Trwa ładowanie...

Ludzie, którzy jedzą ryby, mają lepszy seks. Nowe badania

Avatar placeholder
07.12.2018 08:40
Jedzenie ryb wpływa korzystnie na życie intymne
Jedzenie ryb wpływa korzystnie na życie intymne (123rf.com)

Ryby i owoce morza są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. Ich spożywanie wpływa korzystnie na pamięć i koncentrację, chroni serce i mózg. Okazuje się także, że jedzenie ryb przynosi korzyści w sypialni.

1. Chcesz zajść w ciążę? Jedz ryby

Ryby i owoce morza zawierają mnóstwo składników odżywczych: witaminy z grupy B, witaminy A, D, E, wapń, fosfor, siarkę, chlor, potas, sód, magnez, żelazo, miedź, cynk, mangan,jod i wspomniane nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.

Jedzenie ryb działa korzystnie na nasze zdrowie. Okazuje się też, że regularne spożywanie ryb i owoców morza pozytywnie oddziałuje na życie seksualne, a nawet pomaga zajść w ciążę.

Zależność między spożyciem ryb, a częstością uprawiania seksu badali naukowcy z Harvard TH Chan School of Public Health.

2. Nieocenione omega-3

Zobacz film: "Ile ryb powinniśmy jeść?"

Naukowcy opublikowali wyniki swoich badań w ''The Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism''. W badaniu ankietowym wzięło udział 501 par z Michigan i Teksasu. Badani mieli za zadanie zapisywać, ile razy dziennie spożywają ryby i owoce morza oraz ile razy w tygodniu uprawiają seks. Naukowcy badali, jak szybko kobiety z tych par zajdą w ciążę.

Okazuje się, że 92 proc. par, które jadły ryby przynajmniej 3 razy w tygodniu w przeciągu roku zaczęło spodziewać się dziecka. Osoby te uprawiały seks średnio 22 proc. częściej niż pary, które jadły mniej ryb.

Naukowcy tłumaczą ten fenomen obecnością kwasów omega-3. Mają one pozytywny wpływ na poczęcie, ponieważ poprawiają jakość nasienia i jajeczek, stymulują owulację i zwiększają poziom progesteronu u kobiet. Nie bez znaczenia jest też fakt, że im więcej stosunków płciowych tym prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest większe.

Nie jest do końca jasne, jak ryby wpływają na to, że chętniej uprawiamy seks, ale nnaukowcy podkreślają, że pary, które starają się o dziecko powinny, włączyć do swojej diety więcej produktów rybnych.

- Nasze wyniki podkreślają znaczenie diety nie tylko żeńskiej, ale także męskiej, i sugerują, że oboje partnerzy powinni wprowadzać więcej ryb i owoców morza do diety, aby uzyskać maksymalne korzyści ze współżycia - powiedziała autorka badań Audrey Gaskins w jednym z wywiadów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze