Trwa ładowanie...

Trening umiejętności wychowawczych

Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób powinni wychowywać swoje dzieci. Tempo życia jest bowiem obecnie ogromne i ciężko jest nadążyć za ciągłymi zmianami. Autorzy książki „Trening umiejętności wychowawczych” mają odpowiedź na to pytanie. W swoim poradniku demonstrują, jakie umiejętności pozwalają rodzicom na przyjęcie roli przewodników po świecie dla swoich dzieci. Do książki dołączona jest płyta CD zawierająca prezentacje i ćwiczenia z zakresu różnorodnych sfer rodzicielstwa. Praktyczna część publikacji pomaga dorosłym czytelnikom w rozwinięciu właściwych postaw wychowawczych. Książka ukazuje zupełnie nowe podejście do wychowania dzieci i z powodzeniem może znaleźć się w biblioteczce nowoczesnego rodzica, terapeuty oraz pedagoga.

Zobacz film: "Całodobowe przedszkola dla dzieci"

Poradnik dla rodziców i terapeutów
Poradnik dla rodziców i terapeutów [2 zdjęcia]

Wychowanie dziecka może być prostsze dzięki wskazówkom z poradnika „Trening umiejętności wychowawczych”.

zobacz galerię

Dzięki książce „Trening umiejętności wychowawczych” dowiesz się:

  • jakie są metody efektywnej komunikacji z dzieckiem,
  • jak identyfikować emocje dziecka i właściwie na nie odpowiadać,
  • jak ważna jest zabawa z dzieckiem,
  • w jaki sposób bawić się z dzieckiem,
  • jaka jest definicja granic, dlaczego są potrzebne rodzicom i dzieciom, a także jak je postawić,
  • jak wychowywać dziecko, by wyrosło na niezależną jednostkę.

Autorzy „Treningu umiejętności wychowawczych” to: Małgorzata Całusińska oraz Wojciech Malinowski. Małgorzata Całusińska to neurologopeda i oligofrenopedagog. Pracuje zarówno z dziećmi, jak i młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Autorka ma duże doświadczenie w terapii z dziećmi dotkniętymi zaburzeniami rozwoju mowy. Podkreśla, że proces terapii jest wspólną drogą pacjenta i terapeuty. Istotna jest także rodzina pacjenta, zwłaszcza w rozwoju mowy i zmianach zachowania dziecka.

Wojciech Malinowski jest lekarzem medycyny weterynaryjnej. Ukończył podyplomowe studia odnowy biologicznej i ma na swoim koncie szkolenia z zakresu psychoterapii metodą doktora Arnolda Mindella. Interesuje go rola zwierząt oraz przyrody w terapii, psychologiczne aspekty procesu zdrowienia, terapia przez sztukę i znaczenie dotyku w rozwoju dzieci.

Książka ukazała się nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego.

Następny artykuł: Wychowanie bezstresowe
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.