Trwa ładowanie...

Jak zajść w ciążę bliźniaczą?

Avatar placeholder
14.10.2021 18:22
Jak zajść w ciążę bliźniaczą?
Jak zajść w ciążę bliźniaczą? (123rf)

Jak zajść w ciążę i urodzić bliźnięta? Wbrew pozorom, zajście w ciążę bliźniaczą nie jest takie trudne. Przede wszystkim kobieta powinna być zdrowa i właściwie się odżywiać. Szanse na donoszenie ciąży mnogiej, aż do rozwiązania, są dużo większe, gdy przyszła matka dostarcza płodom niezbędne składniki odżywcze. Jak urodzić bliźniaki?

spis treści

1. Co ułatwia zajście w ciążę?

Badania wykazały, że prawdopodobieństwo ciąży mnogiej jest większe, gdy kobieta urodziła wcześniej dziecko, a w chwili poczęcia ma około 35-44 lata. Należy jednak pamiętać, że ciąża ta wiąże się z wyższym ryzykiem komplikacji, warto w tym czasie być pod dobrą opieką.

Wiele par zastanawia się, jak zajść w ciążę bliźniaczą. Szanse na zajście w ciążę są większe u osób, które mają w rodzinie bliźnięta, ale szczęściu zawsze można pomóc. Jak to zrobić? Wystarczy zastosować się do poniższych wskazówek.

Zobacz film: "Czynniki zwiększające szansę na ciążę mnogą"
  • Zapoznaj się z zasadami świadomości płodności i obserwuj swój cykl miesięczny, by obliczyć optymalny czas na poczęcie. Uprawianie seksu w czasie dni płodnych jest niezbędne, by doszło do zapłodnienia.
  • Kobiety, które nie wiedzą, jak zajść w ciążę mnogą, powinny zaopatrzyć się w kwas foliowy. Należy przyjmować go codziennie, ponieważ jest konieczny dla prawidłowego rozwoju płodu i zwiększa szansę na urodzenie bliźniąt. Jeśli marzy ci się ciąża bliźniacza, zacznij stosować kwas foliowy przynajmniej miesiąc przed poczęciem.
  • Regularnie spożywaj korzeń manioka. Jest to afrykańska roślina, która zwiększa owulację. W regionie Afryki, w którym maniok jest jednym z podstawowych składników diety, częstotliwość urodzeń bliźniąt jest największa na świecie.
  • Pij mleko i jedz wołowinę. Kobiety, których dieta jest bogata w mleko, mają większe szanse na poczęcie bliźniąt niż weganki.
  • Jeśli masz małe dziecko, w czasie prób zajścia w ciążę mnogą karm starsze dziecko piersią.
  • Trochę przytyj. Kobiety z niewielką nadwagą częściej rodzą bliźnięta.

Jak zajść w ciążę bliźniaczą? Jak widać, można pomóc naturze i zwiększyć swoje szanse na bliźnięta naturalnymi sposobami. Nie ma stuprocentowej gwarancji sukcesu, ale warto próbować. Przy odrobinie szczęścia zajście w ciążę to tylko kwestia czasu.

Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu: Czynniki, które zwiększają szansę na ciążę mnogą.

Następny artykuł: Dieta na zwiększenie płodności
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze