Trwa ładowanie...

Czym różni się opieka nad kobietą w ciąży w Polsce i na świecie? Odpowiada położna Paulina Sacha (WIDEO)

Avatar placeholder
26.07.2019 12:08

Paulina Sacha to polska położna, która postanowiła wyjechać do Niemiec, by tam pomagać ciężarnym kobietom. Co skłoniło ją do takiej decyzji? Jak sama przyznaje, to jest wyjazd po wiedzę i po rozwój. Widząc, jak bardzo rozwinięte jest położnictwo na zachodzie, zdecydowała się na emigrację, by następnie wrócić do Polski z całym bagażem doświadczeń.

- Chciałabym być położną, która będzie opiekowała się kobietą bardziej holistycznie – mówi w rozmowie z redaktor prowadzącą WP Parenting Olą Nagel.

Paulina Sacha przyznaje, że w Polsce opieka nad kobietą przed porodem i po porodzie jest mocno ograniczona, a poza tym zarezerwowana głównie dla lekarzy ginekologów. Jej zdaniem to błąd.

- To jest pewna tradycja – twierdzi, przyznając, że zawód położnej w Polsce wciąż jest niedoceniany. – Tak jak u nas mówi się, że ktoś jest żoną lekarza, tak na przykład w Danii mówi się o mężu położnej.

Czym jeszcze różni się opieka położnicza w Polsce od tej w Niemczech, Danii czy Belgii? Zobaczcie rozmowę wideo Oli Nagel z Pauliną Sachą!

Zobacz też:

Czym jest patronażowa wizyta położnej?

Jak wybrać idealną położną?

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze