Trwa ładowanie...

Ćwiczenia aerobowe - szybki sposób, aby zgubić ciążowe kilogramy

Avatar placeholder
16.05.2019 14:12
Ćwiczenia aerobowe - szybki sposób, aby zgubić ciążowe kilogramy
Ćwiczenia aerobowe - szybki sposób, aby zgubić ciążowe kilogramy (123rf)

Młode mamy chcą zaraz po ciąży wrócić do formy. Wiele osób uważa, że najlepszym sposobem utraty wagi są ćwiczenia aerobowe. Jednak nawet w przypadku ćwiczeń aerobowych bardzo ważna jest technika. Choć najczęściej trening aerobowy jest wykonywany na rowerku lub bieżni, bardzo łatwo popełnić pewne błędy, która sprawią, że możemy nieświadomie pogorszyć nasz wygląd.

spis treści

1. Ćwiczenia aerobowe - definicja

Wykonywanie ćwiczeń aerobowych nie wymaga spędzania długich godzin na siłowni. Wiele osób szczególnie początkujących popełnia ten błąd, ponieważ nie rozumie, na czym polegają ćwiczenia aerobowe.

Ćwiczenia aerobowe, są to inaczej ćwiczenia tlenowe, które należy wykonywać w umiarkowanym tempie, pamiętajmy więc, aby zachować 65-70 proc. maksymalnego tętna wysiłkowego. Taka wysokość tętna oznacza, że w czasie wykonywania ćwiczeń aerobowych powinniśmy być w stanie swobodnie rozmawiać i mieć tylko lekką zadyszkę.

Zobacz film: "Jak przygotować się do regularnego biegania?"
Bieganie jest najpopularniejszą formą treningu aerobowego
Bieganie jest najpopularniejszą formą treningu aerobowego (Shutterstock)

2. Ćwiczenia aerobowe - zalety

Ćwiczenia aerobowe wykonywane regularnie mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Dzięki ćwiczeniom aerobowym poprawiamy wydolność naszego układu oddechowego. Ćwiczenia aerobowe sprawiają, że obniża się nasze tętno spoczynkowe. Wykonując ćwiczenia aerobowe, zwiększamy objętość krwi, a także zapobiegamy cukrzycy oraz wielu chorobom związanym z układem krwionośnym.

Jednak podstawową korzyścią wynikającą z ćwiczeń aerobowych jest fakt, że pozwalają na skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej.

10 sposobów na rodzinny fitness
10 sposobów na rodzinny fitness [11 zdjęć]

Współczesny człowiek zbyt dużo siedzi, a za mało chodzi oraz biega. Podróżujemy samochodem, godzinami

zobacz galerię

3. Ćwiczenia aerobowe - plan treningu

Dobrze jest przygotować sobie wcześniej plan ćwiczeń aerobowych. Jest to bardzo ważne, gdy dopiero zaczynamy naszą przygodę z bieganiem. Naszą wydolność warto budować w czasie ćwiczeń aerobowych stopniowo. Ustanawiając sobie małe, łatwo osiągalne cele, szybko zaczniemy czerpać radość z ćwiczeń aerobowych.

Jeśli jednak chcemy szybko wrócić do formy po ciąży, dobrze jest połączyć ćwiczenia aerobowe z treningiem siłowym. Wówczas będziemy nie tylko spalać kalorie w czasie ćwiczeń aerobowych, ale też wzmacniać mięśnie w czasie ćwiczeń siłowych. Pamiętajmy, że ćwiczenia siłowe nie sprawią, że zyskamy dużą masę mięśniową. Dzięki nim ładnie wymodelujemy sylwetkę i wzmocnimy mięśnie, a ćwiczenia aerobowe pozwolą nam je szybko uwidocznić, spalając pokrywającą je tkankę tłuszczową.

Planując trening obejmujący ćwiczenia aerobowe i siłowe, warto przeznaczyć na nie czas trzy razy w tygodniu. Pamiętajmy, aby zachować przynajmniej jeden dzień przerwy pomiędzy treningami na regenerację.

ZOBACZ TAKŻE:

Inną metodą ćwiczeń aerobowych jest trening na czczo. Takie ćwiczenia aerobowe są jednak odpowiednie dla osób, które chcą jedynie spalić tkankę tłuszczową, ponieważ wykonując ćwiczenia aerobowe na czczo, spalamy mięśnie. W każdym wypadku najlepiej zacząć ćwiczenia aerobowe od 30 minut i stopniowo wydłużać ten czas.

4. Ćwiczenia aerobowe - dieta

Odpowiednie odżywianie jest bardzo ważne w przypadku ćwiczeń aerobowych. Ćwiczenia aerobowe warto połączyć z dietą bogatą w warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste i białe, chude mięso. Jeśli chcemy schudnąć najlepiej zrezygnować z gazowanych słodkich napojów, alkoholu, papierosów i produktów typu fast food. Dzięki nim ćwiczenia aerobowe przyniosą szybsze efekty.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.