Biustonosz do karmienia - rozmiar, jak go dobrać?

spis treści
rozwiń

Biustonosz dla karmiących kobiet jest niezwykle pomocny. Świeżo upieczona mama musi uzmysłowić sobie, że w zachowaniu jędrnego i kształtnego biustu nie pomogą jedynie drogie kremy. Konieczne będzie zaopatrzenie się w biustonosz do karmienia, ponieważ odpowiednia bielizna może utrzymać biust. Dobrze dobrana bielizna pomoże ci też uporać się z karmieniem dziecka piersią. Jak dobrać odpowiedni model i rozmiar biustonosza do karmienia?

1. Biustonosz do karmienia - rozmiar

Na zakup biustonosza do karmienia najlepiej jest wybrać się przed porodem, mniej więcej na przełomie ósmego i dziewiątego miesiąca ciąży. Po porodzie biust już nie powinien zmienić swojego rozmiaru. Żeby biustonosz dla karmiących był dobry, zmierz się luźno w biuście i ściślej pod nim. Jeśli w czasie ciąży bardzo przytyłaś, odejmij od obecnego rozmiaru 10, jeśli nie - odejmij 5. Przykładowo: twój obecny wymiar to pod biustem 72 centymetry, jeśli przytyłaś nieznacznie, odejmij od tego 5 centymetrów. Trochę zaokrąglij wynik i wychodzi 65 centymetrów obwodu biustonosza do karmienia, który będzie ci potrzebny.

Zobacz film: "Biały szum trzykrotnie skraca czas potrzebny niemowlęciu do zaśnięcia"

Rozmiar miseczki biustonosza do karmienia liczy się następująco: obwód pod biustem odejmij od obecnego obwodu biustu. Jeżeli różnica wyszła 13 centymetrów, masz miseczkę A, 15 centymetrów – miseczka B. Rozmiar miseczki zwiększa się o 2 centymetry.

2. Biustonosz do karmienia - jak go dobrać?

Błędem jest kupowanie biustonosza do karmienia większego jedynie w obwodzie, karmiąca mama potrzebuje stanik do karmienia z większą miseczką. Małe miseczki mogą spowodować zator mleczny. Jeżeli złącze miseczek (fragment biustonosza między piersiami) nie przylega do skóry, miseczki są ewidentnie za małe.

To nie ramiączka utrzymują biustonosz do karmieniana swoim miejscu, ale jego obwód pod biustem, dlatego ramiączka nie muszą być szerokie. Kobieta karmiąca dziecko często je odpina, żeby maluch miał lepszy dostęp do piersi. Najwygodniejsze zapięcia to takie, które umiejscowione są na granicy miseczki i ramiączka. Bielizna do karmienia, przynajmniej w pierwszych tygodniach, powinna nie mieć fiszbinów, które tylko by przeszkadzały mamie w spaniu.

Biustonosze do karmienia piersią powinny być wykonane z przewiewnego i cienkiego materiału. Bawełna, choć przewiewna, niekoniecznie zdaje egzamin, ponieważ wolno schnie i widać na niej plamy.

Następny artykuł: Zasady dobierania biustonosza do karmienia

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Podoba Ci się ten artykuł? Chcesz więcej? Polub
    i bądź na bieżąco!