Trwa ładowanie...

Jak nie utracić przyjemności z seksu, gdy staracie się o dziecko?

 Aleksandra Miłosz
31.12.2018 11:11
Jak nie utracić przyjemności z seksu, gdy staracie się o dziecko?
Jak nie utracić przyjemności z seksu, gdy staracie się o dziecko? (Grafika / Shutterstock)

Jeśli wasze życie erotyczne jest uwarunkowane wynikiem testu owulacyjnego, to seks z pewnością przestał już być dla was zabawą. Bezowocne starania o dziecko mogą zawładnąć życiem przyszłych rodziców, którzy pragnąc przyjścia na świat ich wymarzonego dziecka, robią wszystko, aby to marzenie się spełniło. Czasem jednak efekt jest odwrotny do zamierzonego, a wyliczone co do minuty zbliżenia sprawiają, że partnerzy zaczynają się od siebie oddalać. Zazwyczaj starania o dziecko kończą się powodzeniem, jednak ze związku nie ma już co zbierać, a partnerzy się rozstają. Jeśli więc staracie się o dziecko i chcecie uniknąć takiego finału, to postarajcie się, żeby seks nie stał się jedynie obowiązkiem. Jak?

spis treści

1. Pożegnajcie się ze stresem

Stresowanie się problemami z zajściem w ciążę może być dodatkowym czynnikiem, który będzie negatywnie wpływał na waszą płodność
Stresowanie się problemami z zajściem w ciążę może być dodatkowym czynnikiem, który będzie negatywnie wpływał na waszą płodność

Po miesiącach nieudanych prób, w czasie którym seks był jedynie sposobem na spłodzenie dziecka, każde zbliżenie będzie kojarzyło się wam z przykrym obowiązkiem. W takiej sytuacji prawie każdy mężczyzna czuje się jak dawca spermy, a kobieta drży na samą myśl ewentualnego pojawienia się miesiączki. Tymczasem nie ma groźniejszego wroga płodności niż stres. Nieustanny stres spowodowany nieudanym zapłodnieniem sprawia, że wydajność seksualna przyszłych rodziców gwałtownie spada. Nasze libido maleje, tracimy ochotę za zbliżenia z partnerem, a potencja płata figle. Jedyną receptą na taką sytuację jest zmiana sposobu myślenia. Póki oboje nie stwierdzicie, że wasz związek i bliskość są dla was najważniejsze, to problemy z płodnością nie znikną.

Zobacz film: "Jak wygląda urlop rodzicielski w Polsce?"
Chcecie mieć dziecko? Sprawdź, jak twój mężczyzna może zwiększyć swoją płodność
Chcecie mieć dziecko? Sprawdź, jak twój mężczyzna może zwiększyć swoją płodność [8 zdjęć]

Czy wiesz, że codzienne nawyki i tryb życia mają negatywny wpływ na jakość spermy? Jeśli staracie się

zobacz galerię

2. Zaproście romantyzm do swojego życia

Nie chodzi o noszenie partnerki na rękach czy obsypywanie jej płatkami róż. Romantyzm w związku nie musi też polegać na organizowaniu romantycznego weekendu w Paryżu, ale raczej o podchodzeniu do partnera z czułością i namiętnością. Gdy staracie się o dziecko, wasz seks jest często inicjowany dniami płodnymi partnerki, a samo zbliżenie odbywa się w sposób mechaniczny. To z pewnością nie wpływa na dobrą kondycję waszego związku.

Chcąc tego uniknąć, starajmy się po przyjściu z pracy poświęcić czas na odpoczynek. Czas na wspólną rozmowę i przeanalizowanie dnia pozwoli wam się do siebie zbliżyć i przygotować na stosunek. Kiedy będziecie zrelaksowani i odstresowani, czerpanie przyjemności z seksu przyjdzie wam znacznie szybciej. Zorganizujcie odprężającą kąpiel, zapalcie świece, zapomnijcie o waszych problemach i oddajcie się rozkoszy.

3. Skoncentrujcie się na grze wstępnej

Oprócz czasu na sam seks, przeznaczcie też chwilę na grę wstępną. Przyszli rodzice, dla których najważniejsze jest zapłodnienie bardzo często zapominają o tej części aktu miłosnego. Tymczasem gra wstępna, którą może być delikatny masaż czy zmysłowy dotyk to bardzo ważny etap, który pozwala wam się do siebie zbliżyć i sprawić, że seks nie będzie polegał tylko na dążeniu do poczęcia. Jeśli nie pamiętasz już co lubi twój partner, nie bój się go o to zapytać – kiedy zobaczy, że zależy ci na jego przyjemności, chętniej odpowie na twoje miłosne pieszczoty.

Gra wstępna jest równie ważna, co sam stosunek. Pozwoli wam zbliżyć się do partnera i intensywniej przeżyć seks
Gra wstępna jest równie ważna, co sam stosunek. Pozwoli wam zbliżyć się do partnera i intensywniej przeżyć seks

4. Zaszalejcie w sypialni

Rutyna to największy wróg życia seksualnego. Jeśli w dodatku ma na celu jedynie spłodzenie dziecka, to nie zdziw się, gdy twój partner pewnego dnia odmówi zbliżenia. Jeśli w waszym łóżku zaczęło już wiać nudą, a jedynym urozmaiceniem jest jednokrotna zmiana pozycji, która w dodatku ma ułatwić zapłodnienie, to czas na zmiany. Częsty seks to doskonały sposób na zrealizowanie swoich najskrytszych fantazji seksualnych. Czerpanie z nich radości pozwoli ci się odprężyć i odstresować, co z pewnością wpłynie na płodność twoją i partnera. Spróbujcie też wyjść z waszego nudnego łóżka i spróbujcie seksu w innych miejscach. Seks pod prysznicem lub w samochodzie może rozpalić wasze życie seksualne. Możecie też zaszaleć i wybrać się na egzotyczną wycieczkę – ciepły klimat i relaks z pewnością pomogą wam spełnić wasze marzenia o dziecku.

5. Seks to nie wszystko!

Starając się o dziecko, pamiętajcie, że nie wszystko zależy od częstotliwości waszych spotkań w łóżku. Oprócz stresu na waszą kondycję seksualną wpływają też inne czynniki. Jeśli więc chcecie zwiększyć swoje szanse na poczęcie dziecka, to pomyślcie o wspólnym spędzaniu czasu. Tańczcie, uprawiajcie razem sport i chodźcie do kina – róbcie wszystko co was do siebie zbliży i na nowo rozpali pożądanie do partnera. Kluczem do sukcesu jest niezapominanie o pielęgnowaniu swojego związku, nawet jeśli macie nadzieję na pojawienie się najważniejszego członka waszej rodziny.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze