Trwa ładowanie...

Zabawy z dzieckiem - balansowanie na piłce

Avatar placeholder
29.08.2014 12:06
Zabawy z dzieckiem - balansowanie na piłce
Zabawy z dzieckiem - balansowanie na piłce

Wielu rodziców zastanawia się, jaki zabawy dla dzieci będą odpowiednie dla maluchów. Chcą dostarczyć swoim pociechom dużo radości i pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Na szczęście istnieją wypróbowane zabawy z miesięcznym dzieckiem i nawet nieco młodszymi maluchami, które te kryteria spełniają. Jedną z nich jest zabawa z dzieckiem w balansowanie na piłce, która może być zajęciem wspomagającym czas na brzuszku lub stanowić alternatywę dla leżenia na brzuchu.

1. Jak wygląda balansowanie na piłce?

Przyjmuje się, że balansowanie na piłce jest zabawą dla maluchów w wieku 0-3 miesięcy, jednak zanim zdecydujesz się bawić w ten sposób z dzieckiem, upewnij się, że ma już stosunkowo dobrze rozwiniętą kontrolę szyi.

Do zabawy z miesięcznym dzieckiem lub starszym potrzebna będzie piłka do ćwiczeń lub plażowa. Powinno ujść z niej trochę powietrza, aby nie była idealnie okrągła. Na piłce połóż dziecko brzuchem do dołu z głową na bok. Trzymaj je pewnie i podtrzymuj głowę i szyję. Kiedy maluch leży wygodnie, łagodnie kołysz go do przodu i tyłu lub na boki. Po zabawie z dzieckiem możesz zrobić maluchowi łagodny, relaksacyjny masaż. W czasie zabawy z miesięcznym dzieckiem lub starszym mów do niego, dźwięk twojego głosu będzie działał relaksująco. Podczas zabawy z dwumiesięcznym dzieckiem możesz lekko obracać piłkę.

Zabawy dla dzieci zwykle korzystnie wpływają na rozwój maluchów. Z balansowaniem na piłce nie jest inaczej. Zabawa w domu z dzieckiem wspomaga poczucie równowagi dziecka i może być stosowana zamiast czasu na brzuszku, który nie należy do ulubionych zajęć maluchów.

Balansowanie na piłce jest nieskomplikowane. Do zabawy z 3-miesięcznym dzieckiem wystarczy piłka i chwila wolnego czasu. Pamiętaj jedynie, by nie kłaść dziecka na brzuchu po karmieniu.

Następny artykuł: Zabawy z dzieckiem - czas na brzuszku
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze