Trwa ładowanie...

Zabawy z dzieckiem - taniec i śpiew

Avatar placeholder
02.06.2015 10:30
Zabawy z dzieckiem - taniec i śpiew
Zabawy z dzieckiem - taniec i śpiew

Okres od 9. do 12. miesiąca życia to czas, kiedy dziecko zaczyna wypowiadać pierwsze wyrazy. Zabawa z takim malcem służy rozwojowi motoryki oraz słownictwa. Cieszy je śpiew i ruch. Następuje rozwój zdolności socjalnych. Dzieci w tym wieku coraz bardziej koncentrują się na innych ludziach, a nie tylko na otoczeniu.

spis treści

1. Zabawy z dziećmi od 9. do 12. miesiąca życia

Przykłady zabaw dla dziecka:

  • Zabawa ta jest dobra zarówno dla 9-miesięcznego dziecka, jak i 12-miesięcznego. Na tym etapie to ty wkładasz więcej wysiłku w zabawianie swojej pociechy. Muzyka i taniec bardzo cieszą malucha. Możesz włączyć podkład muzyczny i śpiewać. Jeżeli nie umiesz śpiewać, skorzystaj z gotowej kompozycji przeznaczonej dla dzieci. Podczas śpiewania staraj się wybijać rytm. Nie szalej. Chodzi o rytmiczny ruch, który jest dla dziecka na tym etapie najlepszą rozrywką.
  • Zabawa w chowanego. Nie jest to tradycyjna zabawa w chowanego, w którą bawią się starsze dzieci. Chodzi o to, aby pokazać dziecku, że możemy zasłonić twarz rękami. Większość z nas zna tę zabawę z dzieciństwa, dzieci bardzo ją lubią. Zabawa A kuku, tutaj jestem!
  • Kolejna zabawa to podawanie zabawek albo niewielkich przedmiotów. Po podaniu dziecku danej rzeczy, egzekwujemy jej zwrot.
  • Łaskotanie. Przy tej zabawie będzie z pewnością dużo śmiechu.
  • Klaskanie w rytm piosenki.
  • Zabawa kaszą. Polega na przesypywaniu kaszy do pojemniczków.
  • Zabawa piłeczką. Turlanie i podrzucanie niewielkiej, lekkiej piłki.

2. Na zwrócić szczególną uwagę?

Zobacz film: "Taniec z dzieckiem w chuście"

Zabawy przeznaczone dla dzieci w wieku 9, 10 i 12 miesięcy przede wszystkim powinny być połączeniem ruchu i werbalizacji. Mów do dziecka, śpiewaj z nim, tłumacz i odpowiadaj na wszystkie pytania. W tym okresie życia powinno się zwrócić uwagę na rozwój zdolności motorycznych oraz na rozwój mowy.

Pamiętajmy, że zabawa tworzy więź między rodzicem i dzieckiem. Jest to szczególnie ważne w rozwoju poczucia bezpieczeństwa. Ponadto zabawa dla dzieci jest bardzo ważnym elementem w rozwoju kompetencji językowych oraz zdolności motorycznych.

Następny artykuł: Zabawy z dzieckiem - zabawa w turlanie
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze