Kreatywność nie ma ograniczeń. Kort tenisowy zamieniony w Świąteczną Strefę Zabawy
Kort tenisowy, który na co dzień kojarzy się z rywalizacją i wymagającymi treningami, tym razem zamienił się w kolorową, świąteczną przestrzeń zabawy. Iga Świątek dołączyła do dzieci, odkładając rakietę i sięgając po klocki LEGO®, by wspólnie z najmłodszymi zbudować "Świąteczny Secik".
W tym artykule:
W specjalnie przygotowanej strefie LEGO na korcie najmłodsi tworzyli własne świąteczne dekoracje, brali udział w rodzinnych aktywnościach i odkrywali radość wspólnego budowania. Zamiast sportowych emocji pojawiły się śmiech, rozmowy i magia zbliżających się świąt.
"Świąteczny Secik" na korcie tenisowym
Podczas mikołajkowego weekendu korty Warszawskiego Klubu Sportowego Mera stały się miejscem wyjątkowego wydarzenia zorganizowanego przez markę LEGO. Dzieci wraz z rodzicami mogły wtedy tworzyć własne świąteczne konstrukcje, pisać listy do Świętego Mikołaja, ubierać choinkę i po prostu – dobrze się bawić.
Gościem specjalnym była Iga Świątek, która dołączyła do najmłodszych i wspólnie z nimi tworzyć budowle z klocków LEGO, rozpoczynając tym samym świąteczną zabawę na korcie . Tenisistka podkreśliła, że taka odmiana od codziennych treningów była dla niej przyjemną przerwą. - Kort tenisowy to dla mnie naturalne środowisko, moje miejsce pracy, więc zmienienie go w Świąteczną Strefę Zabawy było świetną odskocznią od treningów. Mogłam tu odpocząć, uruchomić wyobraźnię i budować w tak magicznej atmosferze razem z dziećmi. Było wesoło i była radość tworzenia! To było świetne doświadczenie i sprawiło mi dużo radości - skomentowała Iga Świątek, ambasadorka LEGO Polska.
Zobacz także: Systematyczność, pewność siebie, empatia… Zabawa klockami LEGO® DUPLO® rozwija w dzieciach wiele pozytywnych cech charakteru
Świąteczna Strefa Zabawy LEGO na cały weekend
Strefa przygotowana przez LEGO Polska była podzielona na różne obszary aktywności. Dla najmłodszych powstała kolorowa strefa LEGO® DUPLO®, w której mogły bezpiecznie i swobodnie budować pierwsze konstrukcje. Starsze dzieci mogły wziąć udział w warsztatach ozdabiania choinek oraz we wspólnym budowaniu wioski Świętego Mikołaja.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty "Zbuduj i zabierz do domu" – każdy uczestnik mógł stworzyć własną ozdobę z klocków LEGO i zabrać ją jako pamiątkę z wydarzenia.
Wspólne wartości LEGO i Igi Świątek
Organizatorzy podkreślają, że połączenie świata sportu i kreatywnej zabawy nie jest przypadkowe:
- Cieszymy się, że udało nam się połączyć wspólne wartości marki LEGO i Igi Świątek w tak nieoczywistym dla dzieci miejscu jak kort tenisowy. Wierzę, że takie momenty inspirują młode pokolenie do rozwijania swojej wyobraźni i odkrywania własnych kreatywnych ścieżek w kształtowaniu otaczającego świata - podsumowuje Baris Dilek, p.o. General Manager w Grupie LEGO na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie.
Wydarzenie udowodniło, że kort tenisowy może stać się miejscem nie tylko sportowej rywalizacji, ale też rodzinnej zabawy, twórczości i świątecznych wspomnień.
Magdalena Pietras, dziennikarka Wirtualnej Polski