Trwa ładowanie...

Czy płeć dziecka da się zaplanować? (WIDEO)

Zobacz film: "Czy płeć dziecka da się zaplanować?"

Ginekolog-położnik Marta Blumska-Janiak i Joanna Bajkiewicz, mama dwójki  dzieci oraz blogerka, mówią o tym, w jaki sposób można zaplanować płeć nienarodzonego dziecka.

Wśród rozmaitych pomysłów, najpopularniejsza wydaje się tzw. metoda doktora Franciszka Benendo, która opiera się na dokładnym ustaleniu dnia owulacji. Jak podkreśliła Marta Blumska-Janiak podczas programu "Pytanie na śniadanie", metoda ta znalazła nawet pewne naukowe potwierdzenie. Sprawdza się jednak tylko u kobiet, które mają regularne cykle, ponieważ dla jej powodzenia niezbędne jest dokładne określenie dnia, w którym dochodzi do uwolnienia komórki jajowej.

Istnieją również inne sposoby planownaia płci dziecka, o których mówią uczestnicy programu.

Następny artykuł: Pierwsze badanie płci dziecka
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.