Trwa ładowanie...

Fabiusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Fabiusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Fabiusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Fabiusz imieniny obchodzi 11 maja i 31 lipca.

2. Fabiusz - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Fabiuszek, Fabiusio, Fabiunia, Fabeczko, Fabisio, Fabinio, Fabi, Fabcio, Fabiuszo.

3. Fabiusz - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się nazwy rzymskiego rodu Fabiuszów, która z kolei pochodzi od łacińskiego faba - "fasola".

4. Fabiusz - znane osoby o tym imieniu

  • Fabio Cannavaro: były włoski piłkarz grający na pozycji obrońcy, zdobył tytuł najlepszego piłkarza roku 2006
  • Fabio Capello: włoski trener piłkarski
  • Fabio Colonna: włoski teoretyk muzyki, konstruktor instrumentów muzycznych
  • Fabius Claudius Gordianus Fulgentius (właściwie Fabius Planciades Fulgentius) - późnoklasyczny autor tekstów łacińskich z VI wieku
  • Fabius von Gugel - niemiecki surrealistyczno-fantastyczny rysownik, grafik, malarz, scenograf, projektant porcelany i poeta
  • Fabien Libiszewski: francuski szachista, arcymistrz od 2009 roku
  • Fabio Lione (właściwie Fabio Tordiglione) - włoski wokalista zespołów Rhapsody of Fire oraz Vision Divine Quintus Fabius Pictor - najstarszy historyk rzymski, który żył w III w. p.n.e., napisał po grecku historię Rzymu, która nie zachowała się do naszych czasów
  • Fabio Pusterla - szwajcarski poeta, tłumacz i eseista, tworzący w języku włoskim
  • Fabius Rusticus - rzymski historyk z okresu panowania Flawiuszów.

5. Fabiusz - numerologia

Zobacz film: "Jak Natalia Kaczmarek przygotowuje się do zawodów? Zobacz trening naszej mistrzyni"

Liczba imienia Fabiusz wynosi 3.

5.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Trójka obdarza radosnym i optymistycznym podejściem do życia. Liczba imienia 3 wprowadza silne związki z naturą i daje osobowość twórczą z dużymi pokładami wyobraźni. Numerologiczna 3 uznawana jest za wibrację bardzo korzystną i przynoszącą szczęście. Harmonia wewnętrzna i doskonała adaptacja do otoczenia są to charakterystyczne cechy typowej Trójki. Osoby o liczbie imienia 3 mają szerokie horyzonty myślowe i umiejętność korzystania z posiadanej wiedzy.

5.2. Zawody

Związane z komunikacją i wymianą informacji np.: dziennikarz, handlowiec, logistyk itp.

5.3. Żywioły

Natura numerologicznej Trójki odpowiada sile połączonych żywiołów powietrza i wody. To połączenie dwóch odmiennych emanacji. Woda dzięki powietrzu zachowuje swą świeżość. Powietrze lekkie i ulotne nasycone wodą daje ożywczą bryzę. Podgrzana woda przechodzi w stan lotny i unosi się w powietrzu. Otrzymując inny stan skupienia zwiększa elastyczność.

5.4. Planety

Numerologiczne Trójki planetarnie łączą się z wpływem Jowisza i Merkurego. Te planety wiążą się z przekazem informacji. Merkury odpowiada za analizę danych, a Jowisz za ich syntezę i zdolność abstrakcyjnego myślenia. Jowisz wnosi dobre maniery i rozmach w działaniu.

5.5. Pory roku

Wiosna i pełnia lata.

5.6. Miesiące

Marzec, maj, lipiec, listopad.

5.7. Dni pomyślne

środa i czwartek.

5.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 3 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 5 lub 7. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

5.9. Metale

Cyna, mosiądz.

5.10. Kamienie

Cytryn, ametyst.

5.11. Kolory

Pomarańczowy, turkusowy.

5.12. Tonacja

Ton c.

5.13. Amulety roślinne

Jemioła, podbiał pospolity.

5.14. Drzewa

Jesion, bez.

5.15. Zwierzęcy przewodnicy

Małpa, lis, paw.

5.16. Runy ochronne

Iwaz, ansuz.

5.17. Zapachy

Radosne i ożywcze np.: żeń-szeń, eukaliptus, lipa.

5.18. Miejsca istotne

Drogi, trakty, centra handlowe, wyższe uczelnie, otwarte przestrzenie, zagranica, instytucje związane z prawem.

5.19. Pomyślny kierunek

Południe.

5.20. Życie rodzinne

Życie rodzinne powinno Trójce przynosić wiele satysfakcji.

5.21. Rozwój

Ważny dla Trójki okres to wiek od 7. do 14. roku życia.

5.22. Dopasowanie imion

Imię Fabiusz współgra z innymi imionami, których wartość numerologiczna wynosi 5 lub 7. Wszechstronna i ciekawa świata Trójka znajdzie wspólny język z Piątką, która bywa na salonach i posiada nienaganne maniery, a także z nieco mistyczną i romantyczną Siódemką. Numerologiczna Trójka i Siódemka będą się wzajemnie inspirować.

5.23. Znak zodiaku

Imię Fabiusz jest idealne dla urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca, Wodnika oraz Ryb. Wymienione znaki zodiaku dobrze współgrają z wszechstronnym charakterem tego imienia. Bliźnięta, Wodnik i Strzelec są znakami podkreślającymi rolę intelektu. Ryby podkreślą swą zdolność do tworzenia i syntezy.

6. Fabiusz - dziecko

Osoby noszące imię Fabiusz w dzieciństwie mogą uchodzić za istoty niedostępne i zamknięte w sobie. To wynik silnego skupienia się na sobie oraz wykonywanych działaniach. W dzieciństwie Fabiusz ceni się skromność i oszczędność. Osoby o tym imieniu w młodości bardzo szanują posiadane dobra. Są cierpliwe i zdolne do poświęceń dla większości, głównie w sferze niematerialnej.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

7. Fabiusz - schyłek życia i starość

Imię Fabiusz niesie schyłek życia z silnym skupieniem się na własnych sprawach. Fabiusz dąży raczej do utrzymywania dystansu od innych i twardego stąpania po ziemi. Zdobyta wiedza i doświadczenie w młodości pomagają w codziennej egzystencji.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze