Trwa ładowanie...

Seks w ciemności zwiększy twoje szanse na zajście w ciążę

 Aleksandra Miłosz
31.12.2018 11:48
Seks w ciemności zwiększy twoje szanse na zajście w ciążę
Seks w ciemności zwiększy twoje szanse na zajście w ciążę (Zdjęcie pary / Shutterstock)

Wyłączasz światło zawsze, gdy macie ochotę na czułości? To świetnie! Uprawianie seksu w ciemności podniesie twoje szanse na zajście w ciążę – tak wynika z najnowszych badań naukowców. Z kolei zapalanie światła w nocy nie tylko rozbudza cię i utrudnia zaśnięcie, ale też znacznie osłabia kobiecą płodność. Jak to możliwe?

Mity dotyczące płodności obalone!
Mity dotyczące płodności obalone! [10 zdjęć]

Nasz wiek biologiczny znacząco się wydłużył w obecnych czasach. Co więcej, kobiety znają różnorodne

zobacz galerię

1. Im jaśniej, tym mniej zdrowo

Jasne elementy w ciemności wpływają negatywnie na wzrok
Jasne elementy w ciemności wpływają negatywnie na wzrok

Nie od dzisiaj wiemy, że sztuczne światło w zaciemnionym pomieszczeniu nie wpływa dobrze na nasze zdrowie. Włączanie telewizora czy laptopa w sypialni może spowodować nie tylko rozproszenie, ale także trudności w zasypianiu, a w skrajnych przypadkach prowadzić do bezsenności. W dodatku zapalanie światła w nocy i czuwanie w takim pomieszczeniu przez wiele godzin może rozregulować nasz zegar biologiczny, dla którego dzień i noc nie będą się od siebie różnić.

Zobacz film: "Najlepszy moment na zajście w ciążę"

Ale co ma wspólnego zapalanie światła nocną porą z kobiecą płodnością? Według brytyjskich naukowców bardzo wiele. Zakłócenie naturalnego zegara biologicznego spowodowane sztucznym światłem ma ogromną rolę w osłabieniu zdrowia fizycznego. Nowotwór, cukrzyca, depresja i otyłość to tylko niektóre skutki oszukiwania swojego organizmu.

2. Regularność to podstawa!

Brytyjscy eksperci uważają, że nie należy lekceważyć ogólnego stanu zdrowia w powiązaniu z niepłodnością, z którą zmaga się już co 7 para na świecie i co 5 w Polsce. Potwierdzają to amerykańscy i japońscy naukowcy, którzy sądzą, że kluczem do zwiększenia kobiecej płodności jest usystematyzowanie cyklu dnia, a więc regularny sen i posiłki. Biorąc pod uwagę, że sztuczne światło może zaburzać ten rytm, wydaje się, że unikanie jego źródeł jest najlepszym pomysłem.

Według dr. Gene'a Blocka z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, kobiety narażone są na wiele przeszkód ze strony środowiska, w którym żyją. Na trudności z płodnością wpływa nie tylko praca do późna i chodzenie spać ze smartphonem w ręku, ale też światło z ulicy przedostające się w nocy przez nasze okno czy praca w systemie zmianowym.

Jeśli więc starasz się o dziecko, a kilka miesięcy prób nie przyniosło oczekiwanego rezultatu, pomyśl o wprowadzeniu regularności do swojego życia. Posiłki spożywaj o określonych porach i staraj się kłaść do łóżka każdego dnia o tej samej godzinie. Zamontuj też zaciemniające rolety do sypialni, a przed jej progiem zostawiaj wszystkie urządzenia, które mogą rozpraszać twoją uwagę i zakłócać sen. Jeśli jednak nie lubicie kochać się po ciemku, zamiast na sztuczne światło żarówki postawcie na blask świec. To nie tylko odpowiednio was nastroi, ale też zwiększy szansę na wymarzone potomstwo.

Staracie się o dziecko, ale nie wychodzi? Podziel się waszymi doświadczeniami na naszym forum. 

Następny artykuł: Zielona herbata a ciąża
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze