Trwa ładowanie...

GIF wstrzymuje sprzedaż Lakcidu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał sprzedaż leku o nzwie Lakcid. Jest to proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, 50 ampułek. Stosowany najczęściej w pediatrii i medycynie rodzinnej w celu ochrony mikroflory jelitowej podczas stosowania antybiotyków.

Zobacz film: "Poznaj fakty o rozwoju dwulatka"

1. Decyzja dotycząca leku Lakcid

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęło zgłoszenie podejrzenia braku spełnienia wymagań jakościowych produktu leczniczego. Chodzi o nieprawidłową postać oraz zabarwienie proszku znajdującego się w ampułce.

W związku z tym GIF podjął decyzję, że seria o numerze: 017615 i dacie ważności: 31.12.2016 r. nie może pozostać w sprzedaży gdyż fakt ten budzi obawy i wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa jej stosowania. Podmiotem odpowiedzialnym jest Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A.

2. Lakcid - zastosowanie

Lakcid to preparat leczniczy o działaniu probiotycznym. Pomaga utrzymać prawidłowe funkcjonowanie mikroflory jelitowej dzięki zawartości żywych pałeczek kwasu mlekowego. Produkt jest podawany głównie dzieciom jako środek osłonowy podczas, a także po zakończeniu antybiotykoterapii, przy wirusowych biegunkach czy poantybiotykowym zapaleniu jelit. Jest również stosowany przez dorosłych i seniorów.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.