Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Izabela Lenartowicz

Makijaż na każdą okazję

Avatar placeholder
05.10.2020 14:40
Makijaż na każdą okazję
Makijaż na każdą okazję

Makijaż pozwala kobiecie nie tylko poczuć się atrakcyjnie i wyjątkowo, ale umożliwia również przybranie rozmaitych ról i wcieleń. W zależności od sytuacji, panie raz mogą być zmysłowymi kochankami, innym razem eleganckimi damami, a czasem szalonymi nastolatkami, których nikt i nic nie ogranicza.

spis treści

1. Odpowiedni podkład to podstawa!

Żaden makijaż nie miałby racji bytu, gdyby nie odpowiednio dobrana baza. Dobrze dopasowany podkład pomaga wyrównać wszelkie niedoskonałości cery, zamaskować zmarszczki oraz przedłużyć trwałość makijażu. Dzięki temu, efekt może się utrzymać nawet przez kilka godzin i nie jest w stanie go zniszczyć nawet całonocna impreza. Jak zatem wybrać najlepszą bazę? Przy wyborze należy się kierować przede wszystkim rodzajem cery i dostosowaniem do potrzeb swojej skóry. Przy cerze suchej warto dobrać podkład, który nada jej połysk oraz ją rozświetli. Do cery tłustej najlepsze są kosmetyki matujące, natomiast do cery naczynkowej polecane są wyrównujące bazy zielone.

2. Nadaj spojrzeniu głębię

Która z nas nie marzyła o zniewalającym spojrzeniu rodem z telewizyjnej reklamy? Większość tych efektów osiągana jest za pomocą technik komputerowych, ale przy użyciu odpowiedniej maskary nasze spojrzenie może być głębokie i zmysłowe, jak u hollywoodzkich aktorek. Dobrze dobrany tusz nie tylko nie będzie się kruszył, ale również nie będzie powodował łamliwości rzęs.

3. Podkreśl swój uśmiech

Kobiecie czasem wystarczy jeden uśmiech, aby skraść serce mężczyzny. Dobrze podkreślone i zaakcentowane usta dodają nie tylko uroku i elegancji, ale również seksapilu i blasku. Jednakże, tutaj łatwo popełnić wizerunkowe faux pas, gdy kolor szminki lub błyszczyka zostanie źle dobrany do reszty makijażu. To bardzo częsty błąd wielu kobiet, które w ten sposób zamiast podkreślić swoje piękno, niechcący się oszpecają. Aby dobrze dobrać kolor szminki lub błyszczyka, należy przede wszystkim prawidłowo określić tonację swojej skóry oraz dostosować kosmetyk do wielkości ust. Do wąskich warg polecane są kolory jasne i naturalne, natomiast przy dużych ustach można sobie pozwolić na nieco więcej szaleństwa i pokombinować z bardziej odważnymi kolorami.

Następny artykuł: Przebarwienia w ciąży
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze