Trwa ładowanie...

W jakie akcesoria warto zaopatrzyć się przed porodem?

Przed porodem warto zaopatrzyć się w poniższe akcesoria:

Zobacz film: "Guzik o macierzyństwie: "Zazdroszczę rodzicom, którzy mają spokojne noce""
  • Odzież dzienna i nocna: koszule nocne z odpinaną "klapką" czy sukienki z ukrytym rozcięciem ułatwiają podawanie dziecku piersi w różnych okolicznościach. Można je kupić w sklepach z artykułami dla matek i niemowląt.

  • Wkładki laktacyjne włożone do stanika zbierają wyciekający pokarm i zapobiegają zabrudzeniu bielizny. Szczególnie polecane są podczas nawału pokarmu i na początku laktacji.

Zobacz także:

  • Stanik do karmienia powinnaś kupić w pierwszych dniach po porodzie, bo wtedy naprawdę wiadomo, jaki powinien mieć rozmiar. Powinien być bawełniany, ewentualnie z dodatkiem lycry (szczególnie do dużych piersi), bez fiszbin, które mogą uciskać przewody mleczne. Nie może być ani za luźny, ani za ciasny. Stanik uciskający piersi i brodawki w trakcie karmienia może być przyczyną zastoju pokarmu czy zapalenia piersi. W trakcie doboru stanika, należy uwzględnić również miejsce na wkładki laktacyjne. Ważne, by stanik, a zwłaszcza jego miseczkę można było łatwo zapiąć i odpiąć jedną ręką. Tę zaletę docenisz, gdy trzeba będzie szybko nakarmić głodne dziecko.

Dopóki nie będzie wyraźnej potrzeby nie zaopatruj się na „wszelki wypadek” w laktator (odciągacz pokarmu).

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.