Imiennik – imiona na literę F
- Fabia Jest to żeński odpowiednik łacińskiego imienia Fabiusz.
- Fabian Jest to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Znaczy tyle, co "należący do Fabiusza" (mężczyzny z rodu Fabiuszów). Nazwa rodowa Fabiuszy wywodzi się zaś od słowa faba ("bób") i pierwotnie oznaczała osobę zajmującą się uprawą bobu.
- Fabiana Jest to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy rzymskiego rodu Fabiuszów.
- Fabiola Jest to imię żeńskie, pierwotnie zdrobniała forma imienia Fabia.
- Fabiusz Jest to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się nazwy rzymskiego rodu Fabiuszów, która z kolei pochodzi od łacińskiego faba - "fasola".
- Fabrycjan Łacińskie imię męskie, pochodzi od słowa faber oznaczającego ;rzemieślnik;.
- Fabrycy Jest to imię pochodzenia łacińskiego. Powstało od słowa, które znaczy: ;rzemieślnik, rękodzielnik;.
- Faina Jest to germańskie imię żeńskie. Składa się z elementów Ermen; od słowa ermana, oznaczającego "wielki, wszechogarniający;. Było to imię półboga germańskiego. A także trut, od słowa thrdi (;moc, siła;) pomieszanego z drda (;ukochany, miły;). Ciekawostka Inna formą imienia jest Irmentruda.
- Falibog To staropolskie imię męskie, złożone z elementu chwali-, co oznacza ;chwalić, sławić, dziękować; i ;bog, czyli ;Bóg;, ale pierwotnie ;los, dola, szczęście;. Imię oznacza ;tego, który sławi szczęście;, ;tego, który sławi Boga;. Ciekawostka Innymi formami imienia są: Chwalibog, Chwaliboż, Faliboż. Pierwsze wzmianki o tych imionach pochodzą z 1258 roku, a w formie Falibog imię pojawiło się po raz pierwszy ok. 1265 roku.
- Falibor To staropolskie imię męskie, złożone z elementu chwali-, co oznacza ;chwalić, sławić, dziękować; i ;bor, czyli ;walka;. Oznacza ;tego, który sławi walkę;.