Trwa ładowanie...

W jakie akcesoria warto zaopatrzyć się przed porodem?

Avatar placeholder
08.02.2018 09:11
 W jakie akcesoria warto zaopatrzyć się przed porodem?
W jakie akcesoria warto zaopatrzyć się przed porodem?

Przed porodem warto zaopatrzyć się w poniższe akcesoria:

  • Odzież dzienna i nocna: koszule nocne z odpinaną "klapką" czy sukienki z ukrytym rozcięciem ułatwiają podawanie dziecku piersi w różnych okolicznościach. Można je kupić w sklepach z artykułami dla matek i niemowląt.

  • Wkładki laktacyjne włożone do stanika zbierają wyciekający pokarm i zapobiegają zabrudzeniu bielizny. Szczególnie polecane są podczas nawału pokarmu i na początku laktacji.

Zobacz także:

  • Stanik do karmienia powinnaś kupić w pierwszych dniach po porodzie, bo wtedy naprawdę wiadomo, jaki powinien mieć rozmiar. Powinien być bawełniany, ewentualnie z dodatkiem lycry (szczególnie do dużych piersi), bez fiszbin, które mogą uciskać przewody mleczne. Nie może być ani za luźny, ani za ciasny. Stanik uciskający piersi i brodawki w trakcie karmienia może być przyczyną zastoju pokarmu czy zapalenia piersi. W trakcie doboru stanika, należy uwzględnić również miejsce na wkładki laktacyjne. Ważne, by stanik, a zwłaszcza jego miseczkę można było łatwo zapiąć i odpiąć jedną ręką. Tę zaletę docenisz, gdy trzeba będzie szybko nakarmić głodne dziecko.

Dopóki nie będzie wyraźnej potrzeby nie zaopatruj się na „wszelki wypadek” w laktator (odciągacz pokarmu).

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze