Trwa ładowanie...

Podziękowania za życzenia urodzinowe: jak je zredagować?

 Agnieszka Gotówka
15.02.2024 08:39
Podziękowania za życzenia urodzinowe: jak je zredagować?
Podziękowania za życzenia urodzinowe: jak je zredagować? (https://stock.adobe.com/)

Podziękowania za życzenia urodzinowe są w dobrym tonie. To świadectwo tego, że przyjeliśmy życzenia i chcemy okazać wdzięczność tym, którzy nam je przekazali. Sprawdzamy, jakie formuły podziękowań są odpowiednie w różnych środkach komunikacji.

spis treści

1. Podziękowania za życzenia urodzinowe na fejsie i w realu

Dawniej pisano kartko urodzinowe, później wysyłano wiadomości SMS, dziś życzenia urodzinowe najczęściej składamy w na popularnym portalu społecznościowym. I to nie tak, że sami musimy pamiętać o tym, kto danego dnia świętuje: portal sam podpowiada, kto i kiedy ma urodziny, a także kto będzie obchodził je w najbliższym czasie i ile lat skończy.

To oczywiście wygodne rozwiązanie, choć stwarza ryzyko, że od niektórych znajomych otrzymamy życzenia tylko dlatego, że im o tym przypomniano.

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

Nie zmienia to jednak faktu, że podziękowania za życzenia urodzinowe na FB warto napisać. Może to być zwykłe "Dziękuję" albo nieco bardziej rozbudowana treść typu:

  • Dziękuję za wszystkie życzenia urodzinowe. Jest mi bardzo miło, że aż tyle osób ciepło o mnie myśli w tym ważnym dniu. Przybył mi kolejny rok, a w nowy wchodzę z nadzieją, że będzie jeszcze lepszy
  • Serdecznie dziękuję za wszystkie życzenia urodzinowe. Nie dam rady odpisać wszystkim osobno, ale wiedzcie, że każdy dowód Waszej pamięci sprawił mi ogromną radość
  • Jeśli wszystkie Wasze życzenia urodzinowe się spełnią, będę żyć na zawsze w szczęściu, zdrowiu i dobrobycie. Oby tak było. Dziękuję za Waszą pamięć.
  • Dziś tyle życzeń pięknych otrzymałam, wiele dobrych myśli i słów dostałam. Za nie wszystkie dziękuję z całej duszy, wiem że jeszcze dzisiaj niejedno mnie wzruszy.
  • Dziękuję za wszystkie urodzinowe życzenia i ciepłe słowa. Są dla mnie naprawdę ważne. Dzięki Wam uśmiecham się naprawdę szeroko!
  • Dziękuję za życzenia! Czuję się teraz jak dobry film lub książka – im starsza, tym bardziej kultowa i unikatowa

Swoje podziękowanie warto uzupełnić o pasujące emotikony. Sprawdzą się tu serduszka i uśmiechnięte minki.

2. Jakie są kreatywne sposoby podziękowania za życzenia urodzinowe?

Jeśli życzenia otrzymaliśmy w świecie realnym (a te zawsze są najmilsze i najlepsze!), np. w pracy, szkole lub od rodziny, warto przygotować krótkie podziękowania za życzenia urodzinowe z małym upominkiem, np. cukierkiem. To drobiazg, a na pewno bardzo ucieszy osobę obdarowaną. To też pomysł na to, jak wykorzystać podziękowania za życzenia urodzinowe do budowania relacji.

I nie jest to wcale wymysł współczesnego świata. Od lat praktykuje się zwyczaj przynoszenia ciasta dla kolegów i koleżanek z pracy w dniu swoich urodzin czy imienin. W dobrym tonie jest rownież częstowanie dzieci w przedszkolu i szkole cukierkami w dniu swojego święta.

Taki podarunek to wyraz podziękowania za pamięć i życzenia, ale też sposób na wywołanie uśmiechu i radości u drugiej osoby.

3. Jak nauczyć dzieci eleganckiego wyrażania podziękowań za życzenia?

Nawet najpiękniejsze podziękowania za życzenia urodzinowe na nic się zdadzą, jesli zostaną przekazane w sposób mało życzliwy i szczery. Starajmy się zatem przekazać dziecku, że podziękowanie zawsze powinno współgrać z miłym wyrazem twarzy.

Przeczytaj również:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze