Planowanie płci dziecka

Choć obecnie płeć dziecka nie ma istotnego znaczenia (chyba, że głową koronowaną jesteśmy) i tak przyszli rodzice miewają swoje marzenia. Stereotypowo: panowie chcieliby partnera do gry w piłkę i łowienia ryb, panie marzą o warkoczach i bajecznych sukieneczkach. Czasem, gdy po domu biega już jeden czy dwóch chłopców wzdycha się do dziewczynki. Prawda jest jednak taka, że wszyscy bez wyjątku pragną, by ich dziecko było zdrowe.


Technika daje nam szansę podejrzenia dziecka w brzuchu i sprawdzenia jego płci jeszcze nim się urodzi. Niektórym to nie wystarczy. Chcieliby móc wpłynąć na to, czy będą mieli syna czy córkę. Chęć ta towarzyszy ludziom od dawien dawna. Szczególnie presja, by urodził się syn była ogromna. Kobiety, które rodziły wyłącznie córki nie miały łatwo. Teraz nikt już nie obarcza kobiet winą za brak męskiego potomka. Wiadomo, że to od chromosomu X bądź Y zawartego w plemniku zależy płeć dziecka. Nikt też nie wierzy, że wystarczy przynieść siekierę do łóżka, by począć męskiego potomka. Jednak chęć przechytrzenia natury i narzucenia jej swojej woli pozostała. Powstają coraz nowsze, bardziej „naukowe” teorie na temat tego, jak wpłynąć na płeć dziecka.

Polecane wideo:

Prawda jest taka, że większość teorii dotyczących planowania płci to jedynie przesądy. Ponieważ większość z nich jest całkowicie nieszkodliwa, gdy ktoś ma ochotę, może spróbować.

Prawdopodobieństwo zapłodnienia w kolejnych dniach cyklu płciowego

Wykres przedstawia prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, w zależności od dnia pojedynczego stosunku w odniesieniu do dnia owulacji.

Planowanie płci według starożytnych teorii

Hipokrates twierdził, że: „Mężczyzna, który pragnie mieć córkę, musi zbliżać się do żony po ustaniu miesiączki i traktować ją codziennie czule, aż do utraty swych sił witalnych. Mężczyzna, który pragnie mieć syna, winien zbliżać się do swej żony, gdy ona ma na to ochotę".

Arystoteles pragnącym mieć syna zalecał ustawienie małżeńskiego łoża w kierunku północ-południe.

Starożytni Germanie byli przekonani, że aby spłodzić syna wystarczy zabrać do łoża siekierę. Ewentualnie można jeszcze po upojnej nocy przeczytać kobiecie „żywoty sławnych mężów”.

Według mądrości Talmudu, mężczyzna pragnący męskiego potomka, winien dołożyć wszelkich starań by do poczęcia doszło w trakcie aktu, który przyniósł partnerce orgazm.

Chiński kalendarz płodności

Chińczycy to szczególnie zmyślny naród, któremu świat zawdzięcza wiele wynalazków. Nie dziwi więc, że to im zawdzięczamy metodę planowania płci dziecka, która i dziś ma wielu zwolenników. Choć nie ma naukowych badań potwierdzających jej skuteczność, statystyki wydają się przemawiać na jej korzyść. Amerykanie twierdzą, że chiński kalendarz płodności sprawdza się w 85% przypadków. Sami Chińczycy przyznają mu aż 99% skuteczności. Gdy prześledzić fora internetowe średnio 8 na 10 kobiet twierdzi, że w ich przypadku ta metoda się sprawdziła. Na czym polega tak dobrze oceniana metoda? Na tym, by podejmować próby poczęcia dziecka zgodnie ze wskazaniami specjalnych tabel. Zapisana jest w nich informacja o tym, jaki miesiąc, w zależności od swego wieku, powinna na poczęcia wybrać kobieta, jeżeli chce syna, a jaki, gdy chce córkę.

Współczesne „metody” planowania płci dziecka

Dla wyjaśnienia. Niżej opisane, współczesne sposoby na poczęcie dziecka określonej płci nie są wszystkie potwierdzone i w znaczącym stopniu nie podnoszą prawdopodobieństwa poczęcia dziewczynki lub chłopca.

Dieta i pozycje seksualne

Podobno odpowiednia dieta zwiększa szanse na posiadanie potomstwa określonej płci. Gdy marzy nam się córka należy przed planowanym poczęciem oprzeć jadłospis na produktach słodkich, bogatych w wapń i magnez. Zdecydowanie ograniczając te produkty, które sprzyjają poczęciu syna, czyli produkty ostre, z dużą zawartością sodu i potasu. Nie wiem jaka jest skuteczność tej metody, jednak jej długofalowe stosowanie na pewno nie może być uznane za zdrowe. Zgodnie z teorią, rozpocząć ją trzeba najwcześniej 6 miesięcy i nie później niż 6 tygodni przed „godziną 0”.

Podobno pozycja klasyczna zwiększa szansę na dziewczynkę, podczas gdy pozycje od tyłu częściej owocują chłopcem.

Metoda Selnas – Selekcja Naturalna Płci

Jest to metoda opracowana przez dr P. Schouna. Opiera się ona na określeniu, jaki ładunek elektryczny posiada komórka jajowa. W zależności od tego czy jest naładowana dodatnio czy ujemnie, zwiększają się szanse na poczęcie dziewczynki lub chłopca. To dlatego, że przyciągać będzie ona plemniki „żeńskie” (ładunek dodatni) bądź „męskie” (ładunek ujemny). W ciągu roku występują również okresy, gdy komórka jajowa jest neutralna i szansę dla obu płci rozkładają się z grubsza równo.To, jak w danym okresie naładowana jest komórka jajowa, można określić indywidualnie dla każdej kobiety w oparciu, m.in. o jej wiek, grupę krwi, datę ostatniej miesiączki. Powstaje kalendarzyk cyklów polaryzacji.

Metoda F. Benendo

By z niej skorzystać kobieta powinna mieć regularne cykle i dużą wiedzę na temat tego, jak funkcjonuje jej organizm, jak przebiegają cykle. To dlatego, że opiera się ona na wyznaczeniu dokładnego dnia owulacji. Z obserwacji plemników wynika, że męskie są szybsze, natomiast żeńskie dłużej przetrwają, choć są wolniejsze. Dlatego też, gdy para chciałaby począć córeczkę powinna odbyć stosunek na 2 – 3 dni przed owulacją. Gdy pragnie syna, w dniu owulacji lub tuż po niej. Metodę tę sprawdzono w badaniach klinicznych. Jej skuteczność w przypadku planowania płci męskiej wyniosła 90%, w przypadku płci żeńskiej prawie 60%.

Metoda Ericssona

To już nie „zabawa”. By ją zastosować należy pobrać nasienie, oddzielić plemniki żeńskie od męskich i dokonać inseminacji, bądź zapłodnienia in vitro tymi wybranymi.

Czy możliwość decydowania, jakiej płci dziecko urodzimy jest warta, aż takiej ingerencji? Możliwe, że w sytuacjach, gdy z płcią wiąże się możliwość wystąpienia poważnych chorób genetycznych, tak. Jest to jednak metoda, która wzbudza kontrowersje, szczególnie silne, gdy chodzi jedynie o spełnienie zachcianki.

Dlatego też skupmy się raczej by dziecko było zdrowe. Natura sama zadecyduje czy będzie to chłopiec czy dziewczynka. A prawda jest taka, że bez względu na płeć, dziecko zawładnie naszym sercem niepodzielnie. Problemów wychowawczych oraz pracy i tak nie unikniemy.

Komentarze

dyskusje na forum

Pęcherzyk

alexia0806 • ostatni post 6 dni temu

5
Artykuły Planowanie płci dziecka
Planowanie płci dziecka

Czy płeć dziecka da się zaplanować?

, w którym dochodzi do uwolnienia komórki jajowej. Istnieją również inne sposoby planownaia płci dziecka, o których mówią uczestnicy programu. (...) Ginekolog-położnik Marta Blumska-Janiak i Joanna Bajkiewicz,...

Planowanie płci dziecka

Od czego zależy płeć dziecka? - seks rodziców, dieta matki

Od czego zależy płeć dziecka? - seks rodziców, dieta matki

Momentem, w którym zapada decyzja o płci dziecka jest zapłodnienie. Największy wpływ na to, czy urodzi się chłopiec, czy dziewczynka mają plemniki (...) , że płeć maleństwa jest nieistotna, a najważniejsze jest jego zdrowie....

Planowanie płci dziecka

Sprawdź, od czego zależy płeć dziecka

Sprawdź, od czego zależy płeć dziecka Odtwórz wideo

o tym, od czego zależy, czy na świat przyjdzie dziecko płci męskiej czy też żeńskiej. Wszystko zależy od plemnika, który niesie ze sobą chromoson Y (chłopiec (...) Rodzice często zastanawiają się, czy można zaplanować...

Planowanie płci dziecka

Jak szybko można poznać płeć dziecka?

Jak szybko można poznać płeć dziecka?

Każda kobieta, która spodziewa się dziecka zastanawia się nad płcią swojego maluszka. Dawniej można było jedynie domyślać się, czy na świat przyjdzie chłopiec, czy dziewczynka.

Planowanie płci dziecka

Objawy, które świadczą o tym, że urodzisz syna

Objawy, które świadczą o tym, że urodzisz syna

zarodka mają chłopcy. Wróżymy z obrączki Ostatni sposób na poznanie płci dziecka był znany już naszym babciom i prababciom. Pomimo szacunku (...) Kształt brzucha Jedną ze wskazówek, dzięki której poznasz płeć dziecka,...

Planowanie płci dziecka

Płeć dziecka - czy mamy na nią wpływ?

Płeć dziecka - czy mamy na nią wpływ?

duszy wiele osób ma jednak nadzieję, że dziecko będzie tej płci, jaką sobie wymarzyli. Nic więc dziwnego, że sposoby na zaplanowanie płci dziecka cieszą się tak dużym zainteresowaniem. ...

Planowanie płci dziecka

Nietypowe sposoby na przewidzenie płci dziecka

Nietypowe sposoby na przewidzenie płci dziecka

wieków pozwala im planować płeć dziecka. Według nich jego skuteczność sięga nawet 90 proc.! Odczytywanie płci z kalendarza jest bardzo proste (...) . Innymi zwiastunami płci dziecka...

Planowanie płci dziecka

Metoda Selnas

Metoda Selnas

Metoda Selnas (skrót z francuskiego „Selection Naturelle du Sexe", czyli „Naturalny Wybór Płci") to dość nowa metoda planowania płci dziecka, inaczej (...) . Planowanie...

Planowanie płci dziecka

Kiedy można poznać płeć dziecka? - odpowiedni czas, badanie USG

Każda kobieta, która spodziewa się dziecka zastanawia się nad płcią swojego maluszka. Dawniej można było jedynie domyślać się, czy na świat przyjdzie chłopiec, czy dziewczynka. Wiele kobiet zgadywało płeć dziecka na podstawie...