Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Katarzyna Bilnik-Barańska

Pierwsza randka

Avatar placeholder
29.09.2016 10:12
Pierwsza randka
Pierwsza randka

Pierwsza randka to niezwykle ekscytujące wydarzenie, które jednocześnie wzbudza w nas duże obawy. Pierwsza miłość nastolatków jest piękna, gdyż jest taka świeża i nowa. Jednak brak doświadczenia sprawia, że nie wiemy jak się zachować. Dobry pomysł na randkę możemy zaczerpnąć z doświadczeń kolegów lub koleżanek. Warto jednak działać intuicyjnie. Najważniejsze, aby pierwsza randka sprawiła radość tobie i twojej dziewczynie lub chłopakowi. Wydarzenie to warto wcześniej zaplanować i przygotować, chociaż spontaniczne spotkania również mogą okazać się sukcesem.

1. Gdzie na pierwszą randkę?

Miłość nastolatków
Miłość nastolatków

Pierwsza randka to niezwykle ekscytujące wydarzenie, które jednocześnie wzbudza w nas duże obawy. Pierwsza

zobacz galerię

Aby zyskać w oczach dziewczyny, niekoniecznie musisz zapraszać ją na kolację do drogiej restauracji. Często drobny gest lub jedno słowo może sprawić, że twoja sympatia poczuje się jak księżniczka, a ty przy tym nie wydasz ani grosza. Dobry pomysł na pierwszą randkę to na przykład spacer do parku czy na deptak. Jeśli nie stać cię na drogą randkę, zerwij polny kwiatek, a później kup lody na patyku, usiądź z ukochaną w cieniu drzew i zaurocz ją swoim poczuciem humoru. Niby proste i mało wyszukane, ale jednak stawia cię w dobrym świetle. Dziewczyna myśli, że jesteś romantyczny i wrażliwy, a przy tym oryginalny.

Randka w kinie to jeden z popularniejszych wyborów. Być może nie zaskoczysz jej tym, jednak nie ma wątpliwości, że kino ma idealną atmosferę dla zakochanych. Pamiętaj tylko, aby wybrać odpowiedni film – jeśli nie wiesz, co lubi, najlepiej zdecydować się na bezpieczny wybór – lekką komedię. Możesz również pozwolić jej wybrać. W ten sposób pokażesz, że jesteś gentlemanem. Jeśli pójdziecie na film, który ci się nie podoba, twoje poświęcenie zostanie wynagrodzone czasem spędzonym blisko ukochanej dziewczyny i trzymaniem jej za rękę przez cały seans.

Zobacz film: "Dlaczego dziewczynki mają lepsze oceny w szkole?"

O ile oboje nie jesteście fanami tańca i dyskotekowej muzyki, klub ani dyskoteka nie są najlepszymi miejscami na pierwszą randkę. W hałasie i tłumie ludzi trudno rozmawiać i lepiej się poznać, a przecież jest to najważniejsze przy pierwszym intymnym spotkaniu. Zaletą tego rodzaju randki jest jednak możliwość potańczenia z ukochaną.

Restauracjajest bezpiecznym wyborem na pierwszą randkę. Jeśli cię na to stać, możesz zabrać dziewczynę do dobrej restauracji. Jeśli nie, wystarczy pizzeria. Możecie również zabrać pizzę na wynos i zjeść ją w parku na kocyku rozłożonym na trawie. Taki piknik na pewno spodoba się dziewczynie o romantycznym usposobieniu.

Pierwszy chłopak/dziewczyna
Pierwszy chłopak/dziewczyna

Gdy nastolatek zakochuje się po raz pierwszy, rodzice mają zwykle mieszane uczucia. Z jednej strony

zobacz galerię

2. Jak postępować na pierwszej randce?

Przygotowanie do randki, szczególnie jeśli jest to pierwsza randka, jest niezwykle ważne. Warto postarać się o informacje na temat dziewczyny, z którą chcesz się spotkać. Dowiedz się co lubi, czym się interesuje, jaka jest i gdzie lubi chodzić. Możesz o to zapytać znajomych lub przeanalizować jej konto na portalu społecznościowym. Im lepiej jesteś przygotowany, tym większa szansa na sukces i mniejsze prawdopodobieństwo wpadki.

Pamiętaj, że kobiety lubią być zaskakiwane. Kwiat na dzień dobry to z pewnością pożądany gest.

Pierwsza randka z dziewczyną to dla chłopaka ogromne pole do popisu i okazja, żeby się wykazać. Właśnie tego oczekuje dziewczyna. Organizowanie spotkania jest więc twoim obowiązkiem, dlatego najgorsze, co możesz zrobić, co spotkać się z nią i zapytać: „To gdzie idziemy?”. Dziewczyna poczuje, że się nie starasz i ci na niej nie zależy.

Nie trzeba wspominać, że absolutną podstawą na pierwszej randce jest nienaganna higiena osobista. Brudne ubranie, nieświeży zapach z ust – coś takiego na pewno sprawi, że wasza pierwsza randka będzie ostatnią.

Kwestia płacenia za pierwszą randkę jest dość drażliwym przedmiotem. Chociaż zakłada się, że jest równouprawnienie, organizując pierwszą randkę chłopak powinien za nią zapłacić. Jeśli będą kolejne randki, najprawdopodobniej będziecie dzielić koszty na pół, jednak pierwsza powinna pozostać wyjątkowa. Oczywiście, jeśli dziewczyna upiera się przy zapłaceniu połowy lepiej się nie kłócić. Warto jednak odmówić jeśli zaproponuje, że zapłaci. Chociaż wydasz trochę więcej, poczujesz się jak prawdziwy mężczyzna, a twoja partnerka jak kobieta, o którą się troszczysz i zabiegasz.

Anna Świeboda

Następny artykuł: Pierwszy pocałunek
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze