Indukcja porodu

Poród na ogół zaczyna się spontanicznie. Pomiędzy 38 tygodniem ciąży a 42 dziecko „daje znak” ciału mamy, że już ma dość i chce na zewnątrz. Wtedy rusza machina. Zaczyna się mozolny proces przychodzenia maluszka na świat.

    • *Niestety, w życiu jak to w życiu, nie zawsze wszystko idzie jak trzeba. Jeżeli dziecku się nie śpieszy, albo zachodzą okoliczności, w których konieczne jest „wyproszenie” malucha droga naturalną z brzucha mamy, rozpoczyna się tzw.

Polecane wideo:

wzniecanie porodu . Nie jest to wynalazek XXI wieku. Już całe wieki temu zalecano kobietom seks w ciąży , gdyż dostrzeżono jego wpływ na wywołanie porodu. I dziś, gdy termin tuż tuż, zaleca się współżycie.

O co w tym chodzi? O wywołanie czynności skurczowej macicy , bez której nie ma mowy o porodzie. Prostaglandyny zawarte w spermie mają na to wpływ. Poza tym, w czasie orgazmu w organizmie kobiety wytwarzana jest oksytocyna, czyli hormon odpowiedzialny za skurcze macicy . Medycyna korzysta z jednego i/lub drugiego, gdy zachodzi konieczność indukowaniu porodu. Nie są to jedyne metody, jakimi dysponuje.

By indukcja na porodówce mogła zostać zastosowana, niezbędne jest zaistnienie określonych okoliczności. Gdy ich brak, wzniecanie porodu nie jest pożądane. Indukcja porodu zawsze powinna być wynikiem wnikliwej analizy, rozważenia wszelkich plusów i minusów. Poza tym, nie powinna ona być podejmowana bez konsultacji z matką. Kobieta musi zostać dokładnie poinformowana o tym, dlaczego lekarz chce indukować poród, co to dokładnie oznacza, jakie są skutki uboczne indukcji i czy jest jakaś alternatywa.

Komentarze

dyskusje na forum

Artykuły Indukcja porodu
Indukcja porodu

Wskazania do indukcji porodu

Wskazania do indukcji porodu obejmują zagrożenie zdrowia matki lub/i dziecka. Wywoływanie porodu ma na celu przyspieszenie akcji porodowej (...) . Czasami indukcja porodu...

Indukcja porodu

Poród w hipnozie? W Polsce to już możliwe

Poród w hipnozie? W Polsce to już możliwe

z plikiem nagrań, otrzymała podręcznik indukcji. - Dopiero przed samym porodem przeczytałam, jak on może wyglądać. Takiej wiedzy nie ma w szkołach (...) popularna. Hipnoza do porodu to nurt,...

Indukcja porodu

Orgazm w czasie porodu

Orgazm w czasie porodu

Orgazm podczas porodu? Czy to możliwe? Jak rodzić, odczuwać ból porodowy i jednocześnie szczytować? Film dokumentalny „Orgasmic birth" pokazuje, że można rodzić z rozkoszą.

Indukcja porodu

Sposoby wywoływania porodu

Sposoby wywoływania porodu

Sposoby wywołania porodu obejmują zarówno metody naturalne, które kobieta w ciąży może stosować samodzielnie, a także metody indukcji medycznej (...) - używane wyłącznie pod nadzorem lekarskim, w szpitalu. Indukcja...

Indukcja porodu

Znaczenie surogatek

Znaczenie surogatek

Surogatka (surogath mother - cytując za Wikipedią) to kobieta, która przyjmuje do swojej macicy zapłodnioną in vitro komórkę jajową innej kobiety, która sama nie może zajść w ciążę bądź nie mogłaby donosić swojej ciąży.

Indukcja porodu

Uboczne skutki indukcji

Indukcja porodu oznacza interwencję, której celem jest przyspieszenie momentu rozpoczęcia porodu. W ten sposób możliwe jest uniknięcie powikłań (...) , do jakich mogłoby dojść, gdyby ciąża była kontynuowana....

Sposoby wywoływania porodu

Przyspieszanie porodu

Przyspieszanie porodu

Naturalne przyspieszenie porodu bywa pomocne w przypadku ciąży przenoszonej, czyli wtedy, kiedy mija wyznaczony przez lekarza termin porodu.

Sposoby wywoływania porodu

Herbata z malin

Herbata z malin

Herbata z liści malin (to nie jest zwykła herbatka malinowa, zrobiona z suszonych owoców!) bywa uznawana za naturalny sposób na przyspieszenie porodu.

Nacięcie krocza

Nacięcie krocza podczas porodu

Nacięcie krocza podczas porodu Odtwórz wideo

się do nich: indukcja porodu, znieczulenie zewnątrzoponowe, poród kleszczowy, masa urodzeniowa dziecka wyższa niż 4 kg, druga fazy trwania porodu trwająca (...) tej części ciała podczas porodu...

Wskazania do indukcji porodu

Komplikacje porodu - niewydolność łożyska

Komplikacje porodu - niewydolność łożyska

Łożysko reguluje wiele procesów w organizmie kobiety ciężarnej i jest miejscem wielu przemian metabolicznych. W łożysku odbywają się podstawowe przemiany enzymatyczne, pod wpływem których wytwarzane są substancje odżywcze dla płodu.