Trwała w ciąży

Większość kobiet w trakcie ciąży zastanawia się, czy może bezpiecznie wykonywać zabiegi na włosy takie jak trwała. Mimo wielu sprzecznych opinii na ten temat, pewna jest jedna rzecz – niewiele wiadomo na temat wpływu tego typu zabiegów na rozwijający się płód. Co powinnaś wiedzieć na temat wykonywania trwałej na włosy u kobiety w ciąży?

Bezpieczeństwo wykonywania trwałej w ciąży

Niewątpliwie w czasie ciąży, przez okres całych 9 miesięcy jej trwania, najbezpieczniej by było zrezygnować z zabiegów wykorzystujących działanie silnie chemicznych substancji.

Polecane wideo:

Niektóre z kobiet decydują się na zabieg trwałej na włosy już po upływie pierwszego trymestru ciąży.

Pierwsze trzy miesiące to okres ciąży, gdzie ryzyko poronienia jest bardzo wysokie. Dlatego w tym czasie nie należy poddawać się jakimkolwiek zabiegom, które mają niewiadomy wpływ na płód.

Ogólnie istnieją różne opinie na temat wykonywania trwałej w ciąży. Przed wykonaniem tego zabiegu powinnaś wiedzieć kilka podstawowych rzeczy.

Co powinnaś wiedzieć na temat trwałej ondulacji w czasie ciąży

Brakuje jednoznacznych badań sugerujących bezpieczeństwo stosowania substancji silnie chemicznych na włosy, podczas gdy kobieta jest w ciąży.

Istnieją badania naukowe sugerujące, że narażenie zwierząt na działanie dużej dawki silnie działających substancji chemicznych może spowodować uszkodzenia ich chromosomów oraz raka.

Istnieją opinie naukowców mówiące o ryzyku, że część substancji chemicznych działających na skórę głowy mogłaby przedostać się do organizmu przez skórę. Jednak mówi się również, że substancje te mogą być następnie identyfikowane w moczu – co z kolei sugeruje, że są wydalane z organizmu.

Ze względu na brak jednoznacznych badań dotyczących wpływu trwałej ondulacji na rozwijający się płód, większość lekarzy odradza jej wykonanie w czasie ciąży. Szczególnie w tracie pierwszego trymestru ciąży.

Jeżeli kobieta czuje silną potrzebę wykonania trwałej, po odczekaniu pierwszych trzech miesięcy sugeruje się zrezygnowanie z tego silnie działającego na włosy zabiegu na rzecz półtrwałej niezawierającej amoniaku.

Bardzo ważne jest to, aby w czasie zabiegu przebywać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, aby uniknąć oparów związanych z nakładaniem na włosy substancji do trwałej ondulacji.

W czasie ciąży najbezpieczniej byłoby okiełznać niesforne włosy, splatając je w warkocz bądź spinając. Niewątpliwie tylko wtedy będziesz miała pewność, że twojemu dziecku w 100% nic nie zagraża. Unikaj stosowania na włosy zabiegu trwałej ondulacji czy farbowania włosów preparatami zawierającymi amoniak.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Ginekologia

Blondynaa • ostatni post 1 tydzień temu

4
Artykuły Włosy w ciąży
Włosy w ciąży

Wypadające włosy

Wypadające włosy

Zmiany hormonalne u kobiety ciężarnej mogą powodować wypadanie włosów.

Włosy w ciąży

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy

Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy

Dlaczego włosy przetłuszczają się? Problem nadmiernego przetłuszczania się włosów jest wynikiem wzmożonej aktywności gruczołów łojowych (...) zlokalizowanych w obrębie skóry głowy, które produkują stosunkowo dużą ilość łoju skórnego....

Włosy w ciąży

Oleje na zniszczone włosy

Oleje na zniszczone włosy

Niekorzystne dla włosów czynniki zewnętrzne Latem włosy są nieustannie poddawane niekorzystnemu działaniu promieniowania słonecznego oraz chlorowanej (...) . Zastanawiasz się, jakich? Oleje na piękne włosy Powszechnie...

Włosy w ciąży

Łupież w ciąży

się łupież może być bardzo widoczny, gdyż przyczepia się do sebum zlokalizowanego na powierzchni włosa. W ciąży kobiety wolą unikać intensywnie (...) Masz problem, ponieważ dokucza ci uporczywy łupież? Istnieją naturalne...

Włosy w ciąży

Sposoby na szybki porost włosów

Sposoby na szybki porost włosów

Szampony i odżywki Szampony i odżywki wzmacniające włosy mogą stymulować porost włosów. Zawarte w nich składniki, takie jak wyciąg z żeń-szenia (...) , chinina czy czarna rzepa, pobudzają mikrokrążenie w obrębie skóry głowy. Dzięki temu...

Włosy w ciąży

Witaminy, które pomogą twoim włosom rosnąć

Witaminy, które pomogą twoim włosom rosnąć

działa na układ krwionośny. Ma to wpływ na poprawę ukrwienia cebulki włosa, a to z kolei warunkuje jego dobry wzrost oraz wytrzymałość jego struktury (...) ta stymuluje przepływ krwi, a tym samym zwiększa dopływ składników odżywczych...

Włosy w ciąży

Kiedy przyda Ci się suchy szampon?

w niektórych produktach tego typu. Dzięki temu włosy już po chwili odzyskują świeżość i są gotowe do stylizacji - wyjaśnia. - Znam też włosomaniaczki (...) , które stosują suchy szampon na czyste, umyte włosy. To pozwala...

Włosy w ciąży

Farbowanie włosów w ciąży

Farbowanie włosów w ciąży

się koniecznym rezygnowanie z dbania o swoje włosy przez okres całych 9 miesięcy ciąży. Ryzyko wydaje się minimalne, o ile zachowamy zdrowy rozsądek (...) wielogodzinnych zbiegów, powtarzanych na przykład co 4 tygodnie. Czy...