Trwa ładowanie...

Czy można zajść w ciążę podczas okresu – seks podczas okresu, ryzyko zajścia w ciążę

Wiele kobiet zastanawia się czy można zajść w ciążę podczas okresu? Czy jest to możliwe? W cyklu rozrodczym kobiety występują dni płodne i dni niepłodne. Najważniejszy moment w całym cyklu to oczywiście owulacja, w trakcie, której uwalniana jest komórka jajowa gotowa do zapłodnienia. Jeśli w tym czasie kobieta uprawia seks bez zabezpieczeń prawdopodobieństwo ciąży jest duże. Oczywiście to nie jest tylko jeden dzień uprawiając seks na kilka dni przed owulacją ciąża jest również możliwa, ponieważ plemniki mogą przetrwać nawet do 5 dni.

Zobacz film: "Żelazo w ciąży"

spis treści

1. Czy można zajść w ciążę podczas okresu – seks podczas okresu

Czy można zajść w ciążę podczas okresu? Takie pytanie i szukanie odpowiedzi może dotyczyć kobiet, u których miesiączka jest nieregularna, ponieważ obserwacja cyklu owulacyjnego może być znacznie utrudniona. Jeśli zapytamy ginekologa czy można zajść w ciążę podczas okresu to nie uzyskamy jednoznacznej odpowiedzi. Ponieważ na zapłodnienie wpływ może mieć wiele czynników.

Czy można zajść w ciążę podczas okresu? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od długości cyklu owulacyjnego
Czy można zajść w ciążę podczas okresu? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od długości cyklu owulacyjnego

Jeśli chodzi o seks w trakcie miesiączki to przy regularnym cyklu nie ma żadnych przeciwwskazań. Wszystko zależy od partnerów. Niektóre kobiety uważają, że uprawianie seksu może łagodzić dolegliwości związane z miesiączką. Jednak trzeba mieć na uwadze możliwość infekcji układu moczowo – płciowego. Pary decydujące się na uprawianie seksu w czasie okresu muszą zastosować wysoką higienę intymną.

To też warto wiedzieć

2. Czy można zajść w ciążę podczas okresu – ryzyko zajścia w ciążę

Zatem czy można zajść w ciążę podczas okresu? Żadna z metod antykoncepcji nie daje całkowitej pewności, jeśli chodzi o ryzyko ciąży, podobnie jest w przypadku etapów okresu owulacyjnego. Nawet, jeśli kobieta ma regularny cykl, który trwa dla przykładu 28 dni i owulacja wypada w jego połowie to mogą się zdarzać miesiące, w których termin miesiączki ulegnie przesunięciu z różnych przyczyn. Dlatego wszelkie odchyły spowodowane dla przykładu zażywaniem leków, dietą, stresem, wzmożonym wysiłkiem fizycznym mogą wpływać na przebieg wykresu kobiecej płodności.

7 pytań, które wstydzisz się zadać ginekologowi
7 pytań, które wstydzisz się zadać ginekologowi [8 zdjęć]

Dobre nawyki, takie jak np. odpowiednia higiena, sprawiają, że jesteśmy w stanie uniknąć wielu chorób...

zobacz galerię

Czy można zajść w ciążę podczas okresu? Przy nieregularnych miesiączkach taka możliwość istnieje, jednak ryzyko jest minimalne. Najczęściej okres wypada w etapie, kiedy kobieta ma tzw. dni niepłodne. Są kobiety, u których występuje krwawienie śródmiesiączkowe najczęściej występujące w połowie cyklu. Ginekolodzy mówią o zwiększonym ryzyku przy skróconym lub mocno wydłużającym się cyklu miesięcznym, ponieważ w takich przypadkach bardzo trudno jest określić moment jajeczkowania. Miesiączka nie jest formą zabezpieczenia przed ciążą. Dlatego osoby, które zastanawiają się czy można zajść w ciążę podczas okresu i decydują się na współżycie powinny stosować dla przykładu prezerwatywy, które dodatkowo chronią dodatkowo przed stanem zapalnym.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.