Trwa ładowanie...

Świadomi rodzice

"Świadomi rodzice” to książka na temat wyzwań, jakie stoją przed rodzicami. Autorka książki, dr Tsabary, przekonuje, że osoby posiadające dzieci powinny uświadomić sobie, że w rodzicielstwie nie należy dążyć do ideału. Rodzice powinni postawić sobie inny cel – wychowanie zdrowych, szczęśliwych dzieci.

Zobacz film: "W co należy wyposażyć przedszkolaka?"

Świadome rodzicielstwo
Świadome rodzicielstwo [2 zdjęcia]

Dzięki książce "Świadomi rodzice" można nabrać zupełnie nowego podejścia do kwestii rodzicielstwa.

zobacz galerię

Książka przedstawia sposób, w jaki rodzice mogą uczyć się w czasie procesu wychowania dzieci. Rodzicielstwo przyczynia się bowiem również do rozwoju rodziców. Podejście dr Tsabary do kwestii wychowania dzieci jest bardzo nowoczesne, przyjmuje ona, że dzięki posiadaniu dzieci można poznać siebie i przejść swoistą transformację. Dziecko przestaje być duchową i psychologiczną spuścizną rodziców, i staje się istotną, która w znaczący sposób wpływa na rozwój rodziców. Wystarczy otworzyć się na własne dzieci, by odrzucić pojęcie kontroli, mocy lub dominacji. Znacznie ważniejsze jest duchowe partnerstwo oraz obustronna życzliwość.

Dr Tsabary podkreśla, że wielu rodziców w sposób nieświadomy przekazuje dzieciom swoje traumy i ból psychologiczny z przeszłości. Autorka radzi, by spojrzeć na dziecko jak na zwierciadło swojego zapomnianego już „ja”. Pozwala to na zbudowanie pełnej relacji ze swoim stanem wewnętrznym. Dzięki odnalezieniu drogi do samego siebie rodzic może popracować nad silną więzią ze swoim dzieckiem.

Dr Shefali Tsabary przyszła na świat w Indiach. Ma doktorat z dziedziny psychologii klinicznej na Uniwersytecie Kolumbijskim w Nowym Jorku. Poznawała filozofię i naukę Wschodu już od najmłodszych lat, następnie połączyła ją z psychologią Zachodu. Obecnie autorka książki „Świadomi rodzice” prowadzi wykłady o tematyce świadomego rodzicielstwa i życia. Prowadzi również prywatną praktykę. Mieszka z mężem i córką w Nowym Jorku.

Następny artykuł: Problemy wychowawcze
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.