Trwa ładowanie...

Nietypowe sposoby na przewidzenie płci dziecka

 Aleksandra Miłosz
15.09.2021 15:59
Nietypowe sposoby na przewidzenie płci dziecka
Nietypowe sposoby na przewidzenie płci dziecka (Zdjęcie kobiety / Shutterstock)

Często jest jeszcze za wcześnie, aby określić płeć dziecka przy pomocy badania, a i to nie zawsze daje 100 procent pewności. Rodzice przygotowują się na przyjście dziewczynki, a podczas porodu okazuje się, że mają syna. Są jednak naturalne sposoby, dzięki którym możesz przewidzieć, jakiej płci będzie twoje dziecko. Potraktuj je z przymrużeniem oka, chociaż niektóre z nich podobno sprawdzają się nawet w 90 procentach.

spis treści

1. Gdy kobiece ciało się zmienia...

Najwięcej wskazówek dotyczy właśnie tego, jak kobieta wygląda w ciąży. Według naszych babć, jeżeli przyszła mama wygląda kwitnąco, a inni prawią jej komplementy, że jeszcze nigdy nie wyglądała tak pięknie, to wkrótce urodzi chłopca.

Jeżeli jednak przyszła mama wygląda nieatrakcyjnie, na jej skórze pojawiły się wypryski, włosy wypadają, a paznokcie rozdwajają się, to można spodziewać się córki, bo dziewczynka ma „zabierać” mamie urodę.

Zobacz film: "Od czego zależy płeć dziecka?"

Innymi zwiastunami płci dziecka mają być ciemne otoczki wokół brodawek, suche dłonie, jasnożółty mocz czy włosy na nogach, które szybciej rosną. Wszystkie te objawy mają wskazywać na chłopca. Jeśli jednak twoje piersi są pełne i jędrne, albo jedna jest większa od drugiej, doczekasz się córki.

2. Gdy przyszła mama zachowuje się w specyficzny sposób...

Również zachowanie kobiety w ciąży może zwiastować płeć malucha. Jeśli w środku nocy gonisz swojego partnera na stację benzynową po tabliczkę czekolady lub lody, a słodkie owoce widzisz w swoich marzeniach sennych, to takie zachcianki zwiastują dziewczynkę.Jeśli jednak masz chęć na ostre lub słone smaki, to urodzisz chłopca.

Co jednak, gdy masz ochotę zagryzać ogórkami kiszonymi bitą śmietanę? Nie wiemy. Wiadomo jednak, że humory, częstą zmianę nastrojów i płaczliwość mama może zawdzięczać córce. Skąd taki przesąd? W przeszłości kobieta uważana była za istotę histeryczną, wyobraźmy sobie więc, co stanie się, gdy jedna kobieta będzie miała w brzuchu drugą? Biedni mężczyźni.

3. Gdy serce dziecka bije szybciej...

To już nie zabobon ludowy, a obserwacje pielęgniarek z oddziałów ginekologii i położnictwa. Normalne tętno serca dziecka to między 110 a 160 uderzeń na minutę. Jeśli jednak średnie tętno dziecka to 110-130 uderzeń na minutę, to prawdopodobnie w twoim brzuchu rozwija się chłopiec. Jeśli jest to 140-160 uderzeń, pewnie będzie to dziewczynka.

Pielęgniarki i położne wymieniają też inne sygnały, które mogą świadczyć o płci. Jeśli brzuch kobiety jest spiczasty, a pępek wystający, zwiastuje to chłopca. Jeśli natomiast brzuch jest rozlany, a pępek mamy wklęsły – będzie dziewczynka. Symptomem może być tez pojawienie się ciemnej linii na brzuchu mamy. Jeżeli prowadzi od miednicy do pępka, będzie to córka, jeśli natomiast przechodzi przez cały brzuch, spodziewajmy się chłopca.

4. Gdy chcesz poradzić się Chińczyków...

Z pewnością podsuną ci pod nos kalendarz, który już od siedmiu wieków pozwala im planować płeć dziecka. Według nich jego skuteczność sięga nawet 90 proc.! Odczytywanie płci z kalendarza jest bardzo proste. Wystarczy odnaleźć na nim swój wiek i miesiąc, w którym doszło do zapłodnienia, a dowiemy się, czy oczekiwać chłopca czy dziewczynki.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Najnowsze badania sugerują, że płeć dziecka może wpłynąć na odporność matki.

Następny artykuł: Czynniki determinujące płeć dziecka
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze