Trwa ładowanie...

Ile kosztuje pilna i niespodziewana wizyta u pediatry w największych polskich miastach?

Partner materiału: LINK4

Spokój o zdrowie dziecka jest dla każdego rodzica bezcenny. Niestety, niespodziewane infekcje czy nagłe wypadki potrafią go skutecznie zakłócić. Dlatego już dziś warto zadbać o to, aby w sytuacjach kryzysowych mieć solidne wsparcie i całodobową pomoc.

1. Deficyt pediatrów w Polsce

Od kilku lat w naszym kraju można zaobserwować wyraźny deficyt pediatrów. Potwierdzają to nie tylko informacje płynące z ogólnopolskich mediów, ale też raporty, jak np. raport Fundacji "MY Pacjenci" na temat dostępu do opieki pediatrycznej w Polsce. Wynika z niego, że ponad trzy czwarte dzieci objętych opieką POZ jest pod opieką lekarzy pediatrów. To z kolei oznacza, że pozostałymi maluchami zajmują się lekarze rodzinni.

Deficyt pediatrów powoduje, że w sytuacjach kryzysowych - między innymi takich jak obecna, gdy dostęp do opieki medycznej jest znacznie ograniczony - rodzicom niezwykle trudno jest znaleźć lekarza, który mógłby przyjechać do dziecka w domu czy skorzystać z natychmiastowej pomocy w pobliskiej przychodni. Najgorzej, jak podkreślają pediatrzy, jest w sezonie infekcyjnym. Wielogodzinne czekanie w kolejkach do dziecięcego specjalisty czy bezskuteczne próby kontaktu telefonicznego z pediatrą to wtedy norma. Dlaczego w Polsce brakuje pediatrów?

Wpływ na to ma kilka czynników. Nasze społeczeństwo się starzeje. Znaczna część pediatrów jest już na emeryturze. Wielu to również osoby po 60. roku życia. Studenci medycyny wolą bardziej prestiżowe i lepiej opłacane specjalizacje.

2. Gdy potrzebna jest szybka wizyta u pediatry

Niestety, nie zawsze stan zdrowia dziecka pozwala na czekanie w kolejce. Gdy zdrowie i życie malucha są w niebezpieczeństwie, liczy się każda godzina. Wielu rodziców decyduje się na wizyty prywatne lub domowe. Są one jednak bardzo kosztowne.

>> Wizyta u pediatry w ramach ubezpieczenia? To możliwe!

W największych miastach Polski za wizytę prywatną zapłacimy od 100 zł do nawet 250 zł. Cena wizyty domowej waha się w podobnych granicach cenowych, jest jednak zależna od pory i dnia tygodnia.

Pomoc całodobowa (także weekendowa i świąteczna) jest jeszcze droższa. Za konsultację lekarza dyżurnego zapłacimy nawet 300 zł. Gdy ten jednak uzna, że potrzebna jest konsultacja specjalistyczna – właśnie pediatryczna – będziemy musieli dodatkowo za nią zapłacić.

3. Czy warto ubezpieczyć dziecko?

Wielu rodzicom wydaje się, że dodatkowe ubezpieczenie dla dziecka to rzecz droga i zbędna. Zmieniają zdanie, kiedy maluch zaczyna chorować, a wydatki piętrzą się, mocno uszczuplając domowy budżet. Bo dobre ubezpieczenie zapewnia nie tylko wypłatę odszkodowania w razie wypadku. W LINK4 Mama z myślą o zatroskanych rodzicach przygotowano specjalny pakiet ubezpieczeń dla dziecka, a w nim produkty, które zapewniają wsparcie i więcej spokoju.

Na szczególną uwagę zasługuje pakiet medyczny assistance Zdrowie Urwisa, który zapewnia nie tylko telemedyczną konsultację z pediatrą o każdej porze dnia i nocy, ale także zorganizowanie wizyty u lekarza specjalisty dziecięcego i pokrycie połowy jej kosztów.

Twoje dziecko wymaga pilnej konsultacji rehabilitacyjnej lub psychologicznej? Pakiet ten zapewnia organizację i pokrycie kosztów jednej konsultacji z psychologiem dziecięcym oraz dwóch konsultacji z rehabilitantem. W dodatku roczny pakiet kosztuje znacznie mniej niż jednorazowa, nagła konsultacja pediatryczna na własną rękę.

LINK4 Mama maksymalnie dostosowuje rodzaj ubezpieczenia do twoich potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Każdy produkt możesz kupić oddzielnie bądź dowolnie je ze sobą łączyć. To znacznie ułatwia podjęcie decyzji, która w przyszłości może zaważyć na zdrowiu, a nawet życiu twojego dziecka.

Nawet najbardziej odpowiedzialny rodzic, dbający każdego dnia o jak najlepszą opiekę dla swojego malucha, może znaleźć się kiedyś w sytuacji, w której będzie potrzebować pomocy specjalistycznej. Warto być wtedy odpowiednio przygotowanym.

Partner materiału: LINK4
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Advertisement