Trwa ładowanie...

Jak pomóc dziecku osiągnąć dojrzałość szkolną?

Avatar placeholder
03.07.2019 07:53
Jak pomóc dziecku osiągnąć dojrzałość szkolną?
Jak pomóc dziecku osiągnąć dojrzałość szkolną? (123rf)

Jeśli twoje dziecko w tym roku po raz pierwszy idzie do szkoły, zapewne masz wiele obaw, czy rzeczywiście jest na to gotowe. Jeśli tzw. dojrzałość szkolna twego kilkulatka jest dla ciebie wątpliwa, wystarczy poświęcić mu trochę czasu. Z twoją pomocą może szybko rozwinąć umysłowe umiejętności, niezbędne w szkolnej edukacji.

1. Czy moje dziecko jest gotowe do szkoły?

Za przygotowanie do szkoły w największym stopniu odpowiada przedszkole. To ono powinno rozwinąć w dziecku podstawowe umiejętności, wyćwiczyć jego umysł i sprawić, by było ono gotowe na edukację szkolną pod każdym względem – fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym. Z powodu braku indywidualnego podejścia do każdego dziecka, przedszkole nie do końca spełnia swoje zadanie. Jak wiemy, każde dziecko jest inne i w innym tempie się rozwija. Jednakowy dla wszystkich program zajęć sprawia, że przedszkolak o mniejszych możliwościach nigdy nie będzie potrafił tyle, co jego bardziej utalentowany kolega. Żeby wyrównać poziom umiejętności u dzieci kończących edukację przedszkolną, potrzebna jest pomoc rodziców. Wsparcie prawidłowego rozwoju kilkulatka może okazać się najlepszą receptą na szkolny sukces.

Akademia Umysłu dla przedszkolaków
Akademia Umysłu dla przedszkolaków [3 zdjęcia]

Akademia Umysłu Junior pokazuje, w jaki sposób stymulować rozwój intelektualny przedszkolaka.

zobacz galerię

2. Jak rozwinąć w dziecku podstawowe umiejętności?

Zobacz film: "Jak rozwija się przedszkolak?"

To, co uznaje się za najważniejsze umiejętności, pomocne w sprawnym przyswajaniu wiedzy to: dobra pamięć, koncentracja, spostrzegawczość i rozumienie. Posiadanie tych rozwiniętych cech umysłu sprawia, że nauka nie sprawia trudności i jest doświadczeniem przyjemnym, a to w przypadku dzieci jest bardzo istotne, gdyż nieradzenie sobie w szkole może być dla nich demotywujące.

Istnieje wiele sposobów, by rozwinąć dziecięcy umysł. Najlepsze są ćwiczenia przez zabawę, gdyż tylko takie z pewnością zainteresują każdego kilkulatka. Żeby zadania do rozwiązywania były jeszcze bardziej atrakcyjne, można podać je dziecku w ciekawej formie np. jako grę komputerową. Na rynku dostępne są edukacyjne gry dla najmłodszych, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Akademia Umysłu Junior przeznaczona dla dzieci od 5 do 9 lat. Dzięki ciekawym ćwiczeniom zebranym w kilku częściach (Lato, Zima, a wkrótce Jesień), wpisanym w kolorową scenerię, nauka poprzez grę staje się dla dziecka czystą przyjemnością. Multimedialna edukacja to same plusy – dostarcza rozrywki, wciąga, a przy tym ćwiczy kilkuletni umysł, by był bardziej chłonny. Pogłębienie pamięci, zwiększenie koncentracji i spostrzegawczości, a także poszerzenie wiedzy na temat świata to cele możliwe do osiągnięcia przez każdego. Ułatwmy swoim dzieciom start w szkole, od którego zależy ich cała edukacyjna przyszłość.

Więcej nastronie internetowej www.akademia-umyslu.pl

Następny artykuł: Jak się z maluchem bawić w czytanie?
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze