Trwa ładowanie...

Dzień Dziecka inny niż zwykle – sprawdź najciekawsze pomysły

Zakup upragnionej zabawki, wyjście do kina lub na lody, spacer po pobliskim parku – to najpopularniejsze pomysły na spędzenie Dnia Dziecka. Są sprawdzone i bezpieczne, zawsze się podobają. Halo, halo... czy jednak nie tak spędzaliśmy Dzień Dziecka w zeszłym roku i dwa lata temu? Pora na zmiany, wprowadźmy w tym roku coś innego. Przedstawiamy ciekawe propozycje na spędzenie tego wyjątkowego dnia ze swoją pociechą. Dobra zabawa gwarantowana!

Zobacz film: "Taniec z dzieckiem w chuście"
spis treści

1. Afrykarium

Jest to propozycja spędzenia Dnia Dziecka dla mieszkańców Wrocławia i okolic. Afrykarium to miejsce, w którym jest prezentowana fauna i flora z Czarnego Lądu. Znajdziemy tu liczne baseny oraz akwaria zamieszkałe przez rzadko spotykane gatunki zwierząt. Zwiedzający mogą również podziwiać imponujące wodospady.

Największe wrażenie robi jednak podwodny tunel, który ciągnie się przez 18 m. Oglądanie z tej perspektywy zwierząt wodnych jest niesamowitym i niezapomnianym doświadczeniem. W Afrykarium dzieciaki będą mogły zobaczyć hipopotamy, dikdiki, mrówniki, golce, ibisy, płaszczki, rekiny, pingwiny przylądkowe, krokodyle i wiele, wiele innych gatunków zwierząt.

10 sposobów na spędzenie czasu z dziećmi bez jedzenia w tle
10 sposobów na spędzenie czasu z dziećmi bez jedzenia w tle [10 zdjęć]

Zbierzcie się wszyscy w kółko i po kolei naśladujcie jakieś zwierzę – wykorzystujcie przy tym ruchy

zobacz galerię

2. Magiczne Ogrody

To miejsce z kolei znajduje się na Lubelszczyźnie – w Trzciankach obok Janowca. Na obszarze kilku hektarów rozciąga się tu niesamowity ogród sensoryczny. Wędrówkę po ogrodach rozpoczynamy od Domu Czarodzieja, skąd możemy zobaczyć cały park. Następnie warto odwiedzić Marchewkowe Pole, na którym rosną gigantyczne, większe od człowieka, pomarańczowe warzywa.

Na terenie Magicznych Ogrodów znajdziemy również inne niesamowite miejsca, np. Bulwiakową osadę, którą zamieszkują bulwopodobne stworki, a także Robankowe wzgórze, gdzie można spotkać uwielbiane przez dzieci Robanki. Magiczne Ogrody to również Smocze gniazdo, Krasnoludzki gród, Wodny świat, Mordole, a także Mroczysko. Wszystkie te dziwy mieszczą się wśród przepięknej roślinności.

Magiczne Ogrody to najlepszy sposób na rozwój wyobraźni dziecka. Wizyta w takim miejscu zapewni niezwykłe wspomnienia na wiele lat.

3. Farma Iluzji

Farma Iluzji to miejsce znajdujące się na trasie Lublin-Warszawa, a dokładniej w Mościskach nieopodal Trojanowa. Wizyta na farmie to prawdziwa frajda dla małych fanów niecodziennych zjawisk. Wśród propozycji dla zwiedzających znajdziemy Labirynt Luster, Muzeum Iluzji, Grobowiec Faraona, Lasek Doświadczeń, Meble Olbrzyma, Giga Szachy i Chińczyk, Zatokę Piratów, Szlak Trapera.

Jednak najbardziej rozpoznawalną atrakcją tego miejsca jest Latająca Chata Tajemnic – charakterystycznie pochylony domek, który sprawia wrażenie, jakby z jednej strony unosił się w powietrze.

4. Dziki Zachód

Mali chłopcy uwielbiają bawić się w Dziki Zachód
Mali chłopcy uwielbiają bawić się w Dziki Zachód

To prawdziwa gratka dla szalonych kowbojów, nieustępliwych stróżów prawa i pięknych dam. Dziki Zachód to propozycja dla mieszkańców Północy (Park Rozrywki Zieleniewo niedaleko Kołobrzegu). W miejscu tym znajduje się Western City, Wioska Indiańska, ZOO oraz Park Rozrywki.

Na terenie Dzikiego Zachodu można skorzystać z licznych atrakcji. Oto wybrane propozycje: strzelanie z łuku, zabawa w kulach wodnych, przejażdżka karuzelą, napad na bank, nauka tańca indiańskiego oraz kowbojskiego, wyścigi na strusiach, przejażdżka na wielbłądzie, wspinaczka na bizona. Ponadto odwiedzający może zamówić list gończy ze swoim wizerunkiem.

5. Dlaczego warto inaczej spędzić Dzień Dziecka?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: bo dzięki temu nasze dziecko może dowiedzieć się czegoś więcej o otaczającym go świecie. Tematyczne parki rozrywki dostarczają dzieciom nie tylko mnóstwo frajdy, ale również umożliwiają im rozwój kreatywności.

Pamiętajmy, że zabawkę możemy kupić zawsze, a poza tym nie oszukujmy się, nasze dzieci mają ich już tyle, że kolejny samochód, robot czy lalka, nie zrobią już na nich większego wrażenia. Dlatego też powyższe pomysły na spędzenie Dnia Dziecka mogą być strzałem w dziesiątkę. Wystarczy znaleźć odrobinę czasu i dobrych chęci.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.