Trwa ładowanie...

Zabawy z dzieckiem - balansowanie na piłce

Wielu rodziców zastanawia się, jaki zabawy dla dzieci będą odpowiednie dla maluchów. Chcą dostarczyć swoim pociechom dużo radości i pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Na szczęście istnieją wypróbowane zabawy z miesięcznym dzieckiem i nawet nieco młodszymi maluchami, które te kryteria spełniają. Jedną z nich jest zabawa z dzieckiem w balansowanie na piłce, która może być zajęciem wspomagającym czas na brzuszku lub stanowić alternatywę dla leżenia na brzuchu.

Zobacz film: "Jak kąpać niemowlę w wiaderku?"

1. Jak wygląda balansowanie na piłce?

Przyjmuje się, że balansowanie na piłce jest zabawą dla maluchów w wieku 0-3 miesięcy, jednak zanim zdecydujesz się bawić w ten sposób z dzieckiem, upewnij się, że ma już stosunkowo dobrze rozwiniętą kontrolę szyi.

Do zabawy z miesięcznym dzieckiem lub starszym potrzebna będzie piłka do ćwiczeń lub plażowa. Powinno ujść z niej trochę powietrza, aby nie była idealnie okrągła. Na piłce połóż dziecko brzuchem do dołu z głową na bok. Trzymaj je pewnie i podtrzymuj głowę i szyję. Kiedy maluch leży wygodnie, łagodnie kołysz go do przodu i tyłu lub na boki. Po zabawie z dzieckiem możesz zrobić maluchowi łagodny, relaksacyjny masaż. W czasie zabawy z miesięcznym dzieckiem lub starszym mów do niego, dźwięk twojego głosu będzie działał relaksująco. Podczas zabawy z dwumiesięcznym dzieckiem możesz lekko obracać piłkę.

Zabawy dla dzieci zwykle korzystnie wpływają na rozwój maluchów. Z balansowaniem na piłce nie jest inaczej. Zabawa w domu z dzieckiem wspomaga poczucie równowagi dziecka i może być stosowana zamiast czasu na brzuszku, który nie należy do ulubionych zajęć maluchów.

Balansowanie na piłce jest nieskomplikowane. Do zabawy z 3-miesięcznym dzieckiem wystarczy piłka i chwila wolnego czasu. Pamiętaj jedynie, by nie kłaść dziecka na brzuchu po karmieniu.

Następny artykuł: Zabawy z dzieckiem - czas na brzuszku
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.