Trwa ładowanie...

Zabawy z dzieckiem – kosi kosi łapci

Zabawy z dzieckiem to nie tylko sposób na przyjemne spędzenie czasu, lecz także forma edukacji, dlatego warto podsuwać niemowlakowi ciekawe zajęcia. Większość rodziców na pewno pamięta rymowankę z własnego dzieciństwa o tytule "Kosi kosi łapci". Warto przekazać ją następnemu pokoleniu i recytować codziennie dziecku. Taka zabawa rozwija zmysły, umiejętność słuchania, zdolności językowe i ćwiczy pamięć dziecka.

Zobacz film: "Jak pozbyć się ciemieniuchy?"

spis treści

1. Jak bawić się w "Kosi kosi łapci"?

Zabawy z trzymiesięcznym dzieckiem będą polegały na położeniu go na łóżku lub na podłodze przykrytej kocykiem. Chwyć obie rączki i bardzo ostrożnie kołysz nimi w rytm wypowiadanych słów. Aby rymowanka dla niemowląt szybko się nie znudziła, zmieniaj tempo i natężenie głosu. Podczas zabawy z sześciomiesięcznym dzieckiem możesz posadzić maluszka na kolanach, śmiało chwycić obie jego rączki i razem klaskać. Sześciomiesięczne dziecko na pewno podziękuje ci za fajną zabawę dla dzieci szerokim uśmiechem.

2. Jaki jest tekst rymowanki?

Rymowankę trzeba nauczyć się na pamięć. A brzmi ona następująco:

_Kosi kosi łapci,

Pojedziemy do babci,

Od babci do mamy, mama da śmietany.

Kosi kosi łapci,

Pojedziemy do babci,

Od babci do cioci, ciocia da łakoci.

Kosi kosi łapci,

Pojedziemy do babci,

Babcia da nam mleczka, dziadek cukiereczka_.

3. Co daje zabawa w "Kosi kosi łapci"?

Zabawy dla dziecka, ****takie jak rymowanka "Kosi kosi łapci", sprawiają, że dziecko się odstresowuje, czuje się kochane i bezpieczne. Poza tym rozwijają zdolności, które są niezbędne w przyszłym życiu malucha.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.