Trwa ładowanie...

Czy poród domowy jest bezpieczny? Jak radzić sobie z bólem podczas skurczu? Położna odpowiada

Zobacz film: "Czy poród naturalny jest bezpieczny i jak radzić sobie z bólem podczas porodu?"

Czy poród domowy jest bezpieczny? Na czym polega poród domowy i jaką formę porodu polecają położne? Jaką odpowiedzialność bierze na siebie położna, asystując przy porodzie domowym i co w sytuacji, gdy położna wie, że trzeba jechać do szpitala? Na te pytania odpowiada położna Paulina Sacha, która twierdzi, że kobieta do urodzenia dziecka naprawdę nie potrzebuje nikogo!

- Położna jest tylko gwarantem tego, by wszystko przebiegło bezpieczne - mówi w rozmowie z redaktor prowadzącą WP Parenting Olą Nagel. Paulina Sacha twierdzi też, że poród domowy przebiega o wiele łatwiej i spokojniej niż ten szpitalny, a wszystko z powodu traumy nowego miejsca.

Zobaczcie też: Czym różni się opieka nad kobietą w ciąży w Polsce i na świecie?

Paulina Sacha daje też radę, jak przetrwać najtrudniejsze momenty podczas porodu. Co mówi swoim pacjentkom, gdy przychodzi największy ból? Zobaczcie rozmowę z kobietą, która nie tylko odbiera porody domowe, ale też sama rodziła dwukrotnie w "domowej atmosferze".

Zobaczcie też:

Niezwykła historia ojca i syna. Piotr był z żoną przy porodzie. Ten moment zmienił ich życie

Prowadzenie ciąży - lekarz czy położna?

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.