Trwa ładowanie...

Zabawy z dzieckiem - naśladowanie dźwięków i odgrywanie scenek

Avatar placeholder
20.01.2015 14:30
Zabawy z dzieckiem - naśladowanie dźwięków i odgrywanie scenek
Zabawy z dzieckiem - naśladowanie dźwięków i odgrywanie scenek

Czas płynie szybko, kiedy dobrze się bawisz. Zabawy z maluchem wpływają nie tylko na rozwój motoryki i języka, ale także pogłębiają waszą więź. Dziecko w okresie 6-9 miesięcy jest bardzo ciekawe świata. Jakie zabawy są najlepsze dla twojego maluszka? Wszystkie rodzaje aktywności, które łączą w sobie ruch i mowę będą doskonałe.

spis treści

1. Nazywanie przedmiotów

Ta zabawa rozwija zdolność zapamiętywania oraz zdolności językowe. Może to być proste wskazywanie na części ciała. Gdzie jest nosek Ani? Pytamy i pomagamy dziecku we wskazaniu danej części ciała.

2. Znikająca zabawka

Posadź malucha na dywanie i usiądź naprzeciwko niego. Pokaż mu jego ulubioną zabawkę i powiedz: "Tutaj jest twój miś, Aniu". Następnie zakryj zabawkę chusteczką albo kawałkiem materiału i zapytaj: "Gdzie jest teraz twój miś?". Ta zabawa wpływa na rozwój zdolności poznawczych dziecka.

3. Wyjmowanie zabawek z pudełka

Zobacz film: "Jak kąpać niemowlę w wiaderku?"

Ta zabawa nauczy dziecko wykonywania precyzyjnych ruchów.

4. Naśladowanie dźwięków

Mogą to być dźwięki wydawane przez zwierzęta, np. chrumkanie, kumkanie, gęganie albo szczekanie psa. Ta zabawa wpływa na rozwój mowy.

5. Odgrywanie scenek

Ta zabawa polega na odgrywaniu dowolnych scenek z życia, może to być np. rozmowa przez telefon, spotkanie przy herbatce, opieka nad lalką, która symbolizuje dziecko.

6. Jakie zabawy wybierać?

Zabawy powinny przede wszystkim wpływać na rozwój motoryczny, rozwój językowy, rozwój poznawczy, rozwój społeczny i rozwój emocjonalny.

Przede wszystkim staraj się łączyć wiele aktywności. Zainteresuj dziecko. Śpiewaj i pokazuj obrazki. Takie wspólne zabawy są bardzo korzystne i procentują w późniejszym życiu. Sprawiają, że dziecko ma poczucie bezpieczeństwa i jest szczęśliwe.

Następny artykuł: Zabawy z dzieckiem - raczkowanie i pościg
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.