Trwa ładowanie...

Zdjęcia rentgenowskie małych dzieci robią furorę. Wyglądają jak zamknięte w blenderze

Internet oszalał na ich punkcie. Chodzi o zdjęcia dzieci, którym robione są zdjęcia rentgenowskie klatki piersiowej. Urządzenie, do którego wkładane są dzieci ma za zadanie ograniczyć ich ruchu. Czy są urocze? Zdania na ten temat są podzielone.

Zobacz film: "Jej ciąża była cudem. Urodziła albinosa"

spis treści

1. Zdjęcia rentgenowskie dla dzieci

Kilka dni temu w internecie pojawiły się fotki dzieci przygotowywanych do zrobienia zdjęcia rentgenowskiego klatki piersiowej. Urządzenie, w którym umieszczane są maluchy nazywa się Pigg-O-Statt i jak zapewnia jego twórca, ma na celu uniemożliwienie dzieciom poruszania się podczas badania.

Dzieci przygotowane do zdjęcia rentgenowskiego
Dzieci przygotowane do zdjęcia rentgenowskiego (instagram.com)

Podczas robienia zdjęcia rentgenowskiego ważne jest, żeby obiekt pozostawał bez ruchu. Jeśli zdjęcie wyjdzie niewyraźne, trzeba je powtórzyć. W przypadku małych dzieci każda dodatkowa dawka promieniowania jest niewskazana.

Według Royal College of Radiologists, urządzenie Pigg-O-Stat nie jest rutynowo używane w ramach badań finansowanych przez NHS. Zwykle dzieci umieszcza się w specjalnych kołyskach lub na matach. Starszym podaje się znieczulenie lub środki uspokajające.

2. Pomysł aprobowany przez radiologów

Na portalu Reddit możemy przeczytać komentarze radiologów na temat tego nietypowego urządzenia. Jeden z nich pisze, że pracował w szpitalu, w którym codziennie robił od 5 do 10 prześwietleń klatki piersiowej u dzieci. Dzięki urządzeniu unieruchamiającemu jego praca stała się dużo łatwiejsza.

Internauci zastanawiają się też, gdzie się podziały nogi tych dzieci. Są one umieszczone pod blatem urządzenia i swobodnie zwisają.

Trzeba przyznać, że dzieci umieszczone w Pigg-O-Stat wyglądają osobliwie. Niektóre z nich sprawiają wrażenie zdenerwowanych, inne bez emocji czekają na to, co się wydarzy. Żadne z nich nie planuje jednak się poruszać, a to najważniejsze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz wideo, które cieszą się największą popularnością:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza