Trwa ładowanie...

Jak uczyć dziecko angielskiego?

Avatar placeholder
09.07.2019 08:42
Jak uczyć dziecko angielskiego?
Jak uczyć dziecko angielskiego? (123rf)

Obecnie znajomość języków obcych jest niezbędna. Wielu rodziców decyduje się uczyć swoje dziecko angielskiego już od małego. Dorośli mają nadzieję, że tym samym ułatwią swojej pociesze start w dorosłe życie. Nauka angielskiego dla najmłodszych przypomina szereg gier i zabaw. Nie jest nauką w stricte tego słowa znaczeniu. Nauka angielskiego dla dzieci dąży do tego, by oswoić maluchów z obco brzmiącymi słowami i dać im mocne podstawy do dalszego rozwoju.

spis treści

1. Angielski dla dzieci jako język obcy lub równorzędny

Niektórzy rodzice nie chcą zbyt mocno obciążać dzieci, dlatego nie decydują się na posłanie dzieci na kursy językowe. Badania potwierdzają dużą chłonność dziecięcego umysłu, która pozwala maluchom lepiej przyswajać nowe dla nich rzeczy. Tyczy się to zwłaszcza dzieci do 6 roku życia. Dlatego nauka angielskiego rozpoczęta przez dzieci jak najwcześniej może przynieść ogromne rezultaty i znacząco wpłynąć na rozwój intelektualny. Małe dzieci są ciekawe świata. Angielski dla dzieci wykładany jest w formie gier i zabaw. Maluchy mimochodem nabywają nową umiejętność.

Dzieci dwujęzyczne uczą się dwóch języków od małego. Dla nich żaden nie jest językiem obcym, oba są równorzędne. Naukowcy twierdzą, że optymalny czas na rozpoczęcie nauki to okres między 4-8 lat. Nauka angielskiego dla najmłodszych może być rozpoczęta, gdy maluch ma trzy latka. Okazuje się, że dzieci, które zaczęły się uczyć angielskiego około 11 roku życia mają problem z artykulacją obco dla nich brzmiących dźwięków i z akcentem.

2. Jak efektywnie uczyć dziecko angielskiego?

Zobacz film: "Dlaczego dziewczynki mają lepsze oceny w szkole?"

Język służy do porozumiewania się, jest narzędziem komunikacji. Naukę języka obcego zacznij od powolnego oswajania dziecka z obco brzmiącymi słowami. Czasami nauka angielskiego dla dzieci prowadzona jest w sposób mało ciekawy lub nieprzystępny. Nic dziwnego, że maluch jak może, to tylko się wykręca. Nie zmuszaj go do niczego na siłę. Postaraj się za to znaleźć inne rozwiązanie. Dziecko przymuszane do nauki nie będzie czerpało z niej przyjemności, a co za tym idzie będzie uczyło się mniej efektywnie i wydajnie.

U dzieci nie wykształciło się jeszcze myślenie abstrakcyjne. Dlatego nie muszą one tłumaczyć sobie całych zdań. Sens słów wychwytują z kontekstu. Jak uczyć dziecko angielskiego? Zorganizuj mu zajęcia rysunkowe, gry ruchowe i taniec, naukę wierszyków i piosenek, łamigłówki, zabawy muzyczne. Nauka angielskiego u najmłodszych odbywa się nie tylko przez zmysły wzroku i słuchu, ale też dzięki dotykowi, poczuciu smaku i zapachu. Dlatego nauka angielskiego dla dzieci najczęściej przybiera formę zabawy.

Następny artykuł: Problemy z czytaniem
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze