Seks po porodzie jest lepszy

Mimo wielu mitów na ten temat, seks po urodzeniu dziecka może dać partnerom więcej radości i satysfakcji niż ten przed przyjściem na świat nowego członka rodziny. To nie teoria – tak twierdzą sami rodzice!

Polecane wideo:

Przed i po

Seks po porodzie zwłaszcza w pierwszych kilku miesiącach może być trudny i niesatysfakcjonujący. Dochodzą nowe obowiązki, opieka nad dzieckiem jest wymagająca, popęd seksualny spada, zarwane noce skutecznie niszczą libido, a na seks nie ma ani czasu, ani chęci. Takie opinie bardzo często krążą wśród świeżo upieczonych rodziców lub tych, którzy dopiero spodziewają się przyjścia potomstwa na świat. Okazuje się jednak, że strach ma wielkie oczy. Potwierdzają to najnowsze badania przeprowadzone na terenie Wielkiej Brytanii.

W ankiecie udostępnionej przez brytyjski portal Channel Mum wzięło udział tysiąc par. Według uzyskanych informacji, do uprawiania seksu po porodzie, pary wracają średnio po 58 dniach i aż 94 proc. z nich jest zadowolonych ze swojego życia erotycznego.

Jedna trzecia z ankietowanych przyznała, że dochodzi pomiędzy nimi do intymnych zbliżeń znacznie częściej niż przed ciążą. Cztery pary na pięć twierdzą, że przyjście na świat dziecka sprawiło, że nie ilość, a jakość uprawianego seksu stała się dla nich najważniejsza. Jeśli chodzi o częstotliwość – mężczyźni deklarują, że chcą uprawiać seks dwa razy w tygodniu, kobiety wolą raz, ale za to to dłużej i intensywniej. Dwie trzecie par uprawia seks regularnie.

9 korzyści z seksu podczas ciąży

Współżycie podczas ciąży jest dobre i zdrowe zarówno dla mamy, jak i dziecka. Zobacz, jakie są jego korzyści!

Problemy z ciałem

Badanie jednak odkryło też inne, mniej optymistyczne sekrety świeżo upieczonych rodziców. Aż 35 proc. kobiet twierdzi, że czują się zbyt grube, aby uprawiać seks i tylko 14 proc. z nich jest zadowolonych z wyglądu swojego ciała po porodzie. To problem nie tylko Brytyjek, ale mam na całym świecie.

  • Tego, jak moje ciało będzie wyglądało po urodzeniu dziecka, obawiałam się najbardziej. Nie opieki nad moją Nicolą, karmienia piersią czy pogodzenia pracy z wychowaniem. Utyłam w ciąży niewiele, bo jakieś 10 kg, ale moje ciało się zmieniło – większe uda, piersi i ten brzuch... To nie przestraszyło mnie i nie odstraszyło przed uprawianiem seksu - opowiada o swoich doświadczeniach po przyjściu na świat pierwszego dziecka 30-letnia Paulina. - Szybko wzięłam się do roboty dołączyłam do społeczności ćwiczących, aktywnych mamusiek na Facebooku, zaczęłam gimnastykować się w domu, potem wykonywałam różne ćwiczenia z Nicolą. Uważam, że wyglądam teraz lepiej niż przed ciążą i tak się czuję ze swoim ciałem, a minął niecały rok od porodu. Można? Można! Jeśli chodzi o seks to nie zauważyłam żadnej różnicy – na pewno nie na gorsze.

Związki polskie

Czy polskie pary są zadowolone ze swojego życia seksualnego? Z największego do tej pory raportu na temat życia seksualnego Polaków, autorstwa prof. Zbigniewa Izdebskiego, wynika, że tak. Potwierdza to 68 proc. mężczyzn i 67 proc. kobiet.

Naszym rodakom, tak jak w przypadku Brytyjczyków, do pełni szczęścia wystarczy jeden stosunek tygodniowo – deklaruje to 71 proc. badanych. Seks raz w tygodniu uprawia 28 proc. osób będących w związkach. Natomiast 47 proc. par kocha się 2-3 razy w tygodniu.

To znacznie częściej niż osoby samotne. Seks raz w tygodniu uprawia 19 proc. z nich, a częściej tylko 11 proc. Bycie w związku - i tym formalnym, i nieformalnym znacznie podnosi również jakość i satysfakcję z życia intymnego - 83 proc. ankietowanych par przyznaje, że są dla siebie atrakcyjni seksualnie.

Zadowolenie z jakości uprawianego seksu wśród mieszkańców Polski potwierdza również najnowsze badanie przeprowadzone przez Durex. Aż 54 proc. Polaków przyznaje, że są usatysfakcjonowani – to znacznie wyższy wynik niż ten uzyskany we Francji (25 proc.), Hiszpanii (49 proc.) czy Włoszech (36 proc.).

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Seks po porodzie
Seks po porodzie

Współżycie po porodzie

Współżycie po porodzie

Pierwszy stosunek po porodzie jest zapewne stresujący dla obojga partnerów, rozmawiajcie o tym, rozwiewajcie wątpliwości.

Seks po porodzie

Problem z seksem

Problem z seksem

Wiele kobiet po porodzie obawia się współżycia z partnerem, obawia się bólu, obawia się własnych i jego odczuć.

Seks po porodzie

Powrót do seksu po ciąży

Powrót do seksu po ciąży

Seks po ciąży, kiedy jesteś zmęczona i wyczerpana, jest z pewnością ostatnią rzeczą, o której myślisz.

Seks po porodzie

Problemy z seksem po porodzie

Problemy z seksem po porodzie mają wszyscy młodzi rodzice. Obolała kobieta raczej nie ma ochoty na pieszczoty, co dodatkowo pogłębiają zmiany (...) hormonalne w jej ciele i prawdopodobne poczucie niskiej atrakcyjności....

Seks po porodzie

Seks po cesarskim cięciu

Seks po cesarskim cięciu

Wokół seksu po porodzie naturalnym czy cesarskim cięciu narosło wiele mitów. Para chciałaby ze sobą współżyć, ale ma mnóstwo obaw. Czy po urodzeniu (...) , by kobieta nie czuła dyskomfortu? Jakie problemy z seksem...

Seks po porodzie

Brak seksu w związku

Brak seksu w związku to temat tabu. Pary, które nie współżyją ze sobą, niejednokrotnie nie chcą rozmawiać na tematy intymne. Unikając zbliżeń (...) z partnerów nie odczuwa potrzeby bycia blisko z drugą połową. Brak seksu...

Seks po porodzie

Kiedy seks po porodzie?

Kiedy seks po porodzie?

To, kiedy seks po porodzie jest bezpieczny zależy od rodzaju porodu - czy był to poród naturalny, czy poprzez cesarskie cięcie. Niezależnie (...) hormonalne po porodzie nie tylko zmniejszają ochotę na...

Seks po porodzie

Płodność po porodzie

Płodność po porodzie

Płodność po porodzie pojawia się u kobiety przed pierwszą owulacją po urodzeniu dziecka. Ma to miejsce u różnych kobiet w różnych terminach - od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy. Zależy to od predyspozycji organizmu matki, czynników...

Seks po porodzie

Jak zwiększyć libido?

świadomości, jak i podświadomości. Seksualność człowieka to przykład na ścisły związek ciała, umysłu i ducha. Mogłoby się wydawać, że seks to głównie (...) lekceważyć roli psychiki w naszym stosunku do seksu. Jak można...

Seks po porodzie

Seks po cesarskim cięciu cz. 2/2

od operacji. Seks a cesarskie cięcie Wiele par ma wątpliwości przed rozpoczęciem współżycia po porodzie. Po jakim czasie można podjąć życie intymne (...) łonowym. Mężczyźni powinni również zdawać sobie sprawę z różnych...