleźć trochę czasu dla siebie. Nie tylko po to, by odpocząć, ale również po to, by po prostu o siebie zadbać. Z pewnością w utrzymaniu urody pomogą jej odpowiednie zabiegi, wyjście do fryzjera, długa i odprężająca kąpiel czy też suplementy diety.

W jaki sposób pielęgnować włosy, by znów stały się najpiękniejszą wizytówką? Co wpływa na ich wygląd po ciąży i dlaczego zaczynają one wypadać? Jak to zmienić? Dlaczego po urodzeniu dziecka dbanie o włosy staje się takie skomplikowane? Na te oraz inne pytania odpowiedzą treści zgromadzone w sekcji Ważny Temat – Stop wypadaniu włosów po ciąży.