Kursy językowe dla malucha

Ciekawość świata widoczna w oczach dziecka oraz wyraźne zainteresowanie wszystkim co się porusza, wydaje dźwięk oraz znajduje się w zasięgu malucha wywołuje uśmiech na twarzy rodziców oraz osób przebywających w środowisku dziecięcym. Nie każdy dorosły wie, że do szóstego roku życia dzieci zdobywają znaczną większość (ok. 80%) potencjału intelektualnego, który następnie wykorzystywany jest przez całe życie, dlatego już teraz warto zastanowić się na edukacją naszego szkraba. Dla dzieci bowiem otaczający świat jest niezwykle ciekawy i inspirujący, a słowa, które do nich docierają warte powtórzenia. W związku z tym wielu rodziców i opiekunów, chcąc zapewnić wszechstronny rozwój dla swojej pociechy decyduje się na edukację językową już od przysłowiowej kołyski. Na terenie naszego kraju funkcjonuje kilka szkół językowych oraz centrów edukacyjnych, które swoją grupą docelową uczyniły właśnie maluchy do szóstego roku życia. Poniżej przedstawiamy kursy i szkolenia językowe, które wydały nam się najbardziej interesujące.

Kursy językowe dla małych dzieci

Akademia Twórczego Rozwoju Zakątek

Popularność języka angielskiego wśród najmłodszych

Nagminne zastępowanie polskich wyrażeń zagranicznymi zwrotami, przewaga bajek o obcych korzeniach oraz ogólna amerykanizacja społeczeństwa przyczyniła się do ogromnego zainteresowania językiem angielskim. Zazwyczaj staje się on pierwszym językiem obcym, z którym maluchy mają do czynienia, a edukacja w jego zakresie na ogół ma ścisły związek ze swobodną zabawą, grą językową, a także coraz częściej z ćwiczeniami ruchowymi, gimnastyką, rytmiką, muzyką oraz twórczością plastyczną.

Język niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski dla malucha

Niemniej popularna staje się również nauka innych języków obcych: niemieckiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, a także rosyjskiego. Kursy te pozwalają nie tylko na poznanie podstawowego zasobu leksykalnego, ale również skupiają się na elementach kulturowych. Maluszki poznają obyczaje ludzi mieszkających we Francji, Rosji, Niemczech, Hiszpanii oraz we Włoszech, co poszerza ich horyzonty, rozwija wyobraźnię oraz pobudza ciekawość. To także świetny sposób na naukę tolerancji, akceptacji oraz szacunku do drugiego człowieka.

Nauka języka obcego w połączeniu z zajęciami ogólnorozwojowymi

Chcąc zadbać o wszechstronny rozwój pociechy warto również zwrócić uwagę na kursy, w których moduły językowe uzupełniane są poprzez elementy muzyczne, ruchowe lub plastyczne, które dodatkowo kształtują zdolności manualne, muzyczne, matematyczne lub taneczne dziecka. Na takich zajęciach maluchy śpiewają piosenki obcojęzyczne, recytują rymowane wierszyki oraz słuchają bajek w języku obcym, dzięki czemu osłuchują się z wymową oraz akcentowaniem.

Podział wiekowy zajęć językowych dla malucha

Przy wyborze kursu warto dowiedzieć się dla jakiej kategorii wiekowej został przygotowany program oraz jaka jest maksymalna ilość osób w nich uczestniczących. W Katowicach zauważyć można zajęcia adresowane nawet do półrocznych szkrabów, jednak największym zainteresowaniem w Polsce cieszą się kursy dla dwulatków, trzylatków, czterolatków oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Ponadto mieszkańcy Krakowa mogą uczestniczyć w kursach wraz ze swoją pociechą, ponieważ niektóre placówki uwzględniły także zajęcia integracyjne.

Drodzy rodzice, zanim zapiszecie swojego maluszka na zajęcia językowe, zwróćcie uwagę na częstotliwość spotkań oraz plan ramowy, który realizowany jest na poszczególnych zajęciach oraz pamiętajcie – na naukę języka obcego nigdy nie jest za wcześnie. Czas ten z pewnością nie będzie stracony, a jego efekty będziecie mogli podziwiać już za kilka lat, kiedy wasze dziecko operować będzie obcymi zwrotami w sposób zupełnie naturalny i automatyczny.

Zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi rodzicami, którzy dopiero decydują się na edukację językową swojego malucha. Napiszcie - jak wyglądały takie zajęcia w waszych miejscowościach? Czy maluszki były zadowolone z formy prowadzenia zajęć? Ile czasu były w stanie skupić się na wykonywaniu ćwiczeń językowych? Wspólnie zastanówmy się nad edukacją najmłodszych.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

ubranka

~paola123 • ostatni post 2 tygodnie temu

2

Pieluchy

Babcia2306 • ostatni post 3 tygodnie temu

2
Artykuły Rozwój intelektualny malucha
Rozwój intelektualny malucha

Piosenki po angielsku dla dzieci - nauka przez zabawę

Piosenki po angielsku dla dzieci - nauka przez zabawę Odtwórz wideo

rodziców? Małe dziecko poznaje świat z energią, która dla nas dorosłych jest już w pewnym momencie obca. Rozwój dziecka to odkrywanie świata każdym zmysłem (...) , dla małego odkrywcy świat to duża tajemnica, dlatego wszystko, co nowe...

Rozwój intelektualny malucha

Jak wesprzeć rozwój dziecka?

Jak wesprzeć rozwój dziecka?

Każdy rodzic może wspomóc rozwój intelektualny swojego dziecka za pomocą odpowiednio dobranych gier i zabaw.

Rozwój intelektualny malucha

Wybieramy szkołę językową dla dziecka

Wybieramy szkołę językową dla dziecka

najlepszą decyzję dla swojego malucha. Nie jest bowiem sztuką zapisać pociechę do najdroższej lub najbardziej rozreklamowanej szkoły, ale wybrać (...) taką, która da mu najlepsze perspektywy do rozwoju i doskonalenia...

Rozwój intelektualny malucha

Dwulatek z prezentem

Dwulatek z prezentem

Kupując prezent dla dziecka, należy wziąć pod uwagę jego wiek. Dwulatek jest pełen energii i ciekawości świata, dlatego rodzice powinni zapewnić mu takie formy aktywności, które będą dla niego atrakcyjne.

Rozwój intelektualny malucha

Malowanie farbami

Malowanie farbami

Znajomość kolorów i umiejętność ich rozpoznawania nie jest wrodzona. Maluszki muszą się tego nauczyć. Już niemowlę reaguje na barwy.

Rozwój intelektualny malucha

Liczenie

Liczenie

Nauka liczenia, podobnie jak nauka czytania czy pisania, nie musi być odkładana do momentu, aż maluch pójdzie do przedszkola. Naukę matematyki można wprowadzić już znacznie wcześniej podczas codziennych czynności i zabaw.

Rozwój intelektualny malucha

Rozwój zdolności u malucha

Rozwój zdolności u malucha

Rodzice mogą i powinno wspierać rozwój zdolności u swoich dzieci. To gwarantuje im start w przyszłość z pasją i różnymi umiejętnościami.

Rozwój intelektualny malucha

Metoda Domana

jednak metodę Glenna Domana stosuje się nie tylko w odniesieniu do maluchów z zaburzeniami neurologicznymi, ale także do dzieci z normą intelektualną (...) , by w jak najbardziej optymalny sposób stymulować wrodzony potencjał mózgu....

Rozwój intelektualny malucha

4-letnia Daliyah Arana przeczytała ponad 1000 książek

4-letnia Daliyah Arana przeczytała ponad 1000 książek

Daliyah Arana ma zaledwie 4 lata, ale już przeczytała ponad 1000 książek. Media okrzyknęły ją jedną z najmłodszych czytelniczek na świecie. Z książką w ręku spędza kilka godzin dziennie. Marzeniem dziewczynki było odwiedzenie Biblioteki Kongresu, największej...