Trwa ładowanie...

Bezdomna kobieta urodziła na ulicy obok placu św. Piotra

Sylwia Stachura
22.01.2016 18:21
Bezdomna kobieta urodziła na ulicy obok placu św. Piotra
Bezdomna kobieta urodziła na ulicy obok placu św. Piotra (Zdjęcie dziecka / Shutterstock)

35-letnia kobieta pochodząca z Rumunii urodziła dziecko na ulicy tuż obok placu św. Piotra. Przedstawiciele Kościoła postanowili pomóc matce i noworodkowi – zaoferowali jej darmowe mieszkanie.

Ciężarna kobieta zaczęła rodzić w nocy. Noworodek przyszedł na świat na kawałku tektury przy temperaturze powietrza bliskiej zeru. Pierwszej pomocy matce i dziecku udzieliła rzymska policja. Dziecko nie miało odciętej pępowiny. Policjanci okryli noworodka i próbowali go rozgrzać. Wezwali pogotowie, które zabrało dziecko i matkę do szpitala.

Dziecko przyszło na świat kilka metrów od placu św. Piotra. Informacja szybko dotarła do urzędników kościelnych. Następnego dnia matkę i noworodka odwiedził arcybiskup Konrad Krajewski, szef instytucji charytatywnych Stolicy Apostolskiej. W imieniu władz kościelnych zaproponował kobiecie darmowe korzystanie z mieszkania w Watykanie przez rok. To jedno z lokum, którymi Kościół dysponuje dla matek i dzieci w potrzebie.

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, ksiądz Federico Lombardi, powiedział, że kobieta na razie nie zdecydowała, czy przyjmie ofertę. Zarówno matka dziecka, jak i jej partner byli znani kościelnym urzędnikom. Korzystali z pryszniców i stołówki, które Watykan przygotował dla ciągle zwiększającej się liczby bezdomnych w Rzymie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.